Youtube
TERROR - Keepers of the Faith LP
14.09.2010 08:17 Ivan
Obrázek
(Reaper Records)

Ze strany Terror byl název a image novýho alba dobrým tahem. Přinutí to mladší hard core kids vrátit se zpátky. Přiznejme si, že potom, co podepsali Century Media, vypadá každej jejich obal jako obal Unearth. - Jon McRae.

Podlehnul jsem volání, kterýmu se nedá vzdorovat. Desky a DVD's jsou totiž asi to jediný, co sbírám a tak když se na vás smějou Integrity - Those Who Fear Tomorrow na vinylu v milióntý edici na Organized Crime, kterou jste ale zatím nikde neviděli a zpoza dalších pěti asfaltů bootleg Quicksand - Slip, tak neváháte ani minutu a vůni papíru a drážek doplníte novinkou.
Terror s několika dalšíma kapelama rozstřelujou na kusy můj syndrom, kterej se vyžívá v uctívání raných nahrávek. Keepers of the Faith je totiž nejlepší deskou, kterou vydali. Pořád se rád vracím k 7" Live & Death a prvnímu 12" Lowest of the Low, který během pár minut vyvolaj moje zvířecí pudy. Až do dnešního dne bych byl z dalších releasů schopnej vytvořit kompilaci hitů, ale rozhodně bych nestrávil odpoledne s celou diskografií. Keepers of the Faith zdatně udržuje mojí pozornost po celou stopáž a já doplním první odstavec recenze osobní zkušeností. Určitě jste zaregistrovali, že mluvím o vinylu. Sbírám je věky a tak se nepovažuju za vinyl hypstera, kterej za 2 roky vymění asfalt za plešku z Návštěvníků, protože bude líp hrát a prodávat se. U nový desky Terror je znát, že vinyl vydal někdo, kdo k němu a kapele má vztah a ne proto, že se z něj v posledních pár letech stal dobrej hudební artikl (viz předchozí The Damned the Shamed - Century Media CD/LP). Metalovej kýčař dokáže ubrat hard core desce 30% celkovýho dojmu.
A teď k posvátnímu momentu. Poté, co strhnete plastovej přebal s logem Terror, zůstane vnější kapsa obnažená pouze v nápisu Keepers of the Faith, zadní strana - ručně psanej track list a stylová fotka z koncertu, vše černobíle. Vytáhnete kartičku s download kódem a pochováte na prsou krásnej modrej vinyl, kterej při pohledu skrz pozve do pokoje Majku z Gurunu. Bonusem za lásku je černobílej booklet formátu A4 na recyklovaným papíře o osmi stranách. Ručně psaný texty, stylový fotky z koncertů, na ulicích (ta se Scottem, jak vede ulicí dítě - oba v mikinách Keepers of the Faith vévodí celýmu majstrštyku).
Vracím se do doby, kdy jsem měl hodně času, kterej neutíkal a já seděl na posteli a k praskání vinylu, kterej loudil new schoolový melodie jsem žral každý slovo z bookletu. Odsouval jsem mně nepodstatný informace a kapely a v hlavě zůstaly ty podstatný, jejichž texty jsem při delších trasách schopnej odzpívat líp než originál. Keepers of the Faith maj stejnou chemii jako sochy, který už se dávno rozpadly a v mým podvědomí z nich zůstaly jenom ty úlomky, který se počítaj. Všech 13 songů drží pohromadě jako nikdy před tím a hledat hit se nevyplatí, nepodaří a navíc nebyl napsán. Celá deska je jeden celek a tak i zůstane. Ke každýmu songu poctivej text s vysvětlivkou (to už se moc nevídá). Scottův styl psaní asi nikdy nedostane cenu za literaturu, ale je cítit, že to, co čtete v bookletu jde ze srdce člověka, kterej má ve skoro 40-ti letech víc energie než většina jeho vrstevníků a to přebíjí fakt, že občas pochybuje o tom, co dělá dobře, na 110% a proto se chytá stránek, které už byly napsány a vyřčeny.
Minout Terror hudebně je nemožný. Keepers Of the Faith je důrazná, agresivní a trochou poctivýho thrashe načichnutá deska, která je už teď, při mým devátým poslechu klasikou. Těším se na koncert v pražským Abatonu 14.10.2010.

www.myspace.com/terror
www.reaper-records.com

Recenze Desky Reakce (0) | Zobrazit všechny články ...

   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2021 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.