Youtube
The Flame Still Burns/Jednota-split EP
04.04.2005 20:48
(diy labels)
  
Už je to nějaký ten měsíc, kdy jsem obě tyhle kapely viděl na jejich společném koncertě v Přelouči v klubu Cosa Nostra. A upřímně musím říct, že mě jejich sety posadili pěkně na prdel. Tenkrát jsem tam jel hlavně za chasníkama ze Space To Being, avšak tyhle dvě kapely, který sem dotáhli, byli výborné zpestření. Už tehdy se tam mluvilo o společném sedmipalci a o to víc mě potěšilo teď v sobotu na koncertě Victims v Pardubicích, když mi Krvák řve do ucha: „Kurva, pičo, nářez jak hajzl, tohle musíš mít!!!“ Neváhám a solím osmdesát kaček a těším se dom, až si tuhle placku pustím.
Dom sem dovalil až dvě hoďky po půlnoci a nechtěl sem budit jak sousedy tak ani přítelkyni, tak odkládám poslech na ráno. První paprsky sluníčka pronikly i ke mně pod duchnu, takže hned po cestě z hajzlíku beru placku a šup s ní pod jehlu. Hned úvodní intro mě překvapuje a i z pod duchny se ozývá překvapené: „Co to je?“ No co by, jde o nějakou ruskou cirkusovou hitovku. Hlavou se mi honí vzpomínka na film s pěti medvědy, ale té je rázem konec, protože je tu úvodní vál The Flame Still Burns. Miluju jejich bubeníka, hrubej fast, který to žene dopředu neuvěřitelným způsobem. Tomu zdárně sekunduje i zbytek kapely a basák s kytaristou to tam sázej jak ředkvičky do řádku. Tohle je fast old school hc jak má bejt, tvrdý projev, který je obohacený o dva vokály borca a borky. Takže to má takový ten feeling anarchopunkových kapel jako třena Counter Attack, ale místo na 33 na 45 otáček. Ale co mě těší na straně TFSB je věc, že dokázali hodně věrohodně přetavit svoji divokost naživo i do tohohle kusu asfaltu. Nesmím opomenout texty, sice klasický xerox, ale zas tak to nevadí, k textům komentáře, přeloženy do angličtiny, a hlavně texty mají co říct.
Jednota, tak tady se na to jde trochu jinak. Kde TFSB dokázali nasázet čtyři vály, tak jednota má dva, takže je tu trochu znatelnější rozdíl v projevu. Ale to neznamená nějaké minus, spíše naopak. Tady je více té punkovosti a nemohu se zbavit pocitu, když slyším tu kytaru a opět střídaní vokálů borca a borky, který ve mně kdysi zanechal poslech Disaffect. Je to tvrdé, ale má to „duši“. Tak nějak sem tím chtěl říci, že i když třeba ti Disaffect byli fofr a rachot, cejtili se z toho tu upřímnost a to přesvěečení. Něco podobného má i Jednota ve svých skladbách, hlavně třeba v druhé písni Zrkadlo (česky zrcadlo :o)) je to hodně patrné. Navíc jim nechybí humor, protože Jednota byla sí? sámošek za komačů a oni klasicky vykradli jejich logo a až uvidíte v bookletu podobiznu Jánošíka s nášivkou Jednota na paži, zvoláte bravo! A k textům opět pochvala, zde není co vytknout.
Co dodat, tohle je setsakra dobrej split vzešlý z dílny několika diy labelů, takže ho u nás seženete třeba u Drugs Kill Your Minds, Templetton, Cabaret Voltaire a dalších na Slovensku. Doporučuji, jděte do toho.
  
THE FLAME STILL BURNS no_justice@pobox.sk
JEDNOTA jednota_hardrock@zoznam.sk
  
XsinnerX

Více na old.czechcore.cz
Recenze Desky Reakce (0) | Zobrazit všechny články ...

   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2022 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.