Youtube
Risposta – Železná svoboda
09.09.2019 23:25 Samuel
Obrázek

10“LP (kooperace labelů)

Bez varování a reklamy o sobě dávají vědět crustpunks z Brna / Dis-notic (Přísnotic) – Risposta. Novotou ještě voní jejich nový 10“LP pojmenovaný „Železná svoboda“. Z části si ho kapela vydává vlastním nákladem, za podpory Dis-notice Bastard, Togue Sol Distribución a Ultima Ratio. Každý crust punk vyzbrojený nábojákem, bude v našich končinách Rispostu určitě znát! Hrají léta, nevyhnuli se jim změny v sestavě, ale svojí energickou crustovou brusku tlačí dál. V kapely najdeš členy Reakce Na Změnu, V Době Moru, Age Of Death, Brünner Todesmarsch, Evidence Smrti, Festa Desperato, Razie, Děti sněti, Mad Pigs ... a možná jsem na někoho neúmyslně zapomněl. Venku mají množství nahrávek, jejich seznam najdeš zde. „Železná svoboda" je 8 crust punkových bičů reflektujících temné stránky lidského bití.

Obal je vizuálem temnoty. Velký industriální plakát, poskládaný z koláží, fotek a textů. „... kam až sahá míra všeobecného blaha, kdo z nás se ještě ptá? ...“

Po intru se na hutných riffech, a ve středním tempu, nese temný text "... prý bůh stvořil člověka a člověk stvořil koncentrační tábor, vývoj lidstva – nepředstavitelná zákopová válka. Smrtící nervový plyn – úplavice jako mor ..." Temná lyrika, která nás v různých variacích bude provázet celou nahrávkou. Horší stránky světa kolem nás, pomníky vzteku, na které by se nemělo zapomenout. Již v prvním válu "Vývoj lidstva" jsem hodně překvapený, v hlavě mám přímočarou crust punkovou jízdu Riposty, tady se ale pohybujeme ve středním valivém tempu, s množstvím zajímavých emotivních vyhrávek a následně rozčísnutých hodně čitelnou thrashovou kytarou. Semínko metalu evidentně vyklíčilo. Thrashing riffy se nesou i další peckou "Vztek", který je srážkou crust punku, metalu ... "Vztek! Nechci být ztracen v davu, identické životy pro identické lidi." "Ukřivdění" je hodně energická pecka, kde se mi více oprašuje „má vzpomínka“ na Rispostu ... ano je to léta, co jsem je viděl naposledy živě. Energická crustová jízda, přímočará rytmika, Risposta smete všechno, co má před sebou. Plynule navazuje vál "Vyhraněný názor", který se nese v podobném duchu "Internet, média, my a ti druzí, jsme jen odpad vlastní pravdy, ženeme svá ega vstříc lepším zítřkům, pohřbíváme vše, co jsme znali. Neznáme sílu naší vlastní svobody." Kritika pokrytectví a přetvářky ... Přeskočím, "Hymna letargie" je pecka, která se mi asi nejvíc zapsala do palice. Energický vál, crust punková jízda nesoucí se na crust punkovém „kolovrátku“. Nejlepší pecka, pokud bych měl jednu písničku vypíchnout. "Zvyk" je finální vál. Mix všeho, o čem jsem psal.

Každý další poslech odkrývá nová zákoutí, a to se mi na téhle desce líbí. Risposta se nebojí posouvat své pojetí crust punku. Výsledkem je osobitě pojatý crust punk, ze kterého vylézají nové vlivy, které na kapelu působí. Crust punk v jejich pojetí má vlastní ksicht, je energický, plný vzteku a nasranosti. Prostě útočná a jedovatá energická jízda, místy lehce ochucená metalovým zvukem. Za hodně zajímavé osobně považují melodické emotivní linky, které prolézají většinou pecek na nahrávce. Přesto, Risposta je hlavně hrubá, energická, autentická a přesně taková je i jejich deska „Železná svoboda". Super nahrávka, které to všechno věřím! "Crust punk" pro "crust punks" a to není vůbec málo! (S)

Crusteři určitě vědí, kam se v obrátit, k dostaní na kapely, labelů nebo v distribuci PHR Records.

K poslechu na risposta.bc.com.

Obrázky

   
Risposta
Risposta

 

Recenze Desky Reakce (0) | Zobrazit všechny články ...

   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2021 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.