Youtube
Telex - Řeznickej krám
03.07.2016 16:26:50 stelca77
Obrázek

(PHR)


Upozornění: Tato recenze nemá s významem tohto slova nic společného. Jedná se o absolutně neobjektivní, nekritickou, čistě fanouškovskou záležitost. Tak jako vždycky.

To o čem se už dlouho mluvilo, to o čem jsme dlouho mluvili a po čem jsme volali se stalo skutečností. U PHR vyšla vinylová verze prastarý nahrávky (no dobře, je o rok mladší než já). Vinylová verze kazetovýho dema strakonický kapely Telex, která byla nahrána ve zkušebně Telexu během jednoho dne roku 1989. A tři čtvrtě kazetovýho materiálu se vešlo na LP verzi, která vychází dvacet sedm let po nahrání.

Když jsem v šestnácti, sedmnácti pročítal Kytary a řev, ani náhodou by mě nenapadlo, že se o deset let později náhodou ocitnu na chodbě, kde za zavřenýma dveřma zkouší Telex na další "vzpomínkový" koncert. Dát si pár piv za poslechu zkoušejícího Telexu se rovná letošním největším zážitkům. S klukama jsme obdivovali neustále zavřenou hajtku a neustále vraždený tempo písní Telexu. Čas punkovýmu šílenství neubral. A když jsme si pak před komplexem zkušeben ve Strakonicích mohli vyměnit pár vět s Karlem Boušou a jeho parťákama, kruh se opět uzavřel.

Spokojen nadšeně dokola sjíždim tenhle výběr. Skladby na něm stihly zlidovět. Nikdy bysme neměli zapomínat na svoje kořeny a nahrávky Telexu jsou určitě důležitou záležitostí tuzemskýho punku. Spolu s Radegastem a ranou Kritickou situací taky rozhodně důležitou složkou jakýchsi otců československýho hardcore. Do prdele, tohle je velká paráda! Neměnná strategie skladeb, kulometná palba bicích, repetický opakování postupu kytar a nekompromisní projev Karla Bouši. Album obsahuje drtivou většinu zásadních písní Novoduru / Armaviru / Telexu. Zlatá mládež by si musela vzít pořádnou dávku taneční drogy, aby tenhle masakr zvládla! Pusťe si to doma a okamžitě proběhne destrukce vašeho aparátu, v rámci punku. Tyhle skladby prodělaly zkoušku časem a fakt že obstály, nejlíp potvrzuje skutečnost, že Skateboardovou Růženu si doma ve vaně zpívá i pan Klouček junior. Skladby vesměs neztratily nic z aktuálnosti, malý kluci jdou stále do války. Ale my furt  můžem celou neděli poslouchat kapely. Jestli punx v USA poslouchaj pořád Dead Kennedys, v UK Blitz, my máme výhodu. Můžem pořád poslouchat Dead Kennedys, Blitz i Telex! A na zábavě pivo pijem.

Zakládejte kapely, Telex vám usnadní rozhodování.

https://papagajuvhlasatelrecords.bandcamp.com/album/eznickej-kr-m

 

Recenze Desky Reakce (0) | Zobrazit všechny články ...

   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2022 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.