Youtube
SEE YOU IN HELL - Útok LP
28.07.2007 17:15
(Insane Society/Phobia)
  
Mám respekt k tomu, když někdo pracuje tvrdě. A to See You In Hell rozhodně pracují. Za posledních pár let, po ustálení sestavy, stačili několikrát vyplenit Evropu, jednou dokonce i Japonsko, odehrát mraky koncertů u nás, vydat několik nahrávek a začít se chystat na Brazílii. A ještě k tomu o tom dát pěkně všem vědět! Teď tedy přišel čas na druhou velkou desku a o jaká je vám dám zase vědět já.
K mému překvapení lehce melodičtější a čitelnější než předchozí nahrávky, s pevnější strukturou skladeb a taky o poznání rychlejší. To vše ji dodává potřebný náboj a tak vše jede kupředu rychlostí a razancí blesku. Na druhou stranu z jejich projevu spolu s dřívější lehkou (no, na začátku občas i těžkou) krkolomností zmizela i určitá dávka těžkosti a naléhavosti. To jsem měl např. hodně rád na Umět Se Prodat, že tam bylo něco, co vám dýchalo na záda a udržovalo vás trochu v napětí. A právě to bylo nynějším zjednodušením konceptu tak trochu eliminováno. Na druhou stranu musím uznat, že to je hlavně Filipova úspornější hra a celkově jednodušší riffy, co žene tuhle nahrávku bičem kupředu a ve spojení s Beňovou přesností a precizností z toho vychází, že See You In Hell zní zatím nejenergičtěji ze všech nahrávek, které kdy spáchali. Což je podpořeno i parádními (opravdu parádními) kytarovými sóly, vždy v tu pravou chvíli. Ty ovšem nehraje nikdo z kapely, ale mr. Zelinka a naživo mi budou v celkovém projevu asi trochu chybět. Ale jinak tam fakt sednou dokonale! Což se bohužel nedá říct o zpěvu a dostávám se k tomu, co mi na téhle desce vadí asi nejvíce. Minule jsem někde psal, že se mi Jožkův projev na Umět Se Prodat líbí, že si našel polohu, která mu vyhovuje a není už tak křečovitý jako na prvních nahrávkách. Tady se mi ale zdá, že tím jak se muzika samotná zrychlila a hlavně zjednodušila, přestala fungovat dohromady s Jožkovým lehce krkolomným (vím, že to tak má být!) frázováním a nahrávce to ubírá na razanci. Nevadí mi ani tak zpěv samotný, jako spíš způsob jeho zakomponování a jeho až přílišná složitost. Ale možná vám to vůbec vadit nebude a je to jen můj osobní pocit. Další věcí, která mě trochu trápí je zvuk, konkrétně jeho plochost a nevýraznost, ale možná i to je jen otázka vkusu. Super jsou naopak texty, tradiční popisy bezvýchodnosti a úzkosti a zpracování obalu. Hodně se mi líbí i samotný artwork od komiksového kreslíře Petra Včelky. Jsem velmi zvědav jak budou znít See You In Hell na příští nahrávce!
  
See You In Hell
myspace
Insane Society

Více na old.czechcore.cz
Recenze Desky Reakce (0) | Zobrazit všechny články ...

   
PŘIHLÁŠENÍ

 

Registrovat uživatele
Zapomenuté heslo

Vstup do administrace
GDPR

 
HLEDÁNÍ A MAIL LIST

search
mailing list


 
HEY I NEED YOUR HELP!
All booking...
 
AKCE
Izero Hardcore Fest 2026
Izero Hardcore Fest 2026 26.06.2026 - 27.06.2026 ( 12:00 - 23:00 )
Atelier Wolimiererz Více informací ...
Mighty Sounds vol. 20
Mighty Sounds vol. 20 26.06.2026 - 28.06.2026 ( 12:00 - 23:00 )
Tábor, Letiště Více informací ...
ANTITREND OPEN AIR FESTIVAL 2026
ANTITREND OPEN AIR FESTIVAL 2026 27.06.2026 - 27.06.2026 ( 12:00 - 23:50 )
Žabčice Více informací ...
Koncert
Koncert 27.06.2026 - 27.06.2026 ( 20:00 - 23:00 )
Topolčany, Rockhouse Více informací ...
Patologický hudební dýchánek
Patologický hudební dýchánek 28.06.2026 - 28.06.2026 ( 19:00 - 23:00 )
Ledeč nad Sázavou - Hotel Stadion Více informací ...
Sulfuric Cautery (USA) + Morgue Breath (USA) + Retorsion (HU) + Strage di Stato
Sulfuric Cautery (USA) + Morgue Breath (USA) + Retorsion (HU) + Strage di Stato 29.06.2026 - 29.06.2026 ( 20:00 - 22:00 )
Brno Kabinet Múz Více informací ...
Obscene Extreme
Obscene Extreme 01.07.2026 - 05.07.2026 ( 12:00 - 23:50 )
Trutnov, Na Bojišti Více informací ...
Zobrazit všechny akce
 
POSLEDNÍ GALERIE
METHKRIEG, Černovice - Na koupališti, 20.6.26
23.06.2026 20:54, Siki


D.P.S., Černovice - Na koupališti, 20.6.26
23.06.2026 20:52, Siki


NĚMÁ BARIKÁDA, Černovice - Na koupališti, 20.6.26
23.06.2026 20:44, Siki


ANGRY BRIGADE, Černovice - Na koupališti, 20.6.26
23.06.2026 20:42, Siki


NO MORE HIROSHIMA, Černovice - Na koupališti, 20.6.26
23.06.2026 20:40, Siki


KIBERA, Černovice - Na koupališti, 20.6.26
23.06.2026 20:37, Siki


SHELTER, Praha – Cargo Gallery, 15.6.2026
SHELTER, Praha – Cargo Gallery, 15.6.2026 16.06.2026 20:36, Mira


 
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
STRAGE DI STATO / 24/24 - split (180)
Svobodný Slovo / Stres - 333 stříbrných kokotů / Pohled ven!! (162)
Selene – Venus (162)
LILIXELBE – s/t (161)
Rozpor - Ilegálna Spravodlivosť (146)
GLOWHAZE - VYŠEHRAD (138)
Ad Calendas Graecas - Neptej se proč (133)
NEJOBLÍBEĚJŠÍ ČLÁNKY
HACKER - Memory Cache
vapaa maa - Äiti Systeemi
Fear Of The Known - The Last Song
Noi!se - Fate Of The Union
LILIXELBE – s/t
Ivan Brun - Bez komentáře
Svobodný Slovo / Stres - 333 stříbrných kokotů / Pohled ven!!
 
POSLEDNÍ REAKCE
Bomba
(26.05.2026 10:27 stelca77 )

název. Těšim se!!!


jméno
(11.04.2026 19:13 ondra)

Tak je to Stress nebo Stres?


Fuck Nazis!
(17.03.2026 01:04 Luksa)

Posranej FIlip Vávra, tahni nacistickej sráči!!


Píčovina
(23.02.2026 13:31 Robert )

Přibyla kapela Arisco
(19.02.2026 12:18 Vašek)


Rozpor :-(
(13.02.2026 23:24 Luksa)

Fucking fuck ROZPOR!


Full stream 7" EP
(20.01.2026 13:12 Rajtche)

https://drinkinbeerinbandanarecords.bandcamp.com/album/dbibr115-24-24-strage-di-stato-split


???
(07.01.2026 11:12 Radim)

Tvl to bylo před 13 lety :D 


DDŽ VH VM
(13.11.2025 10:40 stelca77)

Na zániku federace se pánové dohodli v Brně. Což osobně považuju za paradoxní :))


10 LET STARÝ LETÁK TOUR !!!
(07.10.2025 23:00 Peťa)

Kloučo, dobrý, ale leták je starý :--)), turné z roku 2015, raději tento post smaž, ať se nanachytá více lidí.


 
SOUTĚŽ
V tuto chvíli není vypsaná soutěž.
 

TOPlist
   



Pro Neziskovky afa svoboda zvirat kids and heroes 007 strahov malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast Periferia

© 2026 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.pro-neziskovky.cz) | Design concept by Max

Souhlas s cookies

Používáme cookies:

Více o GDPR