Youtube
SAVIOURS - Accelerated Living
24.06.2010 22:44 Banan
Obrázek
Úvodní kytarová vazba jakoby dávala poslední sbohem minulosti. Je to totiž jediný moment na desce, kdy si vzpomenete na Yaphet Kotto, ve kterých hráli dva hlavní motory Savoiours, konkrétně bubeník Scott a kytarista a zpěvák Austin.
Chtěl jsem teď napsat, že PC kids zahodili kostěný brejle a oblíkli džísky, ale s Yaphet Kotto to nikdy nebylo tak jednoduchý. Jakoby se nad nima už od začátku vznášel smradlavej metalovej oblak, přestože to bylo v podstatě předpisový polit screamo. K nějakým skautíkům měli tihle borci ale na míle daleko, takže celá jejich existencí byla lemovaná bitkama, alkoholovýma excesama a kradením v marketech, které dovedli k dokonalosti na posledním evropském turné, kdy v klidu odjeli z jednoho německého obschodního domu s celým kytarovým aparátem. A za pár hodin se tam ještě vrátili pro kabely. Jak říkám, už v té době to smrdělo sírou a ohněm a tak byl ten krok, který polovina kapely udělala vlastně dost logický. První deska "Crucifire" vyšla na Level Plane a tvořila ještě takový přechod mezi Yaphet Kotto a láskou k metalu, ale nakročeno bylo více než jasně. Pak přišlo turné s Mastodon, první deska na Kemado a teď na nás ští pekelný plameny "Accelerated Living". Hned po pár vteřinách je zmíněná kytarová vazba nekompromisně utnuta zcela čitelným a nezpochybnitelným metalovým riffem a už to jede. Přísné bicí udávají tempo a spolu s basou vymezují prostor pro nepřeberné množství kytarových nápadů. První zásadní věc, které jsem se všimnul je to, že Saviours se nesnaží nijak samoůčelně exhibovat, ale hrají naprosto týmovou hru. Což rozhodně neznamená, že by všichni záměrně upadli do nějakého průměru, to ani náhodou. Od úvodního tónu je to jízda jako kráva, která stojí na vynikajících výkonech jednotlivců, ale je hned nutno podtknout, že dlouho jsem neslyšel desku, která by byla tak sevřená. Je v tom cítit až překvapivá ukázněnost a koncentrace na podstatu věci, jakoby v Saviours zůstala jistá punková pokora. Skladby ale i přes delší stopáž vůbec neztrácejí energii i když jedou často v jednom tempu. Když už ale nějaká změna přijde, stane se to naprosto přirozeně a vás okamžitě zalije blažený pocit, protože vám dojde, že všechno je tak, jak má být. No a když pak Austin vyšle už několikáte skvělé sólo, které opět precizně zapadne mezi ostatní nástroje, máte jasno - Saviours je parta punks, který milujou metal, jejich úplné kořeny jsou v Bay Area metal scéně a všechnu tuhle svou lásku přetavují v upřímné a skvělé desky. A samozřejmě taky v ničící koncerty, o čemž jsme se mohli přesvědčit minulý rok, kdy doslova vyplenili Sedmičku. 7.července se chystají na Matrix a mají k tomu na pomoc další hordy smrti - Baroness, Weedeater a Black Cobra. Fakt netuším, co se všechno může stát.

http://www.myspace.com/saviours666
Recenze Desky Reakce (0) | Zobrazit všechny články ...

   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2021 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.