Youtube
Recenze Desky
 
27.03.2012 09:15, Samuel

v/a 1st Annual

v/a 1st Annual

7" Picture Disc Box Set  (Pirates Press Records)

Box šesti picture singlů z Pirates Press a The Bouncing Souls / The Lucky Stiffs, The Explosion / Street Brats, The Generators / Riverboat Gamblers, The Black Romeos / The Sore Thumbs, The Ratchets / The Pervz a  Armed Suspects / The Skels. 6 x picture EP = 12 skupin = 24 písniček.


Počet obrázků: 1
 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

27.03.2012 09:12, rajtche

PANZRAM - Reform 10" EP

PANZRAM - Reform 10 IFB Records, 2011

V dnešní záplavě všelijakých, ať už screamo, emo-hardcore či nějakých post-hardcorů, kterých je za posledních 5-10 let víc než dost musí mít člověk nutně pocit jako by se pomalu ztrácel v té záplavě stále nových a nových kapel (kapely logicky neoplývají takovou originalitou, všechno jako kdyby to člověk už někde párkrát slyšel jen vždy trochu jinak).

 
Reakce (5) Zobrazit článek ...

25.03.2012 22:31, Banan

MARNOST / SEEDS IN BARREN FIELDS - split LP

MARNOST / SEEDS IN BARREN FIELDS - split LP (kooperace labelů)

Mám v současné době trochu schizofrenní náladu, co se týká poslouchání muziky. Jako by se ten ostrej přechod zimy do jara promítnul i do toho, co a v jakých intervalech končí na mém gramofonu. Když mi to včera došlo, snažil jsem se to zpětně alespoň trochu poodkrýt, ale totálně jsem vyhořel. Jediné, na co jsem přišel bylo, že umírající dny doprovázené ochlazením a planoucí oblohou, většinou odcházejí na schůzku s nocí za tónů black metalu. A právě teď přišel na řadu split Marnost a Seeds in Barren Fields.

 
Reakce (69) Zobrazit článek ...

22.03.2012 22:35, Samuel

Red Union - Rats and Snakes

Red Union - Rats and Snakes

Shape 10" Picture Disc (Pirates Press)

Red Union „Rats and Snakes“, je nádherný picture 10“ shape vinyl z pirátského labelu. Kapela pochází ze Srbska, hrají intezivní melodický hardcore punk a co víc, s názorem. „Rats and Snakes“ je dvoupísničkový singl, který Vás může nalákat, chtít se dozvědět o téhle sympatické partě více!


Počet obrázků: 1
 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

21.03.2012 23:46, Banan

BRUTALLY DECEASED - Dead Lover´s Guide

BRUTALLY DECEASED - Dead Lover´s Guide
(Lavadome Productions)

Když jsem poprvé slyšel tuhle desku, tak jsem nechápal nic. Jediný z čeho jsem byl v breku, byl fakt, že nevyšla na vinylu. Nicméně teď už se "Dead Lover´s Guide" točí na mém gramofonu v důstojném formátu a já mám pocit, že to maká ještě o trochu víc. Neskutečná death metalová jízda, která mi na domácí scéně tak zoufale chyběla a která mě donutila třepat mou plešatou hlavou a představovat si, jaký to musí bejt, když můžete dělat opravdovej vrtulník.

 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

21.03.2012 11:54, RDZ

Sokea Piste - Ajatus Karkaa LP

Sokea Piste - Ajatus Karkaa LP (Tuska Adhistus/Karkia Mistika/Kämäset Levyt)

Tenhle žánr už skoro vymřel. Nenacházím žádné přesně padnoucí parafráze a srovnání. Nenacházím ani extra chuť ty srovnání hledat. Tady totiž nedohlédneš – tady je slepá skvrna = SOKEA PISTE. Místo, který máš uvnitř, které je součástí tvých smyslů, ale zároveň místo, který nikdy nerozkryješ.

Počet obrázků: 2
 
Reakce (6) Zobrazit článek ...

19.03.2012 22:14, Aran

DANIEL HIGGS - Beyond & Between

DANIEL HIGGS - Beyond & Between

O jeden z nejlepších koncertů, co jsem loni viděl, se postaral Daniel Higgs na zahrádce Café Hostelu v Českejch Budějovicích. Byl květen, teplo, lidí tak akorát, pohoda. Svatej dědek se pohodlně usadil se svým banjem a spustil. Klasika: deset minut nebylo jasný, jestli si jen tak brnká, nebo jestli už to je koncert. Jenže pak se zdánlivě bezcílný preludování začalo měnit v mohutnou melodii, která sice z hlavního proudu občas odbíhala sem a tam, ale která se nezadržitelně valila vpřed. A co se nestalo: v koruně stromu, pod kterým Higgs seděl a hrál, začal zpívat ptačí sbor. Na chvíli se zatáhlo. Pod Higgsovou židlí si něco nerušeně začala kutit krysa, která vylezla z díry ve stěně dvorku...


 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

19.03.2012 07:20, Samuel

The Vectors / Frantic - Pigs and Parasites split EP

The Vectors / Frantic - Pigs and Parasites split EP

7“EP (Sik Records)

Přestože kapely The Vectors a Frantic nehrajou vůbec špatně, v záplavě ostatních kapel ze švédského města Umea nějak zapadají a nepatří mezi nejznámější. Přestože obě kapely hrajou už někdy od poloviny devadesátých let, není o nich slyšet tolik, jako třeba o AC4, ve kterých členy The Vectors taky najdeme.


 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

18.03.2012 22:00, Samuel

Arctic Flowers – Reveries

Arctic Flowers – Reveries LP (Sabotage Records)

Pěkný název pro kapelu a zajímavý obal - tyhle dvě věci zaujmou od prvního pohledu. Případný další zájem může vzbudit informace, že Arctic Flowers jsou z Portlandu (USA) a v jejich sestavě najdeš členy Signal Lost, Defect Defekt. Samozřejmě zajímavá jsou i vydavatelství, která se o vydání postarala a pokud bych mluvil jen o Sabotage Records tak povím, že to je velice zajímavý label, který vydává zajímavé současné kapely. Myslím si, že většina, snad i všechny, Sabotage vydané desky stojí za pozornost.


Počet obrázků: 1
 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

16.03.2012 22:37, Banan

MASTERS HAMMER - Vracejte Konve Na Místo

MASTERS HAMMER - Vracejte Konve Na Místo (DIY)

Je večer, 16. března. Už nedokážu ani spočítat, po kolikáté dávám na gramofon novou desku Masters Hammer a pořád to nechápu. Není nejmenších pochyb o tom, že poslouchám nahrávku roku, nemůže prostě přijít nic, co by ji překonalo. Za ty poslední týdny už po ní prostě sahám automaticky a prvních pár dní jsme opravdu neposlouchal nic jiného. Jen pořád dokola Frantu Štorma a jeho kumpány. Vytvořili svět, který má vlastní pravidla a kde se neskutečné příběhy protínají s hudbou, která nemá obdoby, čímž zároveň jakákoliv pravidla popírají. Zní to možná jako zmatený protimluv, přesto byste však nenašli desku, která dává větší smysl.

 
Reakce (5) Zobrazit článek ...

13.03.2012 14:02, Aran

JAMES REINDEER & lmntl819 - Views From Psychedelik Deathcab

JAMES REINDEER & lmntl819 - Views From Psychedelik Deathcab

(Milled Pavement)

Mám rád desky, z kterejch je cejtit, že jejich vznik motivovalo naprostý nadšení pro věc, soustředění a hlubokej ponor. Miluju, když z alba slyším, že pro lidi, který to natáčeli, to byla v tu chvíli zdaleka nejdůležitější věc na světě. Nejedli, nespali, neholili se, vypnutý mobily, žádný mejly – jen oni a muzika. Možná se pletu, ale z desky „Views From Psychedelik Deathcab“, kterou nahráli anglickej rapper James Reindeer a kanadskej „zvukovej architekt“ (nevím, jak líp to nazvat) lmntl819, cejtím přesně tohle.


 
Reakce (1) Zobrazit článek ...

08.03.2012 21:26, Kotrba Václav

Collector Base Emitter - Peach Water

Collector Base Emitter - Peach Water

(Wire Globe Recordings/2011)

Loni vydaná deska rakouských CBE smysluplně navazuje na předchozí vydané EP Transis (Wire Globe Recordings/2010). Čím vyhranější styl, tím složitější stavba písní neztrácející ovšem původní záměr – údernou tvrdost v opakujících se riffech. Hlava této kapely Philip Iroh je nejen skvělým kytaristou, ale i géniem jednoduchých chytlavých námětů, což se adekvátně podepisuje na celé tvorbě CBE . 


 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

01.03.2012 13:29, Samuel

VA – MLADÁ FRONTA STÁRNE RYCHLE

VA – MLADÁ FRONTA STÁRNE RYCHLE

(SONGS FOR DIYCORE)
12"LP (Diycore.net)

Vinylová kompilace s podtitulem „SONGS FOR DIYCORE“ a souvislosti jsou tudíž více než zřejmé – skladby jsou zaštítěné Diycore.net - sympatickým a otevřeným webovým portálem, který je nejen o podzemní muzice a mluvícím svým specifickým, výrazným, jazykem. Motorem jsou Unna, Petit Pigeon, Depakine chrono, Or, Noise Afterparty a Have to Be Distance, Průmyslová smrt, Pacička, Hippobelly, Remek, Aran Epochal.


Počet obrázků: 3
 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

29.02.2012 08:41, Banan

RISING - To Solemn Ash

RISING - To Solemn Ash (Exile on Mainstream)

Nová deska dánských Rising dokonale naplnila klasické schéma - už dopředu víte, že bude dobrá, v něčem dost jiná než předešlé nahrávky, ale zase od ní nečekáte zas tak moc. No a dopadne to tak, že si ji pouštíte pošesté za sebou a vlastně vám to ani nepřijde. Prostě se vám to najednou dostane do žil a jako každé závislosti, se i téhle zbavujete opravdu těžko. Mě se to zatím nepovedlo. Ale zas tak mě to teda nesere.

 
Reakce (2) Zobrazit článek ...

24.02.2012 07:40, Samuel

The Downtown Struts – Sail The Seas Dry

The Downtown Struts – Sail The Seas Dry

10“LP (Pirates Press Records)

The Downtown Struts (Chicago, USA). Parta která splňuje všechno, co očekávám od sloganu „perfektně zahraný melodický punk rock“. Důraz kladou na melodické nápady a chytlavost vyzvihují refrény. Jejich nahrávka „Sail The Seas Dry“ vychází jako desetipalcový vinyl s krásným malovaným obalem na Pirates Press.


Počet obrázků: 4
 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

18.02.2012 09:43, Ivan

KEN mode - Venerable

KEN mode - Venerable (Init Records)

Byla to dlouhá absence po výletech mlhou života a zrcadlovými médii. Čekal jsem na úder shora, abych nemusel plnit povinnost, kterou fackují plívy. První úder stále rezonuje v tvářích, krevním oběhu, ledviny tlučou hřeby do uší a já počítám skoro čtyřicátý den s KEN mode.

Počet obrázků: 2
 
Reakce (2) Zobrazit článek ...

15.02.2012 23:33, Banan

SÄRKYNEET - Ei Enaa

SÄRKYNEET - Ei Enaa (Combat Rock Industry)

Mám pro Finsko slabost a realita tamnější hc/punkové scény ji jen prohlubuje. Mnozí by sice mohli namítnout, že už to nemá takový tah jako ve zlatých dobách Endstand nebo Manifesto Jukebox, ale já si dovolím oponovat. Protože právě z trosek těchto u nás tolik populárních spolků (a samozřejmě nejen jich) začalo růst neuvěřitelné množství kapel nových, které v sobě sdružují právě onu velmi silnou generaci, která dostala desítky nových impulzů, které se okamžitě odrazily do lokální scény a zase zpátky.

 
Reakce (4) Zobrazit článek ...

14.02.2012 08:35, Samuel

THE COLORADAS - The Coloradas

THE COLORADAS - The Coloradas

12“LP (Hometown Caravan)

Bezejmenné album THE COLORADAS je poslední novinkou na německém labelu Hometown Caravan Records. Oproti zaběhnutým jménům jsou THE COLORADAS naprostou neznámou. Základem jejich muziky je americké country a pokud se Ti líbí poslední deska Austina Lucase, budou mít u Tebe THE COLORADAS nejspíš menší plus.


 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

08.02.2012 09:20, Saman

Baton Rouge - Fragments D'Eux-Mêmes

Baton Rouge - Fragments D'Eux-Mêmes (Purepainsugar / Bakery Outlet)

Kdybych měl na gramofonu nějaký počítadlo, který by zaznamenávalo, kolikrát jsem za posledních 5 měsíců přehrál jakou desku, tak by debutní LP francouzských Baton Rouge (vlastně jsou to Daïtro bez zpěváka) s přehledem zvítězilo. Je to jednoduše punkrocková deska postavená na neuveřitelně silných písničkách a zároveň důkaz toho, že ani v tomhle stylu ještě nebylo hudebně vše vyřčeno.

Počet obrázků: 2
 
Reakce (1) Zobrazit článek ...

04.02.2012 20:43, Samuel

THE AFTERNOON GENTLEMEN / CHIENS – split

THE AFTERNOON GENTLEMEN / CHIENS – split

7“EP (Dead Heroes Records + více)

Žhavou novinkou na Dead Heroes Records je split singl THE AFTERNOON GENTLEMEN / CHIENS. Společná nahrávka dvou kapel, které se zajisté zapsali do paměti nejednoho posluchače extrémního hardcore grindu svými vystoupeními na Obscene a Play Fast Or Don´t festivalech. Souboj titánů, neboli fast as fuck power violence vs. grind-core, UK vs.Francie. Výsledek 0:0.


Počet obrázků: 2
 
Reakce (1) Zobrazit článek ...Zobrazena stránka 22 z 95 (celkem 1895 záznamů)
Jít na stránku: 1 .. 10 .. 20 21 22 23 24 .. 30 .. 40 .. 50 .. 60 .. 70 .. 80 .. 90 .. 95
   
PŘIHLÁŠENÍ

 

Registrovat uživatele
Zapomenuté heslo

Vstup do administrace
GDPR

 
HLEDÁNÍ A MAIL LIST

search
mailing list


 
HEY I NEED YOUR HELP!

Stage Banter

15.10.2021 16.10.2021 17.10.2021
All booking...
 
AKCE
DIY
DIY 25.09.2021 - 25.09.2021 ( 13:00 )
Sibiř Více informací ...
Punx night XII.
Punx night XII. 25.09.2021 - 25.09.2021 ( 15:00 - 22:00 )
Hospůdka Na hřišti, Nové Sady- Olomouc Více informací ...
DEZINFEKCE, SVINĚ!
DEZINFEKCE, SVINĚ! 25.09.2021 ( 20:00 - 22:00 )
Ostrava – Gospoda Více informací ...
Insect Ark (usa), UKWLT, Otra Vez
26.09.2021 ( 20:00 - 23:00 )
Soulkostel u Vernéřovické studánky Více informací ...
KONCERT U CHOVATELŮ
KONCERT U CHOVATELŮ 02.10.2021 - 02.10.2021 ( 18:00 - 22:00 )
Sušice, U Chovatelů Více informací ...
Transiberian Hunger
Transiberian Hunger 23.10.2021 ( 18:00 )
BRNO- Sibiř Více informací ...
Pallasit
Pallasit 30.10.2021 - 30.10.2021 ( 19:30 - 24:00 )
Zruč nad Sázavou, Pallasit Více informací ...
Zobrazit všechny akce
 
POSLEDNÍ GALERIE
STAGE BOTTLES, Praha - Cross, 18.9.21
21.09.2021 13:29, Siki


29. AUGUST, Praha - Cross, 18.9.21
21.09.2021 13:28, Siki


CYNESS, Praha - Cross, 18.9.21
21.09.2021 13:27, Siki


HEVER, Praha - Cross, 18.9.21
21.09.2021 13:25, Siki


HOUBA, Praha - Cross, 18.9.21
21.09.2021 13:24, Siki


V.O.H., Praha - Cross, 18.9.21
21.09.2021 13:23, Siki


TERMINATOR X, Újezd - Hella, 11.9.21
13.09.2021 19:52, Siki


 
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
BLACK COUNTRY, NEW ROAD - For the first time LP (Ninja Tune, 2021) (186)
Bibione - s/t 7 (186)
Rozhovor s Lukášem z Greynbownes (148)
NOFX - Single Album (147)
LAKKA & SAMORAST – split (144)
DeeCracks - Serious Issues (134)
VINYL RULEZ | 01/2021 - 06/2021 (98)
NEJOBLÍBEĚJŠÍ ČLÁNKY
LAKKA & SAMORAST – split
Come Closer - Pretty Garbage
Rozhovor s Lukášem z Greynbownes
VINYL RULEZ | 01/2021 - 06/2021
 
POSLEDNÍ REAKCE
 
SOUTĚŽ
V tuto chvíli není vypsaná soutěž.
 

TOPlist
   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2021 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.