Youtube
TVIVLER - EGO (DIY)
13.10.2020 10:34 Bachi
Obrázek

Na jaře vyšla tahle moc povedená deska a pokud vim, ještě se tady o ní nikdo nezmínil. Vím, že snad vloni tahle čtyřka zahrála jednou v Brně, a předtím, když vydávali první část sedmipalcový trilogie NEGATIVE PSYKOLOGI i v Praze ve Finalu. Možná to píšu blbě. Každopádně...

Každopádně pro ty z tebe, koho to nějakym omylem dosud míjí - TVIVLER je parta, kde se setkávaj členové, kdysi pro euro hardcore obec zcela zásadní a vlivný party CHILDREN OF FALL (bylo to v době kdy emo-hardcore ještě nebylo profilovaným stylem dělícím se na "francouzskou, italskou, severskou, envyovskou nebo americkou školu" - prostě těch kapel nebylo zas tolik) a zprvu ne zas tak invenční, ale muzikantsky nápaditých LACK. V hudbě TVIVLER se hudba CHOF zas až tak neodráží, spíše to zní jako první desky níže zmíněných LACK, který ale hrajou rychle a co je zásadní ne vostrej indie-rock nýbrž "INDIE D-BEAT". Jasně je v tom i dost rytmicky ambiciózního noise-rocku. Co je zásadní a nepřeslechnutelný - typicky severskej "tight feeling" a to přestože desku masteroval BRAD BOATRIGHT (sic!), kterej by k tomu logicky vůbec nesed, ale ono to funguje. 

LP EGO pro někoho možná překvapivě nenavazuje na zběsilost prvních sedmiček, a dává větší prostor melodii. Chtělo se mi říct, že je to pro mě mírný zklamání, že ta deska zní tak nějak jako "normálně", že to neni tak překvapivý. Nicméně je supr zas slyšet po letech desku aktuální, moderní, nezávislý hc kapely, která není nudnou kombinací všech možných vlivů z metalovýho mainstreamu, rock´n´rollových módních fines, opravdu dovede přijít s něčím objevným a umí to dát dohromady s lety prověřenym základem.

Texty sou pro mě osobní a jediný co bych tu k nim poznamenal, že je z nich cejtit jakejsi odpor vůči chladu všeobecnýho vyprázdnění duší lidí, a že se to opravdu dotýká těch bolavejch míst... že prostě vidim úsměvy v kotli a následný pokoncertní debaty namísto rukou založených v pase a nervózně tikajících pulzů everready na koment pod youtube videem. Jako ty témata odosobněnýho odcizení v původně post-punkovym smyslu dneska řeší kdekdo. TVIVLER to dělaj citlivě. Neřikaj, že to bude lepší.

K samotnýmu projevu, jak už  jsem psal výše přibylo dost zkreslenejch kytar s efektem, takže se deska EGO blíží nějakým hrubým obrysům standratní desky, ovšem má to punc novosti, že to nikdo předtím takhle nedělal. A to mi dává smysl.

BACHI

Recenze Desky Reakce (0) | Zobrazit všechny články ...

   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2021 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.