Youtube
THE BLACK HEART PROCESSION - Two
11.05.2010 23:48 Banan
Obrázek
Až umřu uslyším tuhle muziku. Zavřu oči a vánek mě bude konejšit na cestě do míst, kde duše všech prokletých zpívají o svých životech. Moje cesta mě do těhle končin vede neomylně a moje kroky už teď doprovází hudba, která jakoby překračuje hranici tohoto světa. Uklidňuje mě a šeptá, používá vítr jako jeden z nástrojů, vypráví příběhy, které dokáží měnit život a umí mluvit stejně jako naslouchat.

Ano, vím, je to hodně patosu. Ale je mi tak nějak u prdele, co si o tom myslíte, protože víc než kdy jindy se s tím nedá nic dělat. The Black Heart Procession jsou pro mě jednou z nejdůležitějších kapel poslední dekády a tahle deska opravdu změnila můj život. Když jsem ji slyšel před lety poprvé, zapůsobila na mě jako opium a několik týdnů jsem ji nesundal z gramofonu. Jemná pavučina tónů, které jsou do sebe zvláštně propletené a někde jsou tak tenké, že skoro nejsou vidět, respektive slyšet. To jsou  ta místa, kde kapela skoro vůbec nehraje a vy si můžete domýšlet šumění moře, lesa nebo zvuk něčího dechu. Pevnější struktura songů se pak objeví přesně v tu chvíli, kdy začnete podvědomě hledat nejaký záchytný bod. Nádherně houpavé a silné melodie budou najednou zcela jasné a zřetelné, až se vám z toho skoro začne točit hlava. Jednou je bude mít na svědomí piano, podruhé kytara. A někdy jen hlas Palla Jenkinse, vypravěče neuvěřitelných příběhů, které jsou ovšem poskládány ze střípků naprosto reálných životů a jejich největší síla je v tom, že v jejich odrazech zcela bezpečně  rozpoznáte situace, které jste sami prožili. Všechno se vám to zase vrátí zpátky a  The Black Heart Procession vám pomůžou to pochopit. Někdy to znamená poznání věčné bolesti, s kterou se budete muset naučit žít, jindy zase smíření a následný pocit úlevy. Ať už to ale bude jakkoliv, jedno zůstane jisté. Tahle kapela nelže a nedovolý to ani vám. A až uschnou všechny slzy, budete silnější než kdykoliv předtím.

The Black Heart Procession budou hrát konečně i u nás a to 13.5. v Brně na Yachtu a 14. 5. v Praze na Dobešce. Jejich  koncert v Berlíně na konci minulého roku byl naprosto fantastický. Překvapivě velmi civilní a uvěřitelný, vše bylo zahrané naživo a s obrovským nadhledem. Hodně dlouho jsem neviděl koncert, který by měl podobnou atmosféru a strašně se těším, až to opět rozehrají. Neudělejte opravdu velkou chybu a jděte se na ně podívat, podobných kapel opravdu moc není.

http://www.myspace.com/theblackheartprocession
Recenze Desky Reakce (0) | Zobrazit všechny články ...

   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2021 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.