Youtube
Radio Maquis - Resistance EP
26.09.2010 18:56 Samuel
Obrázek
CD EP (Fight or flight/Fight for your mind/Beer records)

Pryč jsou časy, kdy turné jezdilo „stravitelné“ množství kapel. Radio Maquis jsou jednou z nespočetného seznamu těch, které projiždějí Evropu. Pocházejí z Francie a od začátku je mám jako nepopsaný list papíru. Od prvního seznámení jsem o nich nevěděl naprosto nic a zaujala mě jen jedna drobná věc - po hromadném emailu, kterým hledali české koncerty jsem jim odepsal, že pomoct s koncertem nemohu, ale kdyby je to zajímalo, pokusím se napsat o jejich muzice. Po čase mi opravdu přišel úhledně zabalený balíček a v něm CD a split Ep francouzskými parťáky Myciaa. Psát o kapele, ke které nemáte žádné osobní vazby je, i není, fajn. Můžete být objektivní, ale na druhou stranu chybí osobní poznatky, které často nasměrují a propojí. S Radio Maquis nemám spojeného naprosto nic, přesto úvodní pocit je celkem sympatický. Uvidíme.

Nevím jestli jsou regulérní skupinou – podle slov Radio Maquis by se spíš mělo jednat o projekt členů různých skupin, kteří mají podobný pohled na hudbu a politiku. Jsou hlasití a za pomoci Radio Maquis šíří společné poselství dál. Nevím jestli tady jsou souvislosti, ale za druhé světové války byli ve Francii odbojové jednotky Maquis, které bojovali proti nacismu.

Radio Maquis je propojení jedniček a nul (chápej elektroniky), hardcore, punku, ostrých kytarových riffů a nařvaného zvěvu. O tom všem je EP "Resistance". Celek působí hodně agresivním a moderním dojmem, až bych řekl někde mezi Arch Enemy / nu-metalem. Alespoň tak působí na mě. Jejich zvuk by se dal položit i někam mezi duet postarších sympaťáků Grrzzz a Atari Teenage Riot. V každém případě elektronický spodek vytváří až chrámovou atmosféru pouličního násilí. Podobné kapely neposlouchám, ale musím uznat, že Radio Maquis to šlape. Jsou výrazní a záleží jen na vkusu posluchačů, jak se s tím poperou.

Kapela má před sebou dva české koncerty 29.9 v pražském klubu Cross a 30.9. s CLOAK/DAGGER (USA) + PANACEA (PL) v Brněnském, Vegelité. (S)

PS: Abych nezapoměl, jedna písnička začíná podobně jako New Model Army, ale jen začíná :).

http://www.radiomaquis.fr

1. Contre Cartel
2. Enfant Guerrier
3. Le Cheval de Troie
4. La Sixième Extinction
5. Dessine moi un Canon
6. (R)évolution
7. Frères de la Côte
8. Maladolescenza
9. Biopiratage
10. Herocentrisme

Recenze Desky Reakce (0) | Zobrazit všechny články ...

   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2021 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.