Youtube
Ostatní články
 
23.04.2011 17:40, DIY

Pozvánka na benefiční koncert, jehož výtěžek poputuje na aktivity ČSAF

Pozvánka na benefiční koncert, jehož výtěžek poputuje na aktivity ČSAF
Československá anarchistická federace (ČSAF) funguje necelých 16 let a od doby svého vzniku má za sebou velké množství aktivit, jak těch veřejných, tak těch orientovaných na rozvoj anarchistického, potažmo antiautoritářského hnutí.
Jelikož mnohé činnosti federace vyžadují určité náklady, je potřeba zajišťovat zdroje, z nichž se budou hradit. Jedním z takových zdrojů, v našem hnutí poměrně často využívaným, jsou benefiční koncerty. Na jeden takový bychom Vás nyní rádi pozvali. Je sice pravda, že drobné benefice nejsou zrovna extrémní zdrojem prostředků.Někdy přispějí na dobrou věc částkou v řádu stokorun, v lepším případě jde o pár tisíc, výjimkou ale nejsou ani takové benefiční akce, které končí přes veškerou snahu v záporných číslech a samy potřebují zadotovat – ale to už je riziko, které k podobným podnikům patří.

 
Reakce (2) Zobrazit článek ...

17.04.2011 20:18, DIY

1. 5. 2011 Brno - blokáda pochodu neonacistů

1. 5. 2011 Brno - blokáda pochodu neonacistů V neděli 1. května se pod heslem "Proti invazi cizích pracovníků" chystají neonacisté projít ulicemi Brna. Soud jim pochod povolil a jako trasu si záměrně zvolili ulice, kde žije většina brněnských Romů. Cíl neonacistů je zřejmý - šířit strach a nenávist, vyvolávat konflikty.


 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

10.04.2011 22:55, Houdy

Benefit na ABC: 23.4., Café na půl cesty – xtrue naturex, Tes, Gattaca, Křik z ticha

Benefit na ABC: 23.4., Café na půl cesty – xtrue naturex, Tes, Gattaca, Křik z ticha V sobotu 23.4. proběhne v Café na půl cesty večer benefiční na aktivity Anarchistického černého kříže. Kromě toho, že od šesti proběhne v parku před klubem veganský piknik, tak od osmi hodin vystoupí hned čtvero hudebních uskupení různých hudebních žánrů: akustický hardcore xtrue naturex, folkpunková písničkářka Tes, po vynucené pauze se vrací temný hardcore Gattaca a kvarteto doplní veganský hip-hop Křik z Ticha. A nepřijdete ani o afterparty s Djs...
 
Reakce (20) Zobrazit článek ...

04.04.2011 14:57, Aran

TITLE TRACKS - In Blank

TITLE TRACKS - In Blank

(Ernest Jennings Records)

 

Čas od času potřebuju kapely, který mi znova vrátěj víru v rock. Za posledních pár let se to povedlo třeba Auxes, Obits, Imaadu Wasifovi – a teď Title Tracks. Hlavní postavou Title Tracks je John Davis, někdejší bubeník Q And Not U (jasně, určitě se na něj dají něj uplatňovat všechny klišé o bubenících, co začali psát vlastní písničky, hehe), kterej teď hraje na kytaru a zpívá. Hned na začátku upozorňuju: Title Tracks neprodukujou nic převratnýho a revolučního – ale hrajou to s takovou vervou, zápalem a nadšením, že jsem okamžitě podlehl. Ale fakt po několika prvních vteřinách.


 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

29.03.2011 22:18, Samuel

The Epidemics – Umeå hardcore/punk na turné …

The Epidemics – Umeå hardcore/punk na turné …
26.04.2011 – Olomouc, Mitril (+Unna)
27.04.2011 – Praha, Futurum (+ No Means No)
28.04.2011 – Plzeň, Pod Lampou (+ Barrel).


Počet obrázků: 5
 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

18.03.2011 15:13, DIY

HAS I CO TĚ NEPÁLÍ / Benefice pro klub U Tetoura

HAS I CO TĚ NEPÁLÍ / Benefice pro klub U Tetoura Jak již možná víte, či ne, před několika dny byl úmyslně zapálen hudební klub U Tetoura, ve Zlíně - Malenovicích, více info zde

Klub po dlouhá léta skýtá prostory nejen pro alternativní kulturu a věřím, že je spousta lidí, kteří jej mají rádi a rádi se sem vrací; stejně jako já - člověk který tento klub po dlouhá léta navštěvuje a v letech minulých jej také nějakou dobu provozoval.

 
Reakce (2) Zobrazit článek ...

14.02.2011 17:54, sinner

Lycanthrophy - s/t LP

Lycanthrophy - s/t LP (Insane Society records)

Neznám jejich kompletní diskografii, je mi celkem jedno, že je to první velká deska po kdoví kolika letech, stačí mě sledovat dění kolem Lycanthrophy a už z prvních zmínek o téhle desce bylo jasné, že to nebude jen tak.

 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

04.01.2011 07:59, Samuel

UCHÁZÍM / BLACK SPIRIT ROSE - Split kontrakultura

UCHÁZÍM / BLACK SPIRIT ROSE - Split kontrakultura

(Papagájův Hlasatel Records)

Vychází velké množství nahrávek a některé z nich se velice snadno mohou ztratit pod přívalem dalších novinek. Není to tak dávno, kdy Papagájův Hlasatel Records vydal, jako svůj 103tí titul, další nahrávku prachatickým Ucházím. Říkáte, že to je již rok? Utekl strašně rychle. Je to tuším po dvou letech od jejich posledního alba „Edice 15 – Separace průtokových poznatků“. Tentokrát nejde o sólové album, ale společné CD s názvem „Split  kontrakultura“ (kontrakultura =  „typ subkultury, pro kterou je typický nesouhlas a opozice s normami a idejemi majoritní kultury“) si přizvali kapelu ze svých rodných končin – Black Spirit Rose. Zub času se na tomto splitu hned tak nepodepíše, protože je to počin nadčasový a svým bezesporu přesahuje hranice hudebních žánrů. Možná víc, než by jsme si mohli představit.


 
Reakce (1) Zobrazit článek ...

02.01.2011 14:35, Samuel

Viva The Lakes! - Demo

Viva The Lakes!  - Demo Pozdrav z chladného severu, švédského Stockholmu, mi nedávno poslal jeden známý. Jmenuje se Hegge a je součástí čtyřlístku, který tvoří on a jeho kamarádi Carl, Mikael a Pär. Jména, která moc nenapoví. Dohromady tvoří čtyřlístek Franklin Lakes. Teď již možná bude pár lidí více v obraze. Byl jsem překvapený, když jsem měl koncem roku v emailu několik empétrojek a příběh s jakým vznikly. Pět nových písniček kluci pojmenovali "DEMO".

Počet obrázků: 3
 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

08.12.2010 22:16, Samuel

Vogue - Pompshit

Vogue  - Pompshit

(Hardware Records)

Vogue jsou pozdravem ze země vaflí a belgické čokolády. Není to tak dávno, co jsem držel v ruce poslední desku Sunpower „Bondage“ a nemyslel jsem si, že dorazí ještě nějaká další dobrá deska z těchto míst Evropy. Byl to omyl! Jsou tady Vogue a jejich vinylová novinka „Pompshit“. Vogue čerpají z tradice starých hardcore punkových kapel a zárověň jsou tak trochu inovátoři. Nahrávka vychází na německém labelu Hardware Records, který patří mezi nejaktivnější současné evropské labely. Belgium Is Burning!


 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

02.12.2010 09:32, Ivan

SMOKE OR FIRE - THE SPEAKEASY

SMOKE OR FIRE - THE SPEAKEASY

(Fat Wreck Chords)

Asi nejsem sám, kdo má určitý desky a songy spojený s určitejma situacema. Bez těch situací by totiž jednotlivý tóny ztratily svoje kouzlo, pnutí a hloubku. I sníh venku má svoje tóny a rozhodně to nejsou koledy, co mi přijde na mysl, když sněží. Zima udeřila krutě a to v den, kdy se Damage Done tým vydal do Plzně za Mírou Imperátorem probrat punkový strategie.


 
Reakce (2) Zobrazit článek ...

30.11.2010 15:42, Aran

TYRANIE IDENTITY – Bezejmenné siluety

TYRANIE IDENTITY – Bezejmenné siluety

(DIY)

Sobota na Vrahu, For Liberation Fest. Právě dohráli Tummo (který byli výborný!) a chystá se Gattaca (která taky vzápětí předvede parádní set). Kecáme s Bonusem o tom, že by to chtělo víc kapel, co se nebojí opustit to tradiční schéma kytara, basa, bicí. A do toho začínají hrát mezi lidma pod pódiem kluk na akustickou kytaru a holka, co zpívá. Dan a Lucka, Tyranie Identity. Vybavuju si, že jsem to jméno zaregistroval už před pár rokama na několika letákách a pozvánkách na koncert a jsem zvědavej. Po pěti vteřinách jsem totálně okouzlenej. A uvědomuju si, že jsem už strašně dlouho neviděl tak UVĚŘITELNOU kapelu.


 
Reakce (9) Zobrazit článek ...

24.11.2010 23:30, Samuel

Chip Hanna - Outlaws

Chip Hanna  - Outlaws

(Rock Star Records)

Chip Hanna je charismatickej chlápek, rodák z Louisiany. Někteří ho možná znáte z U.S. Bombs, kde bubnoval nebo country/western/rockabilly/psychobilly/bluegrass projektu Chip Hanna & The Berlin Three, což je parta muzikantů lokalizovaná v berlínském Kreuzbergu. Většina jeho nahrávek vyšla na labelu People Like You. Chip Hanna se kromě jiného věnuje i sólové tvorbě ...


 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

01.11.2010 11:35, Banan

HARVEY MILK - A Small Turn of Human Kindness

HARVEY MILK - A Small Turn of Human Kindness (Hydra Head)

Těšil jsem se na novou desku Harvey Milk hodně a měl jsem jasné očekávání, jak by měla znít. Podobně jako ty předešlé, které mě pořád nedají spát. Střední tempo, lehce melancholická nálada nasáklá městskou poetikou, ostré kytarové melodie, které tam jsou jen někdy, vokál, který plynule přechází z jedné polohy do druhé a dokáže zamáčknout oči, stejně jako pohladit po rameni. Ne moc, jen tak lehce, ale i tak je to dotek, který má tišit bolest. Čekal jsem příběhy zapletené do divných postupů, příběhy každodenního života lehce pokroucené optikou ztracených dětí. Ostatně i ten název k tomu všemu směřoval. A Harvey Milk jakoby tohle všechno věděli, jakoby tušili, že tohle se od nich čeká. A tak nahráli desku, která vás může úplně odrovnat. 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

26.10.2010 20:06, DIY

Mezipatra: Queer-core?

Mezipatra: Queer-core? Queer filmový festival Mezipatra propuká za chvíli: 4.-9. listopadu v Brně a 11.-16. listopadu v Praze. Letošní ročník je tematicky zaměřený na „Vysoké umění“ a bude ironicky balancovat na hranách žánrů toho, co bývá považováno za vysoké a nízké umění – a bořit při tom kdejaké stereotypy, i na core scéně.
 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

11.10.2010 07:55, Samuel

Veggie měsíce

Veggie měsíce Cílem „Veggie měsíce“ je oslavit vegetariánství a veganství jako zdravý životní styl a jako cestu k záchraně životů a zmírnění utrpení zvířat; propagovat práva zvířat, tedy např. ukončení pokusů na zvířatech, eliminaci kožešinového průmyslu či „zábav“ jako cirkusy, býčí zápasy aj.; upozornit třeba i na fakt, že když bychom se všichni stali vegetariány, zmizel by ze světa hladomor.
Počet obrázků: 1
 
Reakce (1) Zobrazit článek ...

07.10.2010 11:28, Sonic

DIY Karneval 2010

DIY Karneval 2010 Centrem Prahy projde v sobotu karnevalový průvod. Do It Yourself Karneval je zavedenou akcí freetekno scény, letos se koná již po sedmé. Předloni se protestovalo proti sledování, kamerizaci společnosti a špiclovací kartě Opencard. Loni v rámci Týdne nepřizpůsobivosti proběhlo demonstrativní obsazení chátrajících lázní na Albertově. Letošní karneval má být opět oslavou kreativního sebevyjádření a svobody, které podle technařů ubývá i kvůli stoupající nesnášenlivosti společnosti, politiků i médií. Více na http://www.fnf.cz/
 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

14.09.2010 09:30, Samuel

Short Fuse/Chuck Damage „split“

Short Fuse/Chuck Damage „split“

Na německém vydavatelství Hardware Records vychází jedna dobrá deska za druhou. Fakt, který  myslím pár hardcore/punks již zaznamenalo. Nahrávky vydává s rozvahou a každý titul je poctivě udělaný a hudebně zajímavý. Naprosto čerstvou novinkou je split EP Short Fuse a Chuck Damage – dvou kapel z Münsteru a Dolomenu, oboje v Německu. Dvě kapely, které zastupují současnou podobu negativního hardcore punku, který z velké části proslavili Negative Approach.


 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

22.08.2010 15:44, Svobodová Alerta

SCREAM FEST

SCREAM FEST Asociace ALERTA svolává na 11.9.2010 do ulic Mostu shromáždění, jehož smyslem je vyjádření kolektivního protestu proti plánovanému rozšiřování těžby hnědého uhlí na úkor životního prostředí a na úkor obcí Horní Jiřetín a Černice, kterým v souvislosti s těžbou hrozí zánik. Celá akce proběhne pod názvem SCREAM FEST a bližší informace se o ní můžete dočíst v následujicím prohlášení:
 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

03.08.2010 13:02, Samuel

QUATTRO STAGIONI „s/t“

QUATTRO STAGIONI „s/t“ (625/R.S.R.)

Quattro Stagioni byli „erste klasse“ fastcore s vlivy power violence, grindcore a hrubého hardcore. Pokud by mělo platit heslo „inteligent zvládá chaos“, hoši z Quattro Stagioni by vyučovali na univerzitách hodiny fatscore/power violence. Jejich čerstvou novinkou je dlouho očekávaná velká deska, která je LP debutem a bohužel i posmrtnou vzpomínkou (1998-2008).

 


Počet obrázků: 2
 
Reakce (7) Zobrazit článek ...Zobrazena stránka 7 z 17 (celkem 335 záznamů)
Jít na stránku: 1 .. 5 6 7 8 9 .. 10 .. 17
   
PŘIHLÁŠENÍ

 

Registrovat uživatele
Zapomenuté heslo

Vstup do administrace
GDPR

 
HLEDÁNÍ A MAIL LIST

search
mailing list


 
HEY I NEED YOUR HELP!
All booking...
 
AKCE
Hella punx uvádí: BOILING POINT, ANTISOCIAL SKILLS, KOMPLEX VINY, GORC, DÁŠA FON FĽAŠA
Hella punx uvádí: BOILING POINT, ANTISOCIAL SKILLS, KOMPLEX VINY, GORC, DÁŠA FON FĽAŠA 10.07.2020 ( 20:00 )
Hella - Újezd u Cerhovic Více informací ...
House Of Pain
House Of Pain 10.07.2020 - 10.07.2020 ( 20:30 - 23:00 )
Slavonice Barák Více informací ...
Birth of Evil III.
Birth of  Evil III. 11.07.2020 ( 19:00 - 23:30 )
Praha Modrá Vopice Více informací ...
Immigrant / Skate / Punk Weekender
Immigrant / Skate / Punk Weekender 11.07.2020 - 11.07.2020 ( 20:00 - 23:00 )
Kynsperk Více informací ...
TARAS BULLBA v Panoptiku
TARAS BULLBA v Panoptiku 11.07.2020 ( 21:00 - 22:00 )
PANOPTIKUM, Plzeň Více informací ...
Stovežatá patrí nám!
Stovežatá patrí nám! 12.07.2020 ( 19:30 - 22:00 )
Praha café Na půl cesty Více informací ...
Bolehlav + CRaYFISH @ Stánek Tábor
Bolehlav + CRaYFISH @ Stánek Tábor 16.07.2020 - 16.07.2020 ( 20:00 - 22:00 )
Tábor - Stánek (Žižkovo náměstí) Více informací ...
Zobrazit všechny akce
 
POSLEDNÍ GALERIE
REPELENT SS, Praha - 007, 2.7.20
03.07.2020 21:29, Siki


SKIP LIFE, Praha - 007, 2.7.20
03.07.2020 21:28, Siki


DECULTIVATE, Praha - 007, 2.7.20
03.07.2020 21:27, Siki


NARCOSA, Praha - 007, 2.7.20
03.07.2020 21:25, Siki


ONANIZER, Praha - 007, 19.6.20
21.06.2020 12:34, Siki


INSISTENT, Praha - 007, 19.6.20
21.06.2020 12:33, Siki


IMPULSEALER, Praha - 007, 19.6.20
21.06.2020 12:32, Siki


 
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
Marek Rybenský | rozhovor (505)
HONZA KLOUČEK | Rozhovor (470)
Green Day - Father Of All Motherfuckers (451)
Petr (Telepatie) | rozhovor (384)
GO476910YB (LIDSKÉ ZDROJE) | rozhovor (324)
Refused | rozhovor (316)
Baptists | rozhovor (309)
NEJOBLÍBEĚJŠÍ ČLÁNKY
LIDSKÉ ZDROJE - Live Demonstration
Jirka GRF | rozhovor
HONZA KLOUČEK | Rozhovor
Charger - Watch Your Back / Stay Down 12
Jirka GRF | rozhovor
Gifo (Rato Triste) | rozhovor
Godot Youth - Prostředí
 
POSLEDNÍ REAKCE
 
SOUTĚŽ
V tuto chvíli není vypsaná soutěž.
 

TOPlist
   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2020 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.