Youtube
Smrt Mladého Sebevraha - s/t
24.05.2020 14:22 Marek Rybenský
Obrázek

LP (Papagájův hlasatel Records)

Objevují se zde otázky, na které nikdo nedokáže odpovědět. Zklamání nad daným stavem, katastrofické vize bezvýchodna, nebo suché konstatování prázdnoty. Souhrn pocitů a myšlenek mladých lidí a z toho vyplývající neodvratitelné konce, tedy smrti, sebevraždy.“
(z historie kapely. Geai. 1988)

Ano, Smrt mladého sebevraha nebyli kapelou, která by rozsévala optimismus na míle daleko, spíš naopak, a když zpěvák pěje o lásce tak podtextem je něco, z čeho vás zamrazí. Zklamáni v životě v šedém světě za dráty, tvořit hudbu se jeví jako výkřik zoufalství utichající v melancholii. Hudba kapely je surová a nakažlivá. Pokroucený železobetonový rock (androš), syrový punk nebo temné hypnotické hymny, u kterých vám praskne srdce, pokud se ponoříte příliš hluboko. To všechno doprovázené naturálním hlasem s přednesem, který tak silně připomíná, jak velký vliv na tvorbu měla domácí ug scéna oproti tomu „imperialistickýmu punku a hardcore z jihu evropy“ :), který je občas kapele přisuzován. Sám Mórocz to cca před rokem dementoval v rozhovoru pro HMB webzine.
Ale přiznávám, že když mi Filip Fuchs tohle demo cca před 20 lety nahrával, s tím, že tohle je jedna z nejlepších předrevolučních kapel, která zní jako starý italský hardcore, tak jsem zahořel opětovným nadšením a všechny ty staré nahrávky následně přeposlouchal. Pokud neznáte, vyhledejte si Peggio punx nebo 5 Braccio, stojí to za to. I přes ty odporný dráty, svět mohl být, dokonce i v náhodě, nakonec malý.

Smrt mladého sebevraha byla skvělá kapela a jsem rád, že se jim jejich tvorba podařila v průběhu jara 1988 zaznamenat. Nyní tedy patří i velké díky PH Records, že nahrávku oprášili, učesali a nechali zvěčnit zalisované ve vinylových drážkách.
Na druhou stranu si neodpustím výtku za tiskovou chybu v tracklistu, píseň „Všechno je to“ je ještě na straně A. Z vkusového hlediska bych se držel původní předlohy obalu, to modernější zpracování dle mého soudu ubírá na „kráse“ ač to zřejmě mělo být naopak.

Nahrávku můžete poslechnout zde.

SIDE A -
01. Všechno
02. Prázdniny 
03. Proč nechci žít
04. Nic nechci vědět
05. Rezavé ojnice 
06. Pankáči 
07. Ještě to nekončí
08. Smrt mladého sebevraha 
09. Nejsou a nebudou 
10. Všechno je to

SIDE B -
01. Láska 
02. Spadla na mě noc
03. Nepoznávám
04. Z touhy touha
05. Snad jsem to věděl
06. Kdo jsi
07. Je tady svět

Obrázky

   
1
1
2
2

 

Recenze Desky Reakce (0) | Zobrazit všechny články ...

   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2021 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.