Youtube
Recenze Desky
 
28.08.2013 12:35, disstanda

Krüger s/t (EP)

Krüger s/t (EP)

V Praze bývaly časy, kdy pokud chtěl člověk slyšet kvalitní crust, tak musel (krom pár světlých výjimek) vychytat kapelu na tour nebo vyrazit na Moravu (Mass Genocide narozeniny – epic party!!) či do Blavy (AdActa, Feton, Agregat, Lidsky chliv…) na výlet.


 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

27.08.2013 16:04, Banan

CONTRAST ATTITUDE - Black or White

CONTRAST ATTITUDE - Black or White

(Insane Society)

 

No, ať je to s tím crustem jak chce, Barvák má evidentně pořád jasno a Contrast Attitude taky. Včetně toho, jakýma barvama je nutný se pomalovat, když vyrážíte na d-beatovou válečnou výpravu, byť je to tentokrát spíš takovej rychlej přepad ze zálohy. Čtyři seknutí katanou v rychlém sledu, ale zase za hodně hlasitého doprovodu a s typicky samurajskou zběsilostí v srdci.


 
Reakce (1) Zobrazit článek ...

22.08.2013 15:53, Aran

INSECT ARK - Long Arms 10"

INSECT ARK - Long Arms 10

(Geweih Ritual Documents)

Ne, tohle fakt není muzika pro příjemně začínající babí léto. Tohle je špinavej konec února, kdy už se vám zima zdá strašně dlouhá a kdy je člověk vděčnej za slunce v jakýkoliv podobě. Ze zvuku Insect Ark jde pára od huby, je to temná, klaustrofobická a do sebe ponořená hudba. Tahle hypnotická směs drone vrčení, ambientních zvuků a industriálních rytmů s pevným basovým základem je ale vysoce návyková.


 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

20.08.2013 23:06, Samuel

Agents Of Abhorrence ‎– Relief

Agents Of Abhorrence ‎– Relief

12 LP (625 Thrashcore / Psychocontrol Records)

Po desce „Earth.Water.Sun“ (2008) přichází australské grindcore trio Agents Of Abhorrence s novou deskou „Relief“. Vychází v kooperaci kultovního US fast labelu z Bay Area 625 Thrashcore a českého Psychocontrol Records.


 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

20.08.2013 15:15, Banan

MASS GENOCIDE PROCESS - Poetry of the Damned

MASS GENOCIDE PROCESS - Poetry of the Damned

(Waking the Dead a další labely)

 

Mass Genocide Process už to mají za sebou poměrně dlouho. Tohle je pak jejich posmrtná nahrávka, která spatřilo světlo světa díky Petrovi z Waking the Dead Records (název labelu tentokráte věrně odráží realitu) a dalším bláznům, kteří nadále zarputile pokračují v tak nevděčné činnosti jako je např. vydávání desek dávno rozpadlých punkových kapel. Opravdu netuším, kolik lidí může tuhle desku v součastnosti ocenit, ale každopádně je dobře, že vyšla a nezůstala už navždy pohřbena v Bohdanově pokoji. Když nic jiného, jednou to bude skvělá vzpomínka.


 
Reakce (10) Zobrazit článek ...

14.08.2013 10:42, Banan

AORTA / SCALP - split

AORTA / SCALP - split

(Brandeys City Records)

 

Nahromadilo se mi ve skříni dost kostlivců a právě nastal čas je začít vytahovat ven. Poslední měsíce mi vůbec nešlo psát o muzice, prostě a jednodužše jsem po těch všech letech trochu vyhořel. Ale je ta správná chvíle se do toho znova pustit, protože všechny ty desky, na které jsem slíbil recenzi jsou super a minimálně těch pár řádek si zaslouží. Tímto bych se chtěl omluvit všem, kterých se to týká, že to vše trvá trochu déle, mrzí mě to a budu se snažit to napravit. No a začneme kostlivcem, který sice není můj, ale je jednoznačně nejstarší a tak trochu se mi vysypal na hlavu. I u něj by ale byla velká škoda, aby zůstal pohřben navždy.

 

 


 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

08.08.2013 18:06, Bena

POINT BLANK RANGE - Now I Understand 7"

POINT BLANK RANGE - Now I Understand 7

(Damagedone Records)

Už když se před nějakým časem objevil teaser avizující, že se blíží čas, kdy zase zažijeme nějakou lehkomyslnou legraci zpoza řeky Moravy, měl jsem z týhle desky radost. Motiv ala Skycamefalling ze skladby Misery a následný spartakiádní doprovod úvodní Now I Understand, která je jasným tahounem celé nahrávky. Je z ní cítit Bratislavské zázemí sahající do časů, kdy se jelo na vlně Bury Your Dead.


 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

15.07.2013 08:47, Samuel

Spectres - Nothing To Nowhere

Spectres - Nothing To Nowhere

12”LP (Sabotage Records)

Spectres jsou post-punková kapela z Coombs, Britská Kolumbie (Kanada) fungující od roku 2006. Na svém kontě mají několik singlů a dvě velké desky (pokud vezmu i „Nothing To Nowhere“). Svým charismatickým zvukem nás vrací zpět, obdobně jako třeba The Estranged, do dob Joy Division, Warsaw nebo Wipers.


 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

20.06.2013 23:39, Samuel

Tim Remis – s/t

Tim Remis – s/t

10“LP (Lokal Rekorc)

Lokal Rekorc funguje podle manifestu a spojením mnoha lidí vychází v pořadí druhý titul, krásně udělaný 10“ Timothy Remise. Osobně ho beru jako moji malou radost dnešních dní. Drobná věc, která je základním kamenem pro ty větší.


 
Reakce (2) Zobrazit článek ...

13.06.2013 17:40, Aran

STEVIE BRUFEN - Death Of Stevie Brufen

STEVIE BRUFEN - Death Of Stevie Brufen

(MámaMrdáMaso)

Jak už je dobrým zvykem, od MámaMrdáMaso se do zbytku světa šíří další skvělá deska. Trochu netradiční ale je, že tentokrát dostaly podvratný myšlenky prostor i na vinylu. A já říkám: věřím ve smrt a znovuzrození Stevieho Brufena! Jestli si chcete rozšířit obzory i nějakým jiným směrem než do libovolně pojatýho kytarovýho bordelu, tohle fakt doporučuju. „Death Of Stevie Brufen“ se vymyká současný undergroundový produkci v mnoha ohledech.


 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

12.06.2013 12:07, Banan

TELEFON / INNOXIA CORPORA - Drát nad Plotem

TELEFON / INNOXIA CORPORA - Drát nad Plotem

(vydáno vlastními silami)

 

Mnohé z toho, co jsem nedávno napsal o Co-Ca, by se dalo v klidu aplikovat i na Telefon a Innoxia a tak může neumětelské filozofování nad fenoménem "rožnovského punku" v klidu pokračovat dál. Zvláště, když je k tomu díky tolika novým deskám ideální příležitost. Z té záplavy (hahaha) mě tahle možná zajímala i nejvíc. Z nějakého důvodu mě totiž překvapilo spojení zrovna těchto dvou kapel, byť je vlastně naprosto logické. A navíc evidentně plně funkční.


 
Reakce (1) Zobrazit článek ...

06.06.2013 10:52, Banan

M:40 - Diagnos

M:40 - Diagnos

(Insane Society)

 

Nikdy jsem nebyl velkým fanouškem grind coru a už se jím asi nestanu. Pár kapel, hlavně těch, který na to jdou spíš z té punkové než metalové strany, mám rád, mnoho dalších respektuju. Ale, že by se na mém gramofonu tenhle styl nějak více domestifikoval, to opravdu říci nemohu. K nové desce M:40 jsem pak přistupoval přesně touhle optikou, nikdy před tím jsem je neslyšel a myslel jsem si, že hrajou grind core. Nastala ale chyba lávky. Protože jak moc nemusím grind core, tak naprosto miluju nasraný rychlý hard core/punk a "Diagnos" táhne mastný vlas právě na tuhle stranu. Ale nakonec se ukázalo, že je to ještě o trochu složitější.


 
Reakce (1) Zobrazit článek ...

06.06.2013 07:20, Samuel

My Dead Cat - Shortcut to Hell

My Dead Cat - Shortcut to Hell

12“LP (DIY)

Dlouho očekávaná deska brněnských My Dead Cat je konečně venku …


Počet obrázků: 1
 
Reakce (1) Zobrazit článek ...

03.06.2013 15:48, Saman

Kevin Stewart-Panko & Justin Smith: Do You Have Anything to Declare?

Kevin Stewart-Panko & Justin Smith: Do You Have Anything to Declare?

(Vitriol Literary)

Jestli jste v několika posledních rocích zavítali na nějaké letní koncerty v Česku, je tu dost velká pravděpodobnost, že jste viděli hrát některou z kapel Justina Smithe (Graf Orlock, Ghostlimb, Dangers). A tenhle samej fousáč na svém labelu Vitriol Records nedávno vydal knížku, kterou dal dohromady společně Kevinem Stewartem-Panko.


 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

03.06.2013 06:59, Samuel

Hot Nerds - Das Four Eyez Kult

Hot Nerds - Das Four Eyez Kult

7“EP (DOG BLESS YOU RECORDS)

Hot Nerds jsou jako závit zavrtávající se do palice. Smyčka ve které se lze ztratit!  7 palců a 7 tracků. Řízený chaos, kdy se v jednom bodě střetává elektronická muzika, s disco chytlavostí a punk přístupem – nezařaditelností. Jak říká DOG BLESS YOU RECORDS - Pes Ti žehnej.


Počet obrázků: 1
 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

24.05.2013 14:51, Banan

CO-CA - Rouhat

CO-CA -  Rouhat

(vydáno kapelou)

 

Co-Ca byla kapela, která u mě změnila spoustu věcí. Už do smrti ji budu vděčný za to, že jsem díky ní dokál přenést se přes všechny ty klišé, kterými byla a je ohraničena tzv. hard core scéna. Rozhodně tím nechci říct, že by jejich pojetí punku muselo být rozporu s tím jak jsem to viděl jako šestnáctiletej kluk, spíš přesně naopak. Pořád jsem šťastnej za svoje kořeny a nelituju ničeho. Ale zrovna tak jsem opravdu velmi rád za to, že jsou tady kapely, které dokáží mířit i do vlastních řad, bez ohledu na to, jakou to občas nadělá paseku. Bez tohohle aspektu to totiž vše vždy bude jen prázdné poplácávání se po zádech. A to je jedna z nejsmutnějších věcí, která se může v punku stát.


 
Reakce (3) Zobrazit článek ...

23.05.2013 15:52, Aran

MUDHONEY - Vanishing Point

MUDHONEY - Vanishing Point

(Sub Pop / Day After)

Většina lidí z kapel říká, že jim kuráž k hraní dodal punk, potažmo HC. Musím se přiznat, že to mám trochu jinak. Coby teenager na přelomu 80. a 90. let, kterej nikdy nedržel v ruce kytaru, jsem si nedělal iluze o tom, že bych mohl někdy hrát tak dobře jako třeba Bad Brains nebo Dead Kennedys. Jasně, tu muziku jsem nadšeně poslouchal, ale svým způsobem se mi zdála nedostižná. Klíčovej startující pocit „Tyvole, tohle bych přece mohl dokázat taky“ přišel až s dvěma kapelama, který se ke mně taky nějak v tý době dostaly: Velvet Underground a Mudhoney.


 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

21.05.2013 23:18, Samuel

Smalltown „XII”

Smalltown „XII”

12”LP + CD/CD-record (Pirates Press)

Jednou z novinek na Pirates Press Records je punk rock „made in sweden“ aneb nová nahrávka Smalltown. Vyšla v pěkném 12"EP obalu a jmenuje se "XII". Kromě LP obsahuje i dva bonusy navíc (CD + CD-record). Uslyšíme čtyři nové pecky v podání melodického trojlístku Smalltown a navíc nahrávku "Read Between the Lines", i pár nevydaných věcí.


Počet obrázků: 3
 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

14.05.2013 10:42, Banan

REMEK / PAPERPLANECRASH

REMEK / PAPERPLANECRASH

(kooperace labelů)

 

Další ze série splitů mezi Remek, Child Medow a Paperplanecrash je venku a hned na úvod musím říct, že je můj nejoblíbenější. Přestože jsem měl na začátku tendenci k němu přistupovat jen jako k dalšímu v řadě, pouštím si ho mnohem častěji, než by mě kdy napadlo. Možná to souvisí s lehkou vlnou nostalgie, která mě pravidelně přepadá každé jaro a možná je to prostě jen tím, že je to sice trochu nenápadná, ale o to silnější deska, která má přesně to, co v současné době tolik postrádám - duši.


 
Reakce (1) Zobrazit článek ...

12.05.2013 14:16, Jirzophone

BERNAYS PROPAGANDA – Zabraneta Planeta

BERNAYS PROPAGANDA – Zabraneta Planeta

(Moonlee records)

Makedonští Bernays Propaganda jsou v našich končinách už jako doma. Ve svém neúnavném brouzdání Evropou (právě jedou své 9ti týdenní turné) už zavítali nespočetně krát také u nás jak už s BP tak i s kapelou XAXAXA (BP bez zpěvačky) a dva členové své thrashové dovádění předvedli s FxPxOx.


Počet obrázků: 2
 
Reakce (2) Zobrazit článek ...Zobrazena stránka 20 z 101 (celkem 2004 záznamů)
Jít na stránku: 1 .. 10 .. 18 19 20 21 22 .. 30 .. 40 .. 50 .. 60 .. 70 .. 80 .. 90 .. 100 .. 101
   
PŘIHLÁŠENÍ

 

Registrovat uživatele
Zapomenuté heslo

Vstup do administrace
GDPR

 
HLEDÁNÍ A MAIL LIST

search
mailing list


 
HEY I NEED YOUR HELP!

Virhe & Steriili Tila

21.08.2024
All booking...
 
AKCE
The Stranger
The Stranger 26.04.2024 - 09.06.2024 ( 01:00 - 23:50 )
Blatná, Kulturní kavárna Železářství U Šulců Více informací ...
Místní Odkoj
Místní Odkoj 25.05.2024 - 25.05.2024 ( 16:30 - 23:00 )
Přelovice, Hřiště TJ Přelovice Více informací ...
TOTAL CHAOS, ČERTŮF PUNK, BFD
TOTAL CHAOS, ČERTŮF PUNK, BFD 25.05.2024 - 25.05.2024 ( 19:00 - 22:00 )
Ostrava - Barrák Více informací ...
ROZPOR, DISTAX, MÄRNØ
ROZPOR, DISTAX, MÄRNØ 25.05.2024 - 25.05.2024 ( 20:00 - 22:00 )
Bratislava Více informací ...
Taková Nenápadná Akce!!!!!
Taková Nenápadná Akce!!!!! 25.05.2024 - 25.05.2024 ( 20:00 - 22:00 )
Přístav -Valašské Meziříčí Více informací ...
≋H≋L≋U≋B≋I≋N≋A≋ I
≋H≋L≋U≋B≋I≋N≋A≋ I 25.05.2024 - 25.05.2024 ( 20:00 - 23:00 )
Olomouc, Letní kino - BAR / PARK Více informací ...
PEMPTI KASTA (GRE) + ZDAVUVEN (CZ)
PEMPTI KASTA (GRE) + ZDAVUVEN (CZ) 25.05.2024 - 25.05.2024 ( 20:00 - 22:00 )
Vsetín, Vesmír Více informací ...
Zobrazit všechny akce
 
POSLEDNÍ GALERIE
ATOM ATOM, Újezd - Hella, 18.5.24
19.05.2024 20:14, Siki


ÁGUA, Újezd - Hella, 18.5.24
19.05.2024 20:13, Siki


DECULTIVATE, Újezd - Hella, 18.5.24
19.05.2024 20:12, Siki


NARCOSA, Újezd - Hella, 18.5.24
19.05.2024 20:11, Siki


NIHIL ACUTUM, Újezd - Hella, 18.5.24
19.05.2024 20:10, Siki


SUNSHINE FRIENDSHIP CLUB, Praha - Eternia, 11.5.24
12.05.2024 11:42, Siki


PRŮMYSLOVÁ SMRT, Praha - Eternia, 11.5.24
12.05.2024 11:40, Siki


 
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
Garlands – Ztracená místa (311)
VINYL RULEZ | 07/2023 - 12/2023 (236)
Bratislavské Dievčatá - s/t (230)
Hippie Chippies - Double Trouble (220)
V.O.H. - Cesta bez konce (216)
Neuro Bats - Noble Roses In The Midst Of Weeds (200)
Testimony – Of Life And Death (184)
NEJOBLÍBEĚJŠÍ ČLÁNKY
HOW CAN LIMO KID KILL YOUR DREAMS? #10
Mordloch - s/t
Mau Maus / Just Wär - split
Hippie Chippies - Double Trouble
Cimiterium / Slavery - split
Pivnica / Active Minds - split
Yarostan - II
 
POSLEDNÍ REAKCE
 
SOUTĚŽ
V tuto chvíli není vypsaná soutěž.
 

TOPlist
   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes 007 strahov malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast Periferia

© 2024 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.pro-neziskovky.cz) | Design concept by Max

Souhlas s cookies

Používáme pouze "funkční" cookies nutné pro provoz webu.

Více o GDPR.