Youtube
Czolgosz – Guernica (by XHOUDYX)
01.09.2003 21:52
Tahle americká kapela hraje zajímavý mix punk a oldschool hardcore v duchu kapel jako Minor Threat nebo Youth Brigade. Hudba je definitivně hardcore punk, tak, jak má podle mě znít, a onen oldschool zvuk je v ní zatraceně slyšet a dává o sobě hodně vědět. Kromě náboje a rychlosti si z něj kapela místy vypůjčuje bicí a téměř pořád i zvuk kytary.
  
Nové album Guernica otevírá rychlá vypalovačka “No War But the Class War,” kde kapela bez obalu předvede to nejlepší co umím a která vám okamžitě nakope zadek a bez milosti přinutí poslechnout si (nejednou) celé album. Už čtvrtá píseň jakoby vypadla z dema newyorské hc kapelky z počátku osmdesátých let, oldschool hc nářez jak má být, ale pořád punk.
  
V deváté písničce “What‘s the Point” kapela ukazuje, že ji není cizí ani pomalejší tempo, a její refrén je jako stvořený pro singalong. V následujícím válu “Cockroach” si Czologosz vypomohli dokonce jakýmsi dvoutónovým pískátkem, které má asi simulovat hmyzí projev :-) Duch osmdesátek se znovu objeví v šestatřiceti sekundové sypačce Benedict Arnold o americkém prezidentovi.
  
Tahle kapela se sama profiluje jako anarchistická, začíná to například přepůleným černorudým potiskem CD a ani nepochybujte, jak jsou orientované její texty. Refrény “antifascist,” “fuck BUSH,” nebo “there is a class war it is called poverty” (zuří třídní válka, jmenuje se chudoba) si budete zítra pozpěvovat v tramvaji.
  
Tohle CD bych doporučil každému fandovi energického hardcore/punku se zvukem jak z dob, kdy rozdělení na punk a hardcore ještě neexistovalo. Melodické, jiskřící, politické...
  
A pozor: Czolgosz živě v Praze: 22. září ve squattu Papírna!!!
  
XhoudyX

Více na old.czechcore.cz
Recenze Desky Reakce (0) | Zobrazit všechny články ...

   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2022 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.