Youtube
S&M festival, RC Opera Louny, 26.10.2002 - by Honza Vnouček
30.10.2002 14:12
Během sobotního odpoledne, 26. října, vypukla v lounském „rockáči“ Opera hardcorová přehlídka 10 kapel, nazvaná dvojsmyslně nejen podle pořádající agentury: S&M festival. Tento hudební žánr nemá na punkovém a bigbeatovém Lounsku na růžích ustláno, organizování HC-akcí je tu tak trochu sisyfovská a ve shodě s polovinou zkratky masochistická práce. O víkendu však oba pořadatele, lounské muzikanty, Jaroslava „Sadila“ Horníka (ono „S“) a Milana „Miklajze“ Miklíka (ono „M“), ten mýtický balvan nezavalil.
Nevděčná „rozehřívací“ úloha připadla okolo půl čtvrté skupinám Yellow Leaf (punk-rock, Libochovice) a Anesthesia (death core, Teplice). Poté bylo i přes brzkou hodinu celkem početné publikum svědkem prvního vrcholu večera, vystoupení klášterských Kencore Passa a kladenských Erosion of Sanity. Rozmanitý, melodický i „sekaný“, hardcore pětice z Klášterce nad Ohří dokázal poprvé roztopit „kotel“ pod podiem. Kladeňákům, kteří nahradili původně inzerované Toxic People, „ukázala“, jak sami slovem i muzikou přiznali, „cestu brazilská Sepultura“, která to ale provedla nadevše kvalitně. Následovali plzeňští Concrete a Black Mailers z Chebu, jejichž „hácéčko“ působilo vlivem předchozích poněkud nevýrazně. Fanouškovsky nejvděčnější čas, okolo 22. hodiny, dostala k dispozici další chebská čtveřice, Albion. Která zahrála, v souladu se svou žánrovou škatulkou (tzv. emo-core), „pro všechny lidi, co maj srdce na správnym místě.“ Jejich styl, založený na takřka pravidelném střídání klidných a rozbouřených pasáží, na procítěném zpěvu a kombinaci zasněných a melodických samplů s kytarovým zvukem, byl vhodným zpestřením „přetvrzeného“ večera. Hladina emocí v muzikantech dokonce dosáhla takového přetlaku, že po závěrečném přídavku vyústila až do rozbourání bicí sestavy- tak po „emo“ konečně došlo i na slibovaný „core“. Již třetí vrchol monstr koncertu obstarali v Lounech populární drsňáci, Cenzorshit z Ostrova nad Ohří, a jindřichohradecká Pork Soda. Cenzorshit praktikují „nadupaný“ agresivní HC, ale dvojice tvrďáckých zpěváků zapomněla, že nadávat publiku už dávno vyšlo z módy. To Pork Soda, taktéž s dvojicí zpěváků, ukázala hardcore méně přímočařejší, ale civilnější a bez trapného pozérství. V jednu ráno pak unavené, ovšem spokojené fanoušky „dorazili“ tepličtí Action (hard core).
S průběhem a návštěvností vyjadřovali spokojenost také viníci celého podniku. Díky dobré propagaci byla návštěvnost, tvořená především přespolními, opticky nadprůměrná. Navíc výnos S&M festivalu poputuje na dobročinné účely. Spokojené tak mohou být především děti z lounského dětského domova, kam, jak Sadil potvrdil, veškerý výtěžek poputuje. Ale aby výsledný dojem nebyl tak sladce kýčovitý (přece jen- jednalo se o „tvrdou“ odrůdu muziky), postěžoval si Miklajz na „platební morálku Louňáků“, kterým se většinou nechtělo platit celé vstupné. Takže nakonec přece jenom S&M!

Více na old.czechcore.cz
Recenze Koncerty Reakce (0) | Zobrazit všechny články ...

   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2022 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.