Youtube
t11 + r7 = 666 tour
02.03.2001 13:13:44
Tak na tohle „miniturné“ jsem se děsně moc těšila. Za prvé jsem nebyla na koncertu někdy od turné Ol´ testament v prosinci, za druhé kluky z t11 a r7 mám fakt ráda a za třetí se mělo hrát na dobrých místech.


  


Jelo se jedním velkým autem, do Vsetína jsme dorazili někdy po deváté večerní, někteří už poměrně pěkně naložení rumem a pifkama ;-). To se ukázalo jako velice prozřetelné, protože v Kebabu byla kosa stejná skoro jak venku. Jediné teplé místo byl bar, ve kterém se ale váleli opilý dredatí pankáči a hlavně pankerky, takže nebylo pořádně kam sednout. Po nepříjemných tahanicích kvůli aparátu (kdy se lidi ze Suppository ukázali jako pěkní kreténi: kytarista si půjčil od r7 obě bedny, jelikož chtěl hrát stereo, ale odmítli půjčit basovou bednu) mohl koncert začít. Jako první hráli t11. Začátek jsem neviděla, protože jsem stála u distra, pak mě ale vystřídal Pingvin, takže jsem si v klidu mohla užít zbytek koncertu. Bylo to skvělé, tak jako vždycky. Hutnost a deprese. Mají zas nějaké nové věci. Na závěr pobavil nový song, který má jako podklad techno bicí a který se ke konci zvrhne v pěkně hustý noise s už tradiční destrukcí kytary M11. Druzí hráli r7. Moc dobře odehraný koncert s naprosto uchýlnou show zpěváka / kytaristy Bauštyho, který oslňoval (doslova!!) nádhernou staronovou kytaru. Po nich hrála holandská grindcoreová smečka Suppository, která mě ale zprudila tou scénou kvůli aparátu, a proto jsem se na jejich koncert ani nešla podívat, jenom jsem ho slyšela odvedle z baru. Přišlo mi to dost jednotvárné a nudné. Jako poslední hráli němečtí Realigion, kteří tam původně ani hrát neměli. Skvělý mix new school ještě s něčím – šlo to do trochu divného rocku. Mě se moc líbili, nejen hudebně, ale měli i hodně příjemné vystupování a celkově působili jako milí a inteligentní lidičky. Publikum (v tuhle pozdní hodinu už trošku prořídlé) si vyřvalo další dva přídavky a pak už byl čas to všechno ukončit. Spát se jelo na byt k Johance, která měla hodně divné příjmení, protože je z Kolumbie. U ní se ještě tak dvě hodiny debatovalo, všechny nás báječně bavil Baušty, který si povídal s jejím pejskem :-).


  


V sobotu nás čekal přejezd přes hranice na Slovensko. Večer se hrálo v Trenčíně. Cesta ubíhala v „lehce“ erotickém duchu, konverzace se točila převážně okolo sexu :-). Při jedné zastávce někdo (mám pocit, že to byl Kůča) pochcal asi metrový kus betonového sloupu pravděpodobně z elektrického vedení. Nemohlo to dopadnout jinak, než že jsme ho vzali s sebou jako cenný dar pro Klause. Minimálně tři lidi si pěkně mákli, než ho naložili do auta. Do Trenčína jsme přijeli docela brzo. Ujo Klaus měl z daru neskrývanou radost. V pomalém tempu se rozbalilo distro a chystal aparát. Jako první hráli opět t11. Koncert byl naprosto geniální!! Skvělý psychadelický zvuk a zničující energie podpořená moshingem a neustálým stagedivingem Tea a spol. D11 se celý koncert kroutil u mikrofonu omotaného okolo kovového věšáku jako kdyby měl nějaké zažívací problémy (za tohle mě zabije, hehe), M11 mlátil do kytary i s ní, Hukot trhal struny z basy, kterou ke konci odhodil a vrhl se nad hlavy mosherů a od Hawrana lítaly třísky na všechny strany. Atmosféra byla hustá, že by se dala krájet. Vystoupení zakončili opět techýnkem. Podle mě to byl jeden z jejich nejlepších koncertů.


A r7?? Po tomhle koncertu už mě od téhle smečky bláznů asi opravdu nic nepřekvapí. Baušty měl nějaký podivný záchvat při kterém stíhal poskakovat z pódijka nahoru a dolů, hrát na kytaru a do toho všeho zpívat, šeptat, řvát… Kůča měl s sebou opět svůj smyčec se kterým šmidlal na basu (jasně, že ne furt!), Pingvin zas vypadal jak pes :-) a Lenkáč rozdával úsměvy na všechny strany. Ze všech se řinul pot. Ke konci jsme si vytleskali kultovní song Cyberlove, který odzpíval z velké většiny Teo.


Po sbalení a naložení aparátu, Klausového distra a asi stotunového sloupu jsme se vydali směrem k Teovi domů, kde na nás čekal moc dobrý vegan gulášek. Vládla rozjařená nálada, ale většina šla spát poměrně brzo :-).


  


V neděli jsme se hned po snídani vydali směrem k Blawě, protože jsme se chtěli projít po městě. První jsme ale jeli ke Klausovi domů, který se mezitím vykoupal a oholil, takže jsme ho málem ani nepoznali :-). Pak jsme vyrazili za jeho a Katčina doprovodu do centra města. Doma muselo zůstat jenom jejich kultovní mačiatko Goméz :-). Počasí bylo nevyzpytatelné – chvíli sněžilo a foukal ledový uragán, chvíli pražilo sluníčko – no na procházení se to moc nebylo. První cesta vedla na jejich pověstný Nový most a tu ohavnost co stojí nad ním – vypadá to jako ufo, ale je to restaurace s vyhlídkou. Když jsem tam byla poprvé loni v prosinci po koncertu s Ol´testament, tak jsem se zařekla, že je to taky naposledy. Jenomže když se většina rozhodla, že jede nahoru, tak se nechali zlákat i ostatní. Kromě D11, který vypadal poněkud vyplašeně a zůstal dole. Nahoře byla docela nuda, chvíli jsme čučeli na Blawu z ptačí perspektivy, snad všichni otestovali jejich wc :-) a jelo se zas dolů. Ve vánici jsme šli nakoupit nějaké jídlo, pak zpět ke Klausovi vyzvednout auto a hned potom se jelo do Bunku. Ze začátku to vypadalo docela bledě – málo lidí. Postupně se ale začal klub zaplňovat. Jako první hráli místní crustgrindeři S.I.K.A. Byl to jejich první koncert. Hudebně to byl dost bordel, ale měli zajímavé texty i proslovy, čímž si mě získali. Pak hrála t11. Bylo to o malinko slabší než předchozí den, ale ne hudebně. Spíš reagováním (nebo nereagováním) v „hledišti“, ale to už je známá věc, že lidi z Blawy si na emo moc nepotrpí. Zvuk byl dobrý – temný a hutný. V půlce koncertu D11 rozšlápnul šlapku a chvíli trvalo než se mohlo pokračovat. Set zakončili už tradičně techýnkem a destrukcí nástrojů. (Viděla jsem rozčarování v očích uja Láriše. :-) )


No a pak šli hrát r7. Baušty skoro celý den nemluvil, protože si hlas totálně vyřval už den před tím v Trenčíně. Pár songů s nima odzpíval D11 – to byl náhul!!! Lidi se konečně rozhýbali a začali se u mikrofonu různě prohazovat. Baušty při hraní střídavě na klávesy a na kytaru jenom ukazoval jako dirigent kdy má přijít zpěv / řev :-). Jenom semtam, v klidnějších pasážích, si otočil mikrofon k sobě. Byl to hodně netradiční koncert. Ale když si to tak vezmu, tak to je snad každé jejich vystoupení :-).


  


A pak už nastal frmol. Rychle všechno sbalit a naskládat do auta a jet směrem na Litvínov. Lenkáč musel být v půl sedmé v práci a Kůča musel auto vrátit ráno do 7:00 do práce, jinak by se musel zaplatit další den navíc. Vše se stihlo, takže jak říkají chlapci v Blawě, vše v poho :-).


  


Na závěr chci ještě jednou poděkovat za sebe i za obě kapely všem organizátorům a ostatním, kteří se podíleli na tom, že to probíhalo tak jak to probíhalo.


  


P.S.: Jo, a ještě jedna věc. M11 je sice frajer, že háže kytarou. Ale na Pingvina nemá - ten háže i zesilovačem (Blawa). :-)


  


  


  



Více na old.czechcore.cz
Ostatní články Reakce (0) | Zobrazit všechny články ...

   
PŘIHLÁŠENÍ

 

Registrovat uživatele
Zapomenuté heslo

Vstup do administrace
GDPR

 
HLEDÁNÍ A MAIL LIST

search
mailing list


 
HEY I NEED YOUR HELP!

Virhe & Steriili Tila

21.08.2024
All booking...
 
AKCE
Neřád (CZ) / Røst (At)
Neřád (CZ) / Røst (At) 20.04.2024 - 20.04.2024 ( 19:00 - 22:00 )
Brno, Sibiř Více informací ...
Kanäl VII
Kanäl VII 20.04.2024 ( 19:00 - 23:59 )
Žamberk - Pivovar Kanec Více informací ...
See You in Hell / Soukromey pozemek / V.O.H. / Zaseklý stroje
See You in Hell / Soukromey pozemek / V.O.H. / Zaseklý stroje 20.04.2024 - 20.04.2024 ( 20:00 - 23:00 )
Příbram, Bowling Klub Více informací ...
DROM, MAYON & DRUTTY
DROM, MAYON & DRUTTY 20.04.2024 - 20.04.2024 ( 20:00 - 22:00 )
Frenštát p. Radhoštěm hospoda Lubina Frýdek-Místek, zkušebna club art Více informací ...
Arrogant Twins křtí desku.
Arrogant Twins křtí desku. 20.04.2024 - 20.04.2024 ( 20:00 - 22:00 )
Praha, Stresovicka Kramle Více informací ...
DEAF CLUB (USA) + FUCK MONEY (USA) + DECULTIVATE + SKIPLIFE
DEAF CLUB (USA) + FUCK MONEY (USA) + DECULTIVATE + SKIPLIFE 22.04.2024 - 22.04.2024 ( 20:00 - 23:00 )
Brno Kabinet Múz Více informací ...
Joshua Zero (UK) & Wczasy (Pol) & Blue Chesterfield > 23.4. < Anděl, Plzeň
Joshua Zero (UK) & Wczasy (Pol) & Blue Chesterfield > 23.4. < Anděl, Plzeň 23.04.2024 - 23.04.2024 ( 19:30 )
Anděl, Plzeň Více informací ...
Zobrazit všechny akce
 
POSLEDNÍ GALERIE
PHRENELITH, Praha - Eternie, 12.4.24
14.04.2024 12:01, Siki


NEKUS, Praha - Eternie, 12.4.24
14.04.2024 12:00, Siki


MORSCH, Praha - Eternie, 2.4.24
14.04.2024 11:59, Siki


MÝRDAL, Praha - Eternia, 6.4.24
07.04.2024 11:28, Siki


OČI VLKA, Praha - Eternia, 6.4.24
07.04.2024 11:24, Siki


MORDLOCH, Praha - Eternia, 6.4.24
07.04.2024 11:23, Siki


KIBERA, Broumy - hospoda, 16.3.24
17.03.2024 21:23, Siki


 
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
Neuro Bats | rozhovor (325)
Garlands – Ztracená místa (250)
VINYL RULEZ | 07/2023 - 12/2023 (178)
Bratislavské Dievčatá - s/t (176)
Hippie Chippies - Double Trouble (161)
V.O.H. - Cesta bez konce (159)
Neuro Bats - Noble Roses In The Midst Of Weeds (150)
NEJOBLÍBEĚJŠÍ ČLÁNKY
The Drowns - BLACKED OUT
DEATH CULTURE DEPRIVATION – PAST
HOW CAN LIMO KID KILL YOUR DREAMS? #10
Mau Maus / Just Wär - split
Hippie Chippies - Double Trouble
VINYL RULEZ | 07/2023 - 12/2023
Cimiterium / Slavery - split
 
POSLEDNÍ REAKCE
 
SOUTĚŽ
V tuto chvíli není vypsaná soutěž.
 

TOPlist
   



Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes 007 strahov malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast Periferia

© 2024 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.pro-neziskovky.cz) | Design concept by Max

Souhlas s cookies

Používáme pouze "funkční" cookies nutné pro provoz webu.

Více o GDPR.