Youtube
MAD PIGS – W.W.B.L.O. LP
04.03.2011 11:56 Marek Rybenský
Obrázek
(Voltage records)   

Nějakou dobu jsem konzumoval a nějakou dobu trávil. Ono samo dospívání Mad Pigs nemělo žádného krátkého trvání, tak snad mi bude i odpuštěno, že jsem dva měsíce nenapsal ani řádku kritiky ohledně tohoto vinylového nosiče, který mi pan vydavatel a zpěvák Mad Pigs v jedný osobě, věnoval už na Killed by Brno v prosinci 2010.
K Mad Pigs jsem vždy přistupoval poněkud opatrněji, jednak nejsem velkým obdivovatelem stylu, který tahle kapela „zastupovala“ a ani na živo jsem se nedokázal zbavit dojmu téměř nulového náboje. Zjednodušeně mi Mad Pigs hudebně neměli co nabídnout.

„Kdo zakope posledního?“ (Who Will Bury the Last One? / W.W.B.L.O.) obrací mé mínění naruby.
První co mě velice zaujalo, že sbory, zní opravdu jako sbory, trochu z dálky a hlavně prostorově, což naprosto skvěle dotáhne rozjetou skladbu k dokonalosti. Nejlépe to poznáte hned při úvodní skladbě „Tohle je Brno ne L.A.“, ty sbory jsou tak skvěle dotažený do konce, že vás píseň smete ze židle a máte nutnost se ohlédnout a zjistit, že ta tlupa křičejících punks nestojí hned vedle vás, ale že to všechno jde opravdu z repráků. Zásadní věc, umístit hodně silnou píseň hned v úvodu desky.
Kapela na nahrávce pracovala velice poctivě ( není nad kuloáry), zvuk je opravdu kvalitní, pro moji osobu možná až moc, každopádně vinyl si s touto vadou na kráse více méně poradil.
Z nahrávky je cítit silný vliv hardcore, žádné odrhovačky pro nádražní punks, ale čisté a nasrané, zcela jistě ovlivněné US školou a street punkem ze kterého Mad Pigs vychází, dokořeněné špetkou japancore a sílou metalických kytar. Takováto kombinace výbušného materiálu může znamenat jen jedno – zůstat ve střehu!
S puntičkářským přístupem ke stavbě válců, se na vás hrne hymna za hymnou a nebojím se říct: Pomyslná laťka tuzemského punku je posazena zase o něco výš, a že si kapela je naprosto vědoma toho co a jak hraje.
Texty jsou plné vzdoru a osobních náhledů na mezilidský vztahy. Dobře se čtou i poslouchají. Některé válce jsou nazpívané v češtině, některé v angličtině. Nemuhu se zbavit dojmu, že ta česká část mi sedí daleko víc, i když z každého si vezmete něco. Z českého tu sílu porozumění, z anglického tu správnou trvdost a jistou míru vyznění. Walking dead je toho výborným příkladem. Se vším všudy výborný válec, od A do Z vymyšlenej tak aby vaše zadní část dosedla na hrnec!
Zapomeňte na minulost, na osobní nevraživost nebo na cokoliv jiného. Tohle je plnohodnotná nahrávka, která zní vyrovnaně a potvrzuje fakt, že Mad Pigs, po všech těch letech konečně nacházejí sami sebe. Co všechno tomu muselo předcházet je teď více méně fuk...

www.bandzone.cz/madpigsofficial

www.voltage-shop.com


Recenze Desky Reakce (0) | Zobrazit všechny články ...

   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2021 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.