Youtube
V.T.M: CD5: Poloprofesionálové
04.04.2005 11:41
(Cecek)
  
Nemůžu říct, že by vymazlený štýlo kultovního seriálu Profesionálové bylo pro použití na grafiku cd bůhvíjak originální. Ono vlastně není originální ani trochu, proto jsem hned když jsem aktuální cd kapely V.T.Marvin, které se profíky inspiruje po výtvarné stránce poprvé zřel, pojal jsem mnohá podezření. O tom, nakolik se ukázala jako prozřetelná se dočtete na následujících řádcích.
Na počátku bylo slovo, v případě v.t.m. je tohle slovo PUNK. Možná ne zcela ryzí, chvílemi se blíží undergroundu, jindy melodické a zpěvné refrény odkazují spíš k zábavovým kapelám. Zvuk znatelně ubírá ostrosti a dravosti, kterou u každé pořádné punkovice potřebuji nade vše. Ale přesto se dá říct, že jestli máte rádi pivo a punk (pak pravděpodobně velkýho tvrdýho marvina stejně dávno znáte a jen si taháte mastné bradky zděšení co to o nich píšu za blbiny) pak se vám cd5 s největší pravděpodobností bude líbit.
Hudebně musím cenit především ty prvky, které z klasické punkové rovnice vybočují, tedy zejména hostující trumpetista. Jinak se ale deska řítí velice ostrým kvapíkem, sled riffů je velice rychlý, sem tam se prožene kytarové sólíčko. Jak jsem předznamenal, zvuk není zcela optimální, hlavně kopák je zbytečně nahoře – no ale nebudu rozebírat malichernosti, protože pro VTM a kapely jim podobné je hlavní živé hraní a deska je určená spíš těm, kteří už kapelu mají rádi a chtějí si ji i doma připomenout.
Co ale musím ocenit zvláš? je smysl pro humor a místy až brilantní texty: „Někdy nad ránem věci ztratily svůj řád, / upad jsem na zem, přestávám se ovládat. / Budu se válet, nemám ani sílu vstát / a na závěr se pomočím.“ (Kamarádi z mokré čtvrti) Místy sice nabírají nádech trapnosti, ale přesto právě textová složka téhle desky se mi líbí určitě nejvíc a kvůli několika velice povedeným textům nemůžu považovat opakovaný poslech za účelem recenze za ztrátu času (by? jinak se mi tahle rouhačská myšlenka vynořila v hlavě při poslechu několikrát.)
  
Cecek

Více na old.czechcore.cz
Recenze Desky Reakce (0) | Zobrazit všechny články ...

   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2022 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.