Youtube
WARVICTIMS - BELLUM SE IPSUM ALET EP
12.07.2008 22:33
(Phobia Records)
  
Největší milovník břitkého švédského crustu Mirek Vokál, pokračuje ve své vytrvalé osvětové činnosti s čím dál tím větším zalíbením, čehož je tento singl naprosto jasným důkazem. Stejně jako Mardröm, jsou i Warvictims zcela předvídatelní a čitelní, což je sice věc, která se v současnosti moc nenosí, ale čím je vzácnější, tím je mi sympatyčtější. Hned jak se podíváte na obal, přečtete si název kapely (logo ve stylu Dischrge samozřejmě) a desky a mrknete na názvy skladeb na druhé straně, nemůžete mít naprosto žádných pochyb o tom, o co půjde. Otázkou zůstane pouze to, jak moc to tentokrát pude šlapat a jestli se skutečně podařilo zachovat všechny crustové atributy tak, aby celek měl potřebnou sílu. Inovace se v tomto stylu většinou rovná nepovedenému experimentu (čest vyjímkám) a vědí to evidentně i Mirek a Warvictims, protože vše na téhle desce, je skutečně čítankový příklad švédského d-beatu. Oproti zmíněným Mardrom, nejsou Warvictims tak rychlí, ten vliv Totalitär a Mob 47 je přeci jen menší. Nasrané to je ovšem stejně a rozhodně to není ani v nejmenší utahané. Jen se zde více pracuje s klasickým d-beat rytmem ve středním tempu a docela mě překvapila výrazná basa, která vám bude pěkně rezonovat v hlavě, tím se Warvictims hodně přibližují právě Discharge, což je evidentně záměr. Další věcí, která se mi hodně zamlouvá je ponurá až záhrobní atmosféra celé nahrávky, jež je umocněna zlým vokálem a temnými kytarovými vyhrávkami, které jsou někdy hodně minimalistické, ale o to účinnější. Je vidět, že kluci poslouchají i hodně brazilského crustu jako např. Besthoven nebo Armagedon, tedy kapely, které s touhle atmosférou pracují naprosto dokonale. Jak už jsem naznačoval na začátku, všechna klišé, jsou zde použita s láskou a bez jakékoliv vypočítavosti, takže celá deska si udržuje energii až do konce a můžete ji prostě brát jako poctu klasice od někoho, kdo má naprosto jasno. Pro někoho, to bude možná málo, já jsem za tuhle bezelstnost velmi velmi vděčný.
  
p.s. Deska vyšla klasicky i v limitováné edici s vnějším přebalem a také v několika barevných kombinacích, tedy s veškerou láskou a péčí.
  
Warvictims
Phobia records

Více na old.czechcore.cz
Recenze Desky Reakce (0) | Zobrazit všechny články ...

   
PŘIHLÁŠENÍ

 

Registrovat uživatele
Zapomenuté heslo

Vstup do administrace
GDPR

 
HLEDÁNÍ A MAIL LIST

search
mailing list


 
HEY I NEED YOUR HELP!
All booking...
 
AKCE
Izero Hardcore Fest 2026
Izero Hardcore Fest 2026 26.06.2026 - 27.06.2026 ( 12:00 - 23:00 )
Atelier Wolimiererz Více informací ...
Mighty Sounds vol. 20
Mighty Sounds vol. 20 26.06.2026 - 28.06.2026 ( 12:00 - 23:00 )
Tábor, Letiště Více informací ...
ANTITREND OPEN AIR FESTIVAL 2026
ANTITREND OPEN AIR FESTIVAL 2026 27.06.2026 - 27.06.2026 ( 12:00 - 23:50 )
Žabčice Více informací ...
Koncert
Koncert 27.06.2026 - 27.06.2026 ( 20:00 - 23:00 )
Topolčany, Rockhouse Více informací ...
Patologický hudební dýchánek
Patologický hudební dýchánek 28.06.2026 - 28.06.2026 ( 19:00 - 23:00 )
Ledeč nad Sázavou - Hotel Stadion Více informací ...
Sulfuric Cautery (USA) + Morgue Breath (USA) + Retorsion (HU) + Strage di Stato
Sulfuric Cautery (USA) + Morgue Breath (USA) + Retorsion (HU) + Strage di Stato 29.06.2026 - 29.06.2026 ( 20:00 - 22:00 )
Brno Kabinet Múz Více informací ...
Obscene Extreme
Obscene Extreme 01.07.2026 - 05.07.2026 ( 12:00 - 23:50 )
Trutnov, Na Bojišti Více informací ...
Zobrazit všechny akce
 
POSLEDNÍ GALERIE
METHKRIEG, Černovice - Na koupališti, 20.6.26
23.06.2026 20:54, Siki


D.P.S., Černovice - Na koupališti, 20.6.26
23.06.2026 20:52, Siki


NĚMÁ BARIKÁDA, Černovice - Na koupališti, 20.6.26
23.06.2026 20:44, Siki


ANGRY BRIGADE, Černovice - Na koupališti, 20.6.26
23.06.2026 20:42, Siki


NO MORE HIROSHIMA, Černovice - Na koupališti, 20.6.26
23.06.2026 20:40, Siki


KIBERA, Černovice - Na koupališti, 20.6.26
23.06.2026 20:37, Siki


SHELTER, Praha – Cargo Gallery, 15.6.2026
SHELTER, Praha – Cargo Gallery, 15.6.2026 16.06.2026 20:36, Mira


 
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
STRAGE DI STATO / 24/24 - split (179)
Svobodný Slovo / Stres - 333 stříbrných kokotů / Pohled ven!! (162)
Selene – Venus (160)
LILIXELBE – s/t (159)
Rozpor - Ilegálna Spravodlivosť (146)
GLOWHAZE - VYŠEHRAD (138)
Ad Calendas Graecas - Neptej se proč (132)
NEJOBLÍBEĚJŠÍ ČLÁNKY
HACKER - Memory Cache
vapaa maa - Äiti Systeemi
Fear Of The Known - The Last Song
Noi!se - Fate Of The Union
LILIXELBE – s/t
Ivan Brun - Bez komentáře
Svobodný Slovo / Stres - 333 stříbrných kokotů / Pohled ven!!
 
POSLEDNÍ REAKCE
Bomba
(26.05.2026 10:27 stelca77 )

název. Těšim se!!!


jméno
(11.04.2026 19:13 ondra)

Tak je to Stress nebo Stres?


Fuck Nazis!
(17.03.2026 01:04 Luksa)

Posranej FIlip Vávra, tahni nacistickej sráči!!


Píčovina
(23.02.2026 13:31 Robert )

Přibyla kapela Arisco
(19.02.2026 12:18 Vašek)


Rozpor :-(
(13.02.2026 23:24 Luksa)

Fucking fuck ROZPOR!


Full stream 7" EP
(20.01.2026 13:12 Rajtche)

https://drinkinbeerinbandanarecords.bandcamp.com/album/dbibr115-24-24-strage-di-stato-split


???
(07.01.2026 11:12 Radim)

Tvl to bylo před 13 lety :D 


DDŽ VH VM
(13.11.2025 10:40 stelca77)

Na zániku federace se pánové dohodli v Brně. Což osobně považuju za paradoxní :))


10 LET STARÝ LETÁK TOUR !!!
(07.10.2025 23:00 Peťa)

Kloučo, dobrý, ale leták je starý :--)), turné z roku 2015, raději tento post smaž, ať se nanachytá více lidí.


 
SOUTĚŽ
V tuto chvíli není vypsaná soutěž.
 

TOPlist
   



Pro Neziskovky afa svoboda zvirat kids and heroes 007 strahov malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast Periferia

© 2026 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.pro-neziskovky.cz) | Design concept by Max

Souhlas s cookies

Používáme cookies:

Více o GDPR