Same River Twice - All Those Moments
17.03.2017 23:22 Samuel
Obrázek

12“LP (DIY)

Říká se, že nevstoupíš dvakrát do stejné řeky … je to ale otázka „na tělo“ a každý k tomu nejspíš bude přistupovat po svém. Pokud za slovo „řeky“ dosadím „Same River Twice“, potom opakovaně, a co víc dobrovolně, do té samé řeky vstupuji. Jsou z Brna, a v jejich sestavě najdeš členy Terra Riot, Nagaika a Brünner Todesmarsch. Nedávno představili svůj debutní počin pojmenovaný All Those Moments a představují na něm kvalitní porcí emotivní hudby, podpořenou excelentním zpracováním vinylu. Vychytaný je po všech stránkách. Provedení ale nevítězí nad obsahem, hudba je jen vyzdvižená úchvatným zpracováním nosiče. Na svém profilu má kapela slogan, heslo - „moments will be lost in time... like tears in rain. Myslím si, že právě to o Same River Twice něco napovídá. Pracují s náladami, momenty. Jako posluchači budeme se svými pocity oscilovat, jejich tóny nás budou zmítat a naše vnímání bude vystaveno emotivnějším i agresivnějším podnětům. Představ si bouřku, něco se při ní může zničit, ale přesto vzduch se pročistí a bude po ní nakonec čistý, voňavý. Voda se pak pozvolna vsákne do země, zteče do potoků a řek. S prvními slunečními paprsky si možná na orkán už ani nevzpomeneme. All Those Moments je pomyslným soubojem emotivních melodií, načrtnutých post rockový plání a hrubých riffů. Do naší pomyslné řeky vtéká několik potůčků, říček. Proudy se spojují v jeden, který je silnější a plyne. Přítoky můžeme pojmenovat různě … post hardcore, melodický crust nebo cascadian black metal.

Začínáme intrem, po kterém přichází první skladba Tax the Life. Rozjíždíme se pozvolna, přesto je cítit svěží vzduch, instrumentální vyrovnanost a síla rozvážných tónů, Ano, mražení v zádech přichází. Dlouho se mi to nestalo. Emotivní tóny prokládá a vyzdvihuje brutální řev - táhlý a rozvážný. Směřuje. Mám pocit jako bych se vracel do devadesátých let, kdy jsem  poprvé viděl kapely, jako byli Lvmen, Thema Eleven … Písnička má rafinovaný scénář, každý nástroj je dirigentem. Proud řeky teče korytem. Čas plyne a já se nechávám unášet. Proud se ale postupně mění. Emotivní post hardcore tóny dostávají novou intenzitu, jiskru. Jsem unášen rychleji, cítím závan melodického crustu. Zrychlování a následné zpomalování, jsou v kontrastu, který mě provází během všech skladeb. Proud řeky je jednotný, přítoky o sobě dávají v jistých momentech vědět.

Některé momenty All Those Moments jsou velice silné, cítím až epické gradování emocí.  Zjevují se plochy zvuků, zvuky temných hvozdů ovládaných cascadian black metalovými démony (black metal neposlouchám, ani mě není ničím stylově sympatický, ale před mnoha lety jsem od kamaráda dostal demo kapely Leech (Salem, Oregon / USA) a to mě velice dostalo.)

Všechno to jsou ale jen chvilkové záchvěvy, proud řeky Same Rive Twice má svojí sílu, intenzitu a tvář. Je jednotná, složená z mnoha vrásek. Vokál má sílu. Proud se mění, s ním nálada a celkově i intenzita.V každém jednotlivém nástroji nacházím pomyslného architekta. Síla nástrojů se propojuje, podobně jako spojené potoky v korytě jedné řeky. Same River Twice mají mnoho barev, tváří a jejich vyznění je intenzivní. Na zvýraznění momentů, jejich gradování a posílení, má výrazný vliv i další nástroj, který je viola. Ano vzpomenu si na kapely jako Remains Of The Day nebo Madame Germen. Chlad ale necítím, není to Německo, ale Brno.

Zeptal jsem se kapely na pár otázek ….

Máte venku debutní nahrávku Same River Twice, takže jak to celý vznikalo? Jak by jsi nahrávku představil? Všechno to má kořeny v podstatě v době, kdy si každej z nás poprvé ošahal hudební nástroj, u kterýho pak zůstal. Iris - bicí, Bobr - basu a já (Jiřina) kytaru. Když mrkneme do minulosti všichni z nás jsme si prošli několika kapelama a to žánrově od folku až po disbeat. Nemalou měrou nás pak ovlivnily kapely, který posloucháme a kterých je opravdu mnoho. Na naší desce pak můžeš při troše štěstí zaslechnout momenty, které by ti mohly evokovat třebas Fall Of Efrafa nebo Amanda Woodward.

 All Those Moments je koláž melancholických melodií a surových riffů, protkaná v několika momentech violou. Tomu, co hrajem, říkáme pracovně atmosferický hardcore. Ne hardcore provzdušnělý, ale spíš hardcore evokující zamyšlené momenty a různé nálady. Texty jsou o tom bahnu, ve kterém žijeme, a ve kterém to taky jednou zabalíme.  

Grafika, zvuk … napověz něco … Poněvadž deska SRT je pro nás všechny prvním velkým vinylem na příč kapelama, ve kterých jsme hráli (Bobr hraje ještě v Brunner Todesmarsch), dohodli jsme se, že si ji uděláme hezkou. Také jsme za to řádně odvedli daň ve formě čekání téměř tří let od mixu až po hotovou placku. Nahrávali jsme v Brně u Rosičáka (kytarista My Dead Cat), ten pak s pomocí Michala Ráčka (Ovulo) desku také zmixoval. Do toho všeho jsme oslovili kamaráda Standu (Brněnská filharmonie), který do hotové věci nahrál violu. Z Brna deska putovala do Francie do Swan Sound studia, kde ji Guillaume Doussaud zmasteroval. Ten je podepsaný u desek kapel jako Aussitot Mort, Amanda Woodward, Karysun apod. Během té doby jsme domlouvali s Pavlou (zpěvačka Tummo) nakreslení obalu a tečku za vším udělal grafik Bery (kytarista Brunner Todesmarsch). Desku jsme si vydali sami za pomoci XvinylX a je navěky vtištěna na žíhaný průhledný vinyl.

Čeho si na splitu na debutním vinylu nejvíc ceníš/te? Na vinylu si nejvíc vážíme asi toho, že jsme to nakonec tak nějak všechno dali dohromady, i když se to samozřejmě neuvěřitelně táhlo. V neposlední řadě jsme ale také hrdí na to, že nám s ním pomohlo několik blízkých kamarádů a je to tak ve finále kolektivní výtvor několika lidí brněnské D.I.Y. hardcore scény.

Poslední otázka, jak představíš své spoluhráče a jak uvedeš Same River Twice? Same River Twice je pořád ta samá voda... Říká se, že do stejné řeky dvakrát nevstoupíš, praktický život však ukazuje, že to tak úplně neplatí. Mnohokrát se ocitáš ve stejných problémech, vztazích, situacích a to někdy až tak zoufale často jako můra kroužící kolem petrolejky, jež nakonec skončí v plameni. Věci se někdy prostě opakují a to ty dobré i ty špatné.

Všichni se muzice věnujeme více či méně intenzivně už od pubertálních let a baví nás to. S přibývajícím věkem, přibývají i problémy nebo se zintenzivňuje jejich pojetí. Už to není jak ve dvaceti mávnout nad něčím rukou a nechat to být. Jsme součástí spletité společenské mozaiky, která tvoří své pro i proti. Nad tím přemýšlíme a bavíme se o tom. Občas u toho zplodíme nějakej ten song.

Závěr? Tohle je naprosto skvělá deska. Plná emocí a energie. Zbývá snad jen dodat, že album nahrával a mixoval Michal Rosenzweig s pomocí Michala Ráčka, masteroval Guillaume Doussaud, artwork vytvořila Pavla z Tummo a finální tečku v podobě grafických prací udělal Be Ry. Díky! (S)

samerivertwice.bandcamp.com

Obrázky

   
Same River Twice
Same River Twice

 

Recenze Desky Reakce (0) | Zobrazit všechny články ...

   
PŘIHLÁŠENÍ

 

Registrovat uživatele
Zapomenuté heslo

Vstup do administrace

 
HLEDÁNÍ A MAIL LIST

search
mailing list


 
AKCE
Animal rescue fest 8
Animal rescue fest 8 24.03.2017 - 25.03.2017 ( 19:00 - 02:00 )
Hrušovany u Brna Sokolovna Více informací ...
Kolona / !Flight665 / VOLE
Kolona / !Flight665 / VOLE 25.03.2017 - 25.03.2017 ( 19:04 - 22:00 )
Hradec Králové, Hudební Klub #4 Více informací ...
peru (pl) + yarvar cocha + stern
peru (pl) + yarvar cocha + stern 25.03.2017 ( 20:00 )
Valašské Meziříčí-Přístav Více informací ...
The Black Heart Procession [USA] + Juvie [us] + Jakub Šimanský [cz] + Sam Coomes [USA]
The Black Heart Procession [USA] + Juvie [us] + Jakub Šimanský [cz] + Sam Coomes [USA] 25.03.2017 ( 20:00 )
Brno Kabinet Múz Více informací ...
TIMBER RATTLE (USA)
TIMBER RATTLE (USA) 28.03.2017 ( 20:00 )
Praha - Potrvá Více informací ...
Tomáš Palucha (CZ) + Rutka Laskier (CZ)
Tomáš Palucha (CZ) + Rutka Laskier (CZ) 28.03.2017 - 28.03.2017 ( 20:00 - 22:00 )
Olomouc, Divadlo na cucky Více informací ...
It's everyone else + Makata-O
29.03.2017 ( 19:00 - 23:30 )
Orlová Futra Více informací ...
Zobrazit všechny akce
 
POSLEDNÍ GALERIE
HENRY FONDA, Praha - Café Na půl cesty, 11.3.17
12.03.2017 19:46, Siki


VICIOUS X REALITY, Praha - Café Na půl cesty, 11.3.17
12.03.2017 19:45, Siki


BATTRA, Praha - Café Na půl cesty, 11.3.17
12.03.2017 19:43, Siki


PAPER CHASE, Praha - 007, 5.5.05
01.03.2017 20:21, Siki


EMMEMVOODOOPÖKÁ, Praha - 007, 5.5.05
01.03.2017 20:20, Siki


RAMBO, Praha - 007, 25.4.05
01.03.2017 20:18, Siki


HELLSTRÖM, Praha - 007,25.4.05
01.03.2017 20:17, Siki


 
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
New Model Army - Winter (1245)
Tomáš Palucha – Guru (986)
Telefon & Kovadlina - split 7" (743)
Cirguz – Svět už je jinak (665)
Remek / Lawine – split (642)
SECT - s/t (622)
KISS ME KOJAK - Láska a porozumění (612)
NEJOBLÍBEĚJŠÍ ČLÁNKY
THE JUNK FOOD - We Don’t Have a Hit
Agents Of Abhorrence - Earth.Water.Sun
RISPOSTA / BRICANYL TURBUHALER
Noi!se ‎– The Real Enemy
C - Dep
Same River Twice - All Those Moments
OUTTACONTROLLER - Television Zombie
 
POSLEDNÍ REAKCE
..
(25.03.2017 16:43:25 Bachi)

 

Já bych šel... když budu tou dobou v Praze a budu potřebovat v tu chvíli dobrou kapelu, co hraje vzpomínkově skvělou desku. Rozhodnu se spontánně - ale... tam bude plno

vono to dycky ňák pude..  ta kapela mi kolikrát podržela ve sračkách - si je dyžtak pustim před klubem žilou z walkmanu, to mi zvedne sebevědomí - ale nemam baterky

Re: Re: .
(25.03.2017 11:48:09 Medvěd)
XXX:Řekl nebo napsal bych to asi takto.Nejsem žádnej boháč - to ani omylem,ale na druhou stranu jsem se s tím vším naučil trochu "vyjebávat".Tak třeba peníze na bydlení řešit nemusím,páč jsem si to vyběhal na sociálce a tak mně stačí,když tam jednou za měsíc dodám papír,od pronajímatele a je to.Tudíž mi tato nejdůležitější položka odpadává a já dotuji jen t.... (text zkrácen)
vyprodáno
(24.03.2017 11:00:48 Martin Valasek)

Koncert The Black Heart Procession v pátek 24. března je vyprodanej. ŽÁDNÝ lístky na místě nebudou. Díky za zájem!

 

ÚV SRR 21. 3. 2017

no comment
(23.03.2017 20:44:29 Bachi)

stotisíceré díky..  tohle je prostě moc příjemný slyšet číst vnímat v tuhle chvíly : ))))

Re: Re: Re: Re: Evropa shoří
(22.03.2017 21:22:44 Peťa)
ATROCIOUS MADNESS musela být pořádná palba, zrovna nedáno jsem poslouchal jejich velkou desku a nemohl jsem ji doposlechnout do konce na jeden zátah hehe. Tady jsou data LEBENDEN TOTEN, v ČR mají tedy jeden koncert uf. LEBENDEN TOTEN 2017 EUROPE TOUR JUNE 16th - Fri - TBA 17th - Sat - TBA 18th - Sun - Bremen, Germany w/ Long Knife 19th - Mon - Amsterdam, Holland w/ Long Knife 20th - Tue -.... (text zkrácen)
Re: Re: Re: Evropa shoří
(17.03.2017 14:41:10 Banan)

Jo, celý to bylo maximálně hustý. Nejlepší byla kytaristka Chanel (v Lebenden Toten zpívá) v triku Inasnia a bubeník, kterej celej koncert odehrál nahej a trenky si sundal už když si stavěl bicí.

Atrocious Madness
(17.03.2017 10:24:25 Samuel)

Atrocious Madness na Miladě si taky pamatuju ... to bylo naprosto super!

Re: Re: Evropa shoří
(17.03.2017 09:50:05 s//chomutov)

AxMx byl jeden z nejlepších koncertů, co jsem kdy viděl. To už je let. 

Re: Evropa shoří
(17.03.2017 07:48:31 Banan)

No jo ty vole, ted na to koukám. Nemyslel jsem si, že se toho někdy dočkám, takže mě to těší o to víc. Jestli to bude jen s poloviny tak likvidační jako kdysi Atrocious Madness na Miladě, máme se na co těšit.

Evropa shoří
(16.03.2017 22:37:36 Peťa)

Včetně jednoho koncertu u nás v rámci turné! Tohle bude totální maras, evropský města budou hořet a z reproduktorů se bude valit hustý kouř. Těším se hafo moc!

 
SOUTĚŽ
V tuto chvíli není vypsaná soutěž.
 

TOPlist
   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2017 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max


PRISPEVEK 7029873 A JAZYK JE V PORADKU!!!