Youtube
Tomáš Ivan Mládek| rozhovor
07.02.2019 21:34 Banan
Obrázek

Další z řady mini rozhovorů, které vznikly pro MUZIN, informační mini zin brněnského klubu Kabinet MÚZ. Tentokrát na Banánovi otázky odpovídal Tomáš Ivan Mládek. Nepřehlédnutelná postava a to v mnoha významech tohoto slovního spojení. Už od poloviny 90. let, kdy vydával fanzin Reskátor, zpíval v Dussander nebo byl součástí labelu Hopewell Records, hýří aktivitou a nedokáže sedět s rukama založenýma v klíně. Ta současná je nasměrována hlavně na kapely Flowers for Whores a Repelent SS a poměrně čerstvě také na label Pushteek Records. A právě k němu a také k Pushteek festu, který proběhne 23.2. právě v Kabinetu Múz, byl naopak nasměrován náš rozhovor.

 

Co se ti první vybaví, když se řekne Kabinet Múz?

Momentálně nejlepší klub v Česko-Slovensku s kapacitou 300 figur, nejlepší crew, servisem, record shopem, ping pongovým stolem a veganskou kuchyní. Díky těmhle aspektům není cesta vlakem z Prahy na otočku bláznivej nápad, ale povinnost.

 

Předpokládám, že je to i jeden z hlavních důvodů, proč děláš Pushteek fest právě v Brně. Jsou i nějaký další? A jak tě to vlastně napadlo, dát dohromady takhle, na první pohled, nesourodej lineup?

To, jak Kabinet funguje je hlavním důvodem proč dělám Pushteek Fest tam. Ideální kapacita, kde 50 lidí nepůsobí jako pěst na oko a pokud bude vyprodáno, pak obejme pit hřejivá aura, kterou má málokterej klub. Zároveň jsem chtěl hodit rukavici Praze, která je zmlsaná a líná a podat ruku scéně ze Slovenska, pokud je osloví line up. Brno je pro Pushteek Fest křižovatkou, kde se můžou - bez jakýhokoliv handicapu - potkat lidi z celý republiky.  Samozřejmě, že mě baví hodně klubů napříč Československem, ale pro účely festu byl Kabinet, co do počtu kapel v line upu, hospitality zázemím a polohou, jasnou volbou.

Line up jsem nasázel velice rychle a oslovil primárně kapely z labelu, který tam musí být a tvoří polovinu programu. Miluju skandály a do těch mi sedli Vole, který miluju a za hranicema ve stejný kategorii působěj Fyasco. Dlouhou dobu se snažím ( velmi neúspěšně ) zlomit Martina "Bonuse" Tvrdýho, aby na Pushteek vydal první dvě desky, který existujou pouze v digitálu. Jednoho podzimního večera jsme s Pepkem (Ty Nikdy/Idea Fatte) vyrazili do Archy na interaktivní divadelní hru Kolonizace - Nový počátek, ke který Martin dělal muziku. Skončili jsme v divadelním baru, kde jsme na Bonuse systematicky tlačili tak, že z prvních dvou desek opět nic nebude, ale set pro Pushteek Fest potvrdil s novějším materiálem a DJkou Mary C. Moje totální rozčarování vymazlil Pepek, když se mě zeptal, proč na Pushteek festu nehraje taky. Když se teď s odstupem dívám na plakát od Carton Clanu, hřeje mě pocit, jak skvěle vyvážený to je. Uvidíme, jestli to ocení hudební nerdi.

 

Předpokládám, že podobnou crossover politiku má i label, je to tak?

Naprosto! Na Pushteek se potkávají kapely napříč dobou a žánry. Kromě jednotnýho vizuálu celýho katalogu Pushteek je pojí i společná idea fungování. Nedávno mě v sauně na Černým Mostě pobavil Míra Krampera - známý to arabista a zpěvák Kung-Fu Girlz svojí hláškou: “oni jsou kapela punkem nepolíbená” - na konto jednoho nejmenovaného spolku. Slovo punk bych v našem případě využil jako metaforu k určitému kodexu fungování, kdy je spolupráce podmíněna společnou frekvencí, která vytváří určitou komfortní zónu.

 

A je to vždy komfortní zóna? I při posouvání věcí vpřed? Nebo i tady jsou nějaká úskalí a překvapení?

Každej má právo na změnu, ať se tomu okolí vzpouzí jak chce. Mně jde o komfortní zónu v konkrétním momentu, v přítomnosti, v danou chvíli. Posouvání věcí vpřed má určitá rizika následný co-existence lidí v daný skupině, ale s tímhle rizikem vykračujeme do světa hmoty už v porodnici. Překvapení nemám rád, ale umím s ním pracovat, haha!

 

A co tě za poslední dobu nejvíc překvapilo? V pozitivním i negativním ohledu.

S negativníma a pozitivníma aspektama bytí se vypořádávám každej den, ale nemůžu říct, že by mě cokoliv, co se momentálně děje, překvapovalo. Naprosto vědomě si dáváme high five s dystopickou budoucností a závidím každýmu, komu stačí ke spokojenosti nákup v Tescu. Co mě na pár hodin paralizovalo, byl podcast Joea Rogana #1169 s Elonem Muskem.

 

Jaká je budoucnost Pushteeka? Ta nejbližší i ta vzdálenější, pakliže o tom tedy přemýšlíš?

Momentálně už má velice výrazný obrysy Pushteek #4 - Lavra a jejich 12" nazvanej Usual Blaze. Hned za rohem je Pushteek Fest a dál na obzoru vidím vycházet Pushteek #5 - 12" Hopes. V pohybu je i novej label merch. Nazval bych všechno přítomností.

 

Coroner nebo Razor?

Záludná otázka! V zimě Razor v létě Coroner!

--------------------

Pushteek fest - 23.2. Brno Kabient MÚZ, start 16:00

>> Repelent SS, Vole, I Am Pentagon, Hopes, Bonus & Mary C, Lavra, Idea, Decultivate, Fyasco

pushteek-plag

 

Rozhovory Reakce (0) | Zobrazit všechny články ...

   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2021 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.