Youtube
Ravelin 7, Contrastic a další.....
25.02.2003 13:35
pátek 21. února Bohumín Bedrunka
sobota 22. února Karviná Hard Cafe
  
Přes hory, lesy, doliny si v pátek 21. února razila trasu od severu Čech dodávka sedmi statečných a jednoho řidiče, aby po poněkud komplikovaném cestování asi o půl jedenácté večer dorazila do bohumínské Bedrunky. Po obdrženém seřvání od nervózní Kačky z Káčka se nanosil aparát a po krátkém zvučení mohl koncert začít.
Jo, takhle hekticky vypadala první akce minitour Ravelin 7 a Contrastic na sever Moravy. Contrastic hráli po oba dny jako první. S Ravelinama je neváže jen přátelství, ale i společný basák. Kytarista z Contrastic zase v Ravelin 7 hraje klávesy. I přes tuhle spřízněnost si dovolím použít sportovní terminologii a oba konciky bych zhodnotil C vs R7 1:1.
Ale k hudbě konečně. Contrastic jsou kapela, která určitě pobaví všechny fanoušky tvrdého nářezového stylu z místy až zvracivým zpěvem. Na rozdíl od mnoha podobných spolků, ale dokáží vše hrnout také s lehkostí a šlapavou energií a dalším plusem navíc je tady elektronika. Kombinace kosmických zvuků, přídavných bicích i basy to celé posouvá zase někam jinam a ve finále máš docela originální spolek. Odpočiň si v kosmosu a vychutnávej napětí i vyhrávečky živých muzikantů a čekej, kdy se zas spustí celá nářezová mašinérie. První koncík se mi i možná díky zmíněné hektičnosti líbil o něco míň a v Bohumíně tak skórovali druzí Ravelin 7. Co tady dodat a neopakovat se? Že je to šou jako blázen? Že i když se stane nějaká ta chyba, tak se to hrne dál a zbytečné zastávky se nedějí? Prostě, místy až neuchopitelný nervní emo rock´n´roll core.
Mikrofon po břicho a Bauštyho neustálá komunikace s publikem, nejčastěji gesty "ticho prosím". A v Bohumíně si lidi frontmana mohli i více vychutnat, když pro malé pódium hrál přímo dole v kotli.
O den později v Karviné bylo na zvučení i všechno okolo daleko více času. A tohle fakt sedlo Contrastic a člověk by ten den ani neřekl, že pánové v té současné sestavě mají za sebou jen tři společné zkoušky. Kapela opravdu šlapala a myslím, že si tenhle koncik opravdu vychutnala. Dost dobré. Raveliny zpočátku zlobil mikrofon na zpěv, takže první dvě věci šly víceméně jako instrumentálky. Možná to byla i celková únava, ale kluky občas pozlobila i souhra. A tady se ukázalo, jak je pro podobné chvíle důležitý dobrý bicmen, který to dokáže udržet pohromadě. Jenže. Ravelin 7 jsou přeci taky punkáči. Takže, i když se jim trochu nevedlo, i když zpěvota ve finále zlobila pro změnu kytara. I když. Kytara šla na zem, hrálo dál a jak sem už povídal, nakonec to byla zase šou, kdy na konci letěly mezi lidi zlobivá kytara i basa. No, a že sme punkáči všichni :-)), tak při závěrečné Cyberlove šly do lidí dva mikrofony a kdo "byl statečnej" :-)) mohl si zpívat jak chtěl a bylo to dobré jak CYP. Konec.
PS. Jen podotek pro všechny kapely, které se někdy chystají z Čech na sever Moravy. Nejschůdnější a nejrychlejší to fakt máte na Brno, Olomouc, Ostrava a dál. Na druhé straně, být zase někdy v noci někde v lese, to je přeci taky dobrodružství :-)). Každopádně všem š?astnou cestu.
A bylo by asi slušné říct, že obě akce dělaly místní K-Centra a jmenovaly Drogová nezávislost. Vlezné bylo na oba dny zdarma, takže dorazilo hodně lidí. A krom C a R7 si v pátek zahrál bigbít Zpocený voko, v sobotu No Respect, taky bigbít. To? vše co se muziky týče, K-Centrům dík a snad zas za rok nejen s bigbítem :-)).

Více na old.czechcore.cz
Recenze Koncerty Reakce (0) | Zobrazit všechny články ...

   
PŘIHLÁŠENÍ

 

Registrovat uživatele
Zapomenuté heslo

Vstup do administrace
GDPR

 
HLEDÁNÍ A MAIL LIST

search
mailing list


 
HEY I NEED YOUR HELP!
All booking...
 
AKCE
UŽ JSME DOMA, ČTVRT NA SMRT
UŽ JSME DOMA, ČTVRT NA SMRT 11.06.2026 - 11.06.2026 ( 19:00 - 22:00 )
Ostrava - Barrák Více informací ...
Pallasit fest XXIV.
Pallasit fest XXIV. 12.06.2026 - 13.06.2026 ( 12:00 - 23:50 )
Zruč n.Sázavou, Pallasit Více informací ...
Koncert
Koncert 12.06.2026 - 14.06.2026 ( 18:00 - 22:00 )
Senohraby, Plovárna u Baštírny Více informací ...
Nekřest LP/CD
12.06.2026 - 12.06.2026 ( 19:00 - 22:00 )
Brno, Sibiř Více informací ...
Koncert
Koncert 15.06.2026 - 15.06.2026 ( 20:00 - 22:00 )
Praha, Futurum Více informací ...
Koncert
Koncert 16.06.2026 - 16.06.2026 ( 20:00 - 22:00 )
Olomouc, Pivnice Doga Více informací ...
TOUCHÉ AMORÉ: Stage Four 10 Year Anniversary Tour
TOUCHÉ AMORÉ: Stage Four 10 Year Anniversary Tour 17.06.2026 - 17.06.2026 ( 19:00 - 22:15 )
Praha, Lucerna Music Bar Více informací ...
Zobrazit všechny akce
 
POSLEDNÍ GALERIE
BLANK OUT, Broumy - Hřiště, 6.6.26
09.06.2026 21:04, Siki


DELIWERY, Broumy - Hřiště, 6.6.26
09.06.2026 21:02, Siki


ŠVINDL, Broumy - Hřiště, 6.6.26
09.06.2026 21:00, Siki


SARAYEVO, Broumy - Hřiště, 6.6.26
09.06.2026 20:59, Siki


CTIB, Újezd - Hella, 5.6.26
09.06.2026 20:57, Siki


LICKSPIT, Újezd - Hella, 5.6.26
09.06.2026 20:56, Siki


G.U.T.S., Újezd - Hella, 5.6.26
09.06.2026 20:55, Siki


 
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
STRAGE DI STATO / 24/24 - split (165)
Selene – Venus (132)
Svobodný Slovo / Stres - 333 stříbrných kokotů / Pohled ven!! (130)
Rozpor - Ilegálna Spravodlivosť (127)
LILIXELBE – s/t (125)
Teenage Bottlerocket - Ready To Roll (121)
Ad Calendas Graecas - Neptej se proč (112)
NEJOBLÍBEĚJŠÍ ČLÁNKY
Ad Calendas Graecas - Neptej se proč
vapaa maa - Äiti Systeemi
Fear Of The Known - The Last Song
Noi!se - Fate Of The Union
APOPTOSIS - Saeculum Hyaenarum
LILIXELBE – s/t
Svobodný Slovo / Stres - 333 stříbrných kokotů / Pohled ven!!
 
POSLEDNÍ REAKCE
Bomba
(26.05.2026 10:27 stelca77 )

název. Těšim se!!!


jméno
(11.04.2026 19:13 ondra)

Tak je to Stress nebo Stres?


Fuck Nazis!
(17.03.2026 01:04 Luksa)

Posranej FIlip Vávra, tahni nacistickej sráči!!


Píčovina
(23.02.2026 13:31 Robert )

Přibyla kapela Arisco
(19.02.2026 12:18 Vašek)


Rozpor :-(
(13.02.2026 23:24 Luksa)

Fucking fuck ROZPOR!


Full stream 7" EP
(20.01.2026 13:12 Rajtche)

https://drinkinbeerinbandanarecords.bandcamp.com/album/dbibr115-24-24-strage-di-stato-split


???
(07.01.2026 11:12 Radim)

Tvl to bylo před 13 lety :D 


DDŽ VH VM
(13.11.2025 10:40 stelca77)

Na zániku federace se pánové dohodli v Brně. Což osobně považuju za paradoxní :))


10 LET STARÝ LETÁK TOUR !!!
(07.10.2025 23:00 Peťa)

Kloučo, dobrý, ale leták je starý :--)), turné z roku 2015, raději tento post smaž, ať se nanachytá více lidí.


 
SOUTĚŽ
V tuto chvíli není vypsaná soutěž.
 

TOPlist
   



Pro Neziskovky afa svoboda zvirat kids and heroes 007 strahov malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast Periferia

© 2026 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.pro-neziskovky.cz) | Design concept by Max

Souhlas s cookies

Používáme cookies:

Více o GDPR