Youtube
SHRINEBUILDER - s/t
08.11.2010 22:00 Banan
Obrázek
Jak už to u mě bývá zvykem,  šel všechen humbuk kolem téhle kapely opět totálně mimo mě. Několik měsíců, kdy se o ní intenzivně mluvilo, jsem neměl vůbec ponětí o její existenci a když jsem někde zaslechl slovo Shrinebuilder, okamžitě jsem ho zase zapoměl. Byla mi prostě nějaká all star kapela totálně u prdele. Ani ne nějak plánovaně, ale spíš naprosto přirozěně. Nejsem totiž úplně ten typ, který hledá denně na internetu nové kapely a stahuje nevydané desky  a tak mě Shrinebuilder dostihli až když byl důvod se o ně zajímat. Záhy jsem zjistil, že ten důvod je skutečně pádný, neboť jejich první velká deska je teda fakt něco.

Málokdo asi očekával od spojení Wino – Scott Kelly – Dale Crover – Al Cisernos nějakou úplnou blbost, ale zase na druhou stranu v dnešní době je možné  cokoliv. Už obal sice naznačoval, že pánové se budou držet toho, co jim jde nejlépe, ale pořád to byly všechno jen indicie. Až teprve když zazněly první tóny úvodní „Solar Benediction“ a mě přeběhl mráz po zádech, bylo jasné, že nás čeká další bolestivej výlet do divnýho světa. Nikdo z těhle chlápků totiž není úplně normální, jsou to existence se čtyřma křížkama na krku, který jsou absolutně prokletý špinavou tvrdou muzikou a odsouzený hrát jí  do konce života. A je jedno jestli mají děti a vnočata (Wino), místo zubů díry (Scott Kelly), hledají vyšší smysl bytí (Al Cisernos) nebo prostě jen nemůžou přestat  (Dale Crover).  No a tenhle tým prokletých a ostřílených vlků teď vytvořil smečku, která jejich samostatnou sílu znásobila a servírují nám své první společné dílo zkázy. Obavy o to, jestli bude spolupráce takto silných osobností fungovat ve prospěch celku byly možná oprávněné, leč naprosto zbytečné. Všechny zainteresované evidentně baví být v týmu a tak vás finální výsledek doslova rozmačká. Mě na Shrinebuilder asi nejvíc fascinuje to, že všechno co miluju na Om, Neurosis, Melvins a Wino je tu zastoupeno rovným dílem, skvěle to funguje dohromady a navíc to vytváří úplně nové rozměry jak hudební, tak náladové. Každý přispěl svyým zcela specifickým rukopisem k vytvoření impozantní a silné muziky, která se kolem vás obtáčí  a pohybuje se s vámi, jak ty hadi na obalu. Mocnej zvuk evokující příboj pak jen podtrhuje sílu téhle skvělé desky, která se jednou stane velkou klasikou.

Shrinebuilder hrají 16.11. ve Futuru spolu s Ema Camelia.

http://www.myspace.com/shrinebuildergroup


Recenze Desky Reakce (0) | Zobrazit všechny články ...

   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2021 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.