Youtube
SEE YOU IN HELL/SYSTEMATIC DEATH. Backdrop Eu 2010 7´EP
18.05.2010 15:36 mořický kuba
Obrázek
(Insane society)

Přesně za tři minuty by měli začít hrát See You In Hell na Barvák-Čurbyho festu,letos po vyhoření Yellow doga premiérově v Hradci Králové. Já sedím doma, čumím nepřítomně ((Ďábel nosí pradu) občas zúčastněně (to když při reklamě přepnu na Česká republika – Švýcarsko, momentálně po druhé třetině) na televizi a mám na kokot náladu, zítra dělám ve škole zkoušku ze Speciální pedagogiky a ten hokej taky zatím nic moc. To, že mi dnes uniknou Skitsystem jsem tak nějak zkousl, kdybys mi něco takové řekl(a) před pěti lety, měl bych Tě za osla!!!
Ve středu na koncertě Bolt Thrower, jsem od Jožky „Peklo“ vyfasoval poslední singl singl Štatl komanda a to s nikým menším než se Systematic Death z Japonska (jak jinak). Možná to nezní v dnešní době tak lákavě jako kdyby to byl split s Hellshock, Framtid nebo třeba s těma Skitsystem, ale to nemění nic na kvalitě tohoto počinu. Přes obal, grafiku, celkové provedení a samozřejmě hudbu, dobře odvedený  job. Předchozí split singl s Crow se mi líbil oboustranně, i když většina lidí tvrdí, že Japonci tam zní suše. Crow sleduju už dlouhou řádku let (nebudu zastírat, že můj zájem vzbudil hlavně název)  a je to prostě svoje, pokud to chceš srovnávat s metal crustem, který je produkovaný zástupem hord dnešní doby, tak „pal do piče“!!! Ale tohle má být o jiné desce, nepletuli se.
První sázím See You In Hell a líbí se mi to, hodně se mi to líbí, je to kompaktní, dokonce i sbory, které mě minule trochu iritovaly, jsou tady perfektní. Tady se ještě týpci prezentují s Davidem (Mother) v řadách a jeho vyhrávky jsou tu opět super, stejně tak celkový styl jeho hraní k této bandě sedí, což mě na prvních koncertech s ním mile překvapilo. Dnes už je to, ale minulost a dál se jede ve čtyřech. Dva songy napěchované energickým Hardcore/Punkrockem (slyším to tam) ovlivněným nippon burnning spirit stylem. Oproti japonským gardám jsou See You In Hell méně „nemachrování“ (bez urážky), prostě to nezní tak pompézně a taky kytarově to není taková thrasheřina, na druhou stranu je to, podobně jako Japonci, celkem originální záležitost. V rámci domácí scény, samozřejmě. Na téhle nahrávce čtu poprvé text, který napsal Jožka a krom toho, že je dobrý, je z něho cítit oblast vzniku, čímž chci naznačit, že mi to připomíná kapely z okolí Přísnotic/Vranovic, nejvíc asi Risposta. Druhý text (na desce je první) napsal Beňo, kvalita, bez řečí.  Jeho text „Dny“ z desky „Útok“ u mě šplhá v pomyslném textovém „top-tenu“ na přední příčky. Jak píše s oblibou jeden týpek…“GRATULUJU“…k výslednému produktu.
Druhé beru na paškál Systematic Death, smečka, která to drhne od doby, kdy mě bylo cca 5 let, která měla dopad na celosvětovou Hardcore scénu, ale to už jsi dávno všechno věděl(a) nebo nedávno četl(a). Na rovinu, podrobně jsem jejich tvorbu nikdy moc nesledoval, ale jejich flexi „Systema“ z roku 1984 mám doma na kazetě už sakra dlouho a když jsem ho poslouchal před brněnským koncertem, tak jsem jen kroutil hlavou, jak že jim to na tu dobu šlapalo. Šestnáct let po tom, skoro žádná změna!!! Tři vypalovačky Ti proletí hlavou jak Tvoje chcanky sněhem, jenom že s tím rozdílem, že Ti po tom v té hlavě něco zbude, doufám.Svojský Thrash/Hardcore se zajímavou kytarou, charakteristickým řevem + úderné sbory navrch, vše ve vysoké rychlosti . Když jsem napsal savojský, tak tím mám na mysli, že je to i na Japonsko origoš, pokud je něco takového možné. Není to jejich národní styl a není to ani ultra pal jako třeba NK6. Je to prostě Systematic Death – legenda, čo rozbiehala hru !!!
Obal má na svědomí Sugi, týpek přímo z Hirošimy, který už má na svědomí nějaký ten zářez na paži, co se designů pro renomované smečky týče (Pisschrist, Gudon, Selfish, Giuda). Obal pojal jako poster k Evropskému výletu Systematic Death/See You In Hel l aka „Backdrop Eu 2010“. Nejsem velkým příznivcem kreslených obalů a popravdě, Sugi-ho styl mě neoslovuje vůbec, ale po zhlédnutí velkého množství  jeho prací musím vyslovit uznání pro jeho vytrvalost a originalitu.
www.myspace.com/sugi-illustration
Deska, ke které se budu rád vracet a to nejen kvůli jejímu obsahu, ale taky koncertu v Brně a vůbec sympatii, kterou ve mně „třídenní evropské turné japonské kapely evokuje!!!
Recenze Desky Reakce (0) | Zobrazit všechny články ...

   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2021 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.