Youtube
SICK URGE - Structures Of Domination
11.09.2020 12:46 Skulda
Obrázek

Finsko nebývá obvykle spojováno s pojmy jako powerviolence nebo fastcore, ale spíše než nezájmem seveřanů o rychlý, zběsilý hardcore, je to zapříčiněno faktem, že Finové vždy přistupovali k extrémní formě punku svojsky a inovativně. Dokonce i v zarytě antinacionalistických hc/punkových kruzích měla kdysi na přelomu století poetická nálepka „finopal“ svébytný obsah. Hlučně neotesané přitom však melodicky podmanivé pojetí zběsilého nářezu si u nás vydobylo srdce mnohých. Jednou jsem si takhle představoval AZ kvíz o finském hardcore, kde proti sobě stanuli Mates Prokop a Miruus. SICK URGE, trio z Helsinek, kteří kdysi mastili v kapelách jako DERRIDA, NO KIDS, THE DIVISVE, PUUKOTUS je právě někdy na pomezí všech výše zmíněných škatulek. Ozvěny třeskutě znějících KIROUS či MOLEMMINPUOLEINEN VARMA TUHO narážejí na splašené tempo HERESY nebo INFEST. Zpěv v angličtině odnáší nahrávku pryč z tundry od YHTEISKUNNAN YSTÄVÄT směrem k LIMPWRIST. Brutální výsypy jsou prošpikovány svižnými vypalovačkami, aby si vše oddychlo v punkových vypalovačkách před dalším fofr kolem. Však to znáte. SICK URGE se pevně drží svého řemesla, ale zvládá jej mistrovsky, včetně extrémně špinavého nakřáplého zvuku. Textově od vážných temných lamentů nad stavem světa po absurdní vtipné kousky s rýmy jako:

„You settle for hardcore, when you can have powerviolence

You suffer but Why?“

Patnáct válů, z nichž každý s výjimkou posledního má maximálně něco přes minutu je nacpaných na jedné straně dvanáctipalce. Vyšlo na labelu basáka.

Tracklist:

 1. Have A Nice Trip
 2. We're All Gonna Die
 3. Rock Against Kekkonen
 4. Squat The Churches
 5. Never Stop The Madness
 6. Bleached Assholes
 7. Sudden Death
 8. Black Mannerheim Rides Again
 9. Demolition Of Vision
 10. TheEssence Of Punk
 11. Sterile Cage
 12. Structures Of Domination
 13. Anti-Fascism Or No Fascism At All
 14. Ugly Fucking Sick Urge
 15. Drowning And Burning

https://sickurge.bandcamp.com/

https://www.facebook.com/sickurge/

 

 

Recenze Desky Reakce (0) | Zobrazit všechny články ...

   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2021 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.