Youtube
GRANT HART – Hot Wax
17.11.2010 21:11 Aran
Obrázek

Aby bylo všechno jasný hned na začátku - „Zen Arcade“ od Hüsker Dü je jedno z mejch nejoblíbenějších punkovejch alb všech dob a „Something I Learned Today“ je naprostá hymna, která pro mě jeden čas startovala každej novej den. Nedokázal jsem se přinutit k žádný činnosti, aniž bych si ráno aspoň jednou nepustil nahlas tuhle krásnou, energií nadupanou písničku. Hüsker Dü jako jedni z prvních pustili do punk rocku melodie a některý jejich skladby jsou v tomhle ohledu dodnes nepřekonaný. A spoustu z nich má na svědomí bubeník Grant Hart.

 

V Hüsker Dü se totiž o skladatelský povinnosti dělily dvě výrazný osobnosti – kytarista a zpěvák Bob Mould a právě Hart. Napětí, který se mezi nima nashromáždilo, bylo taky jedním z důvodů konce Hüsker Dü. Hart pak měl kapelu Nova Mob (hráli tady někdy na začátku 90. let U Zoufalců, ale přiznávám, že jejich koncert na mě žádnej velkej dojem neudělal) a teď se připomíná se sólovým albem. Nevím proč, ale podvědomě jsem očekával spíš temnější, těžce čitelný akustický písničky od chlápka, kterýho život připravil o všechny iluze – zvlášť když jsem se dozvěděl, že na desce spolupracovali lidi z Godspeed You! Black Emperor a Silver Mt. Zion (ale nikde jsem nenašel, kdo přesně by to měl bejt). O to větší bylo překvapení, když jsem si „Hot Wax“ poprvé pustil. Je to album plný slunce a naděje! Hart nádherně zpívá a jeho devět minipříběhů je zasazenejch do perfektních melodií, který navíc zvýrazňujou piano nebo varhany. Jestliže se Hüsker Dü vraceli do 60. let tak trochu s ostychem a svoje záliby maskovali pro jistotu mocným kytarovým nánosem, Hart už v tomhle ohledu neschovává vůbec nic. „Hot Wax“ jsou dokonalý popový písničky. Nic víc nic míň. Spíš než na Dinosaur Jr., Meat Puppets a další souputníky Hüsker Dü z SST si vzpomenete spíš na Byrds, Kinks, Them nebo Buffalo Springfield.

 

Grant Hart bude hrát jen s akustickou kytarou 23. listopadu na 007 a já se těším, jak mi tenhle chlapík udělá kalifornský léto uprostřed pražský listopadový plískanice.

 

Grant Hart: www.granthart.com

 

 

Recenze Desky Reakce (0) | Zobrazit všechny články ...

   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2021 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.