Youtube
Recenze Desky
 
15.12.2010 22:09, sinner

MOTHER – Through This Disappearing Land LP

MOTHER – Through This Disappearing Land LP (Insane Society records)

               Když začali na povrch prosakovat zprávy o tom, že zdravé jádro Thema Eleven za to zase vzalo a rýsuje se nový projekt, mnohým z nás zaplesalo srdéčko. Poté, možná pro některé mučivá, ale nutná, nastala doba, kdy nezbývalo než čekat na nějaký koncert či nahrávku. Netrvalo to zas tak dlouho a v krátkém časovém odstupu bylo obojí.

 
Reakce (6) Zobrazit článek ...

01.12.2010 09:45, Samuel

Dirty Tactics - Love Is Dead, Art Is War

Dirty Tactics - Love Is Dead, Art Is War (Flix Records)

Když slyším Philadelphia, vybaví se mi film „Streets Of Philadelphia“ a písnička od Bruce Springsteena. Právě z těchto konců Ameriky pocházejí Dirty Tactics. Album „Love Is Dead, Arts Is War“ je jejich debutní nahrávkou, kterou o sobě dali světu punk rocku vědět. Punkový čtyřlístek je z Philadelphie, tudíž mají stejnou lokalizaci jako u nás známější The Loved Ones. Koneckonců, hrají i podobný styl.

 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

29.11.2010 21:45, Jirzophone

THE PREACHER AND THE BEAR–Suburban island

THE PREACHER AND THE BEAR–Suburban island

(Black Star Foundation)

Trefa do černého. Další počin od Black Star Foundation, kterým míchá svá vydavatelská rozpětí. A to je právě to co na Emilově (ex-Children Of Fall) vydavatelství miluju. Ta různorodost se kterou se pouští do dalších a dalších počinů. Podle jakého klíče a nebo proč je anarchistická černá hvězda ve znaku tohoto labelu to už najdete třeba na jeho stránkách.


Počet obrázků: 2
 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

29.11.2010 17:03, Aran

SWANS - My Father Will Guide Me Up A Rope To The Sky

SWANS - My Father Will Guide Me Up A Rope To The Sky

(Young God / Day After)

Památnou první etapu Swans (do alba "Children Of God") osobně považuju za jeden z největších extrémů, kam se kdy muzika dostala. A to včetně všelijakejch elektro/industrial/ambient výbojů. Swans byli v tý době (1983 – 1987) naprosto nelidský: zvuk totálně nepřátelskej vůči zbytku světu, ani nejmenší náznak kompromisu, čistý zlo. Když Michael Gira zhruba loni oznámil, že to se Swans zkusí znova a že jako výchozí bod pro novej zvuk bere právě první nahrávky, byl jsem dost zvědavej. A „My Father Will Guide Me Up A Rope To The Sky“ mě nezklamalo – protože mě to úplně přikovalo k zemi.


 
Reakce (1) Zobrazit článek ...

23.11.2010 16:50, Banan

DE HØJE HÆLE - Skal Vi Aldrig Videre LP

DE HØJE HÆLE - Skal Vi Aldrig Videre LP (Hjernespind)

Venku je mrdka. Poslouchám Fuel a trochu to solím, abych přehlušil rádobyintelektuální plkání studentů filozofie, z nichž jeden má slušivý čírko a druhej asi milion placek na brašně, mezi nimiž vyčnívá velká růžová s nápisem "I Love Punk". Hrabou se v deskách a trochu dotčeně komentují to, co zrovna hraje. Napadá mě, že jsem musel v minulém životě provést něco strašného a tohle mám za to. Mike Kirsch utichl. Ach jo.

 
Reakce (9) Zobrazit článek ...

22.11.2010 22:37, Samuel

Drag Me Pissed - La Guerre Des Sons

Drag Me Pissed - La Guerre Des Sons

(Greta Sound System Records)

Severní vítr je krutý, počítej lásko má s tím“, ani nevím proč mně to napadlo. Snad proto, že jsem otevřel balíček s novou nahrávkou kapely Drag Me Pissed, kteří pocházejí z Mariánských Lázní a Karlových Varů. Skupina, o které jsem zatím neslyšel skoro nic, ale podle informací v jejich sestavě najdeš členy Universal Young Musicians nebo Eastern Star. Severním (severo-západním) vánkem jsem se vždycky nechal rád ovanout. Nikdy nebyl příliš drsný, ale vždycky měl specifickou pachuť tamních končin. Je radost vidět, že „sever“ je opět ve hře a s ním i tamní podoba „emo“ hardcore.


 
Reakce (1) Zobrazit článek ...

17.11.2010 21:11, Aran

GRANT HART – Hot Wax

GRANT HART – Hot Wax

(Con d´Or)

 

Aby bylo všechno jasný hned na začátku - „Zen Arcade“ od Hüsker Dü je jedno z mejch nejoblíbenějších punkovejch alb všech dob a „Something I Learned Today“ je naprostá hymna, která pro mě jeden čas startovala každej novej den. Nedokázal jsem se přinutit k žádný činnosti, aniž bych si ráno aspoň jednou nepustil nahlas tuhle krásnou, energií nadupanou písničku. Hüsker Dü jako jedni z prvních pustili do punk rocku melodie a některý jejich skladby jsou v tomhle ohledu dodnes nepřekonaný. A spoustu z nich má na svědomí bubeník Grant Hart.


 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

13.11.2010 20:49, honza

WOLLONGONG - If Elimination Must Be Condoned to Restrain Thine Ignorance We Shall Concur

WOLLONGONG - If Elimination Must Be Condoned to Restrain Thine Ignorance We Shall Concur

(Silver rocket)

Musím se přiznat, že jsem měl z této desky trochu strach. Předchozí Stark naked creeping macroeconomic fascism mám hodně rád a nebyl jsem si jistý, jestli je vůbec možné natočit druhou desku, která by dosahovala podobné intenzity.


 
Reakce (1) Zobrazit článek ...

13.11.2010 12:12, Saman

Reason to Care - Dear Liv Ivy

Reason to Care - Dear Liv Ivy (Damage Done Records)

Někdy v průběhu léta jsem měl období, kdy jsem jen tak chodil na koncerty, který mě ani moc nezajímaly a nic jsem od nich neočekával, kromě toho, že se tam potkám se známýma. Stejně tak to bylo i s Reason to Care. Z jejich koncertu na sedmičce se nakonec vyvinul jeden z nejlepších, co jsem letos viděl. Teď jim vyšlo nové album.

 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

12.11.2010 22:07, Samuel

GLOW KIT - 4 Song EP

GLOW KIT - 4 Song EP

(P.Trash Records)

Když poslouchám nahrávku, která má každým dnem vyjít na P.Trash Records, říkám si, čím jsou kapely jako Glow Kit zajímavé? Odpověď je jednoduchá jako punk sám - jsou prostě dobrý!!! Úplně vidím staré U.S.filmy a mladé výrostky oblečené v riflích a bílých tričkách. Stejně jako každý jiný styl má i garážová odnož punku své pilíře, ze kterých vychází. Jmenuju jména jako Ramones, The Clash, Buzzcoks, Wipers a určitě by se našli další, které položili základy pro styl, který je označovaný jako power pop punk nebo garage punk.


 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

08.11.2010 22:00, Banan

SHRINEBUILDER - s/t

SHRINEBUILDER - s/t (Neurot Recordings)

Jak už to u mě bývá zvykem,  šel všechen humbuk kolem téhle kapely opět totálně mimo mě. Několik měsíců, kdy se o ní intenzivně mluvilo, jsem neměl vůbec ponětí o její existenci a když jsem někde zaslechl slovo Shrinebuilder, okamžitě jsem ho zase zapoměl. Byla mi prostě nějaká all star kapela totálně u prdele.

 
Reakce (7) Zobrazit článek ...

05.11.2010 17:39, Banan

CRUDE - Attitude

CRUDE - Attitude (Feral Ward)

Přestože je to naprosto hovadsky a surově zahrané, jsou ty písničky až nepochopitelně chytlavé. Na "Attitude" najdete doslova heroické pasáže, skoro až bojové punkové chorály, ještě podpořené jednoduchými a naprosto nekompromisními texty, které jsou na japonskou scénu až nečekaně otevřeně politické


 
Reakce (2) Zobrazit článek ...

04.11.2010 11:56, Banan

NINA NASTASIA - Outlaster

NINA NASTASIA - Outlaster (Fatcat Records)

Mám rád desky, které vám hned s první vteřinou dají elektrický šok. Nejlépe se to pak daří těm, od kterých to vůbec nečekáte a to je přesně i případ "Outlaster", nového alba, které po demisi Touch and Go vyšlo na Fatcat. Hned úvodní skladba "Cry, Cry, Baby" mě totiž totálně rozstřelila. Ano, obrovskou zásluhu na tom má smutkem nasáklej text o ztacené lásce, který musí zasáhnout každého, kdo něco podobného prožil (tedy každého), ale jenom v tom to rozhodně není. A hlavně, tou první skladbou to rozhodně nekončí. 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

04.11.2010 07:35, Samuel

Fanzui Xiangfa / SS20 „split“

Fanzui Xiangfa / SS20 „split“

Vždycky jsem obdivoval Wojczech a jejich četná exotická turné do míst, o kterých tady v Evropě jen občas slyšíme z televize. Je úžasné vidět, kam je možné s kapelou vyrazit hrát. Neříkám, že je to jednoduché nebo levné, ale obdivuji tu mravenčí práci na jejíž konci je třeba turné po Malajsii a tím se dostávám do bodu, ve kterém se cesty Wojczech a SS20 protínají. SS20 pocházejí stejně jako Wojczech z Německa a není to tak dávno, co se vrátili z turné po Číně a Koreji.


 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

03.11.2010 21:09, Saman

DRIP OF LIES - 7

DRIP OF LIES - 7 (kooperace DIY labelů)

Na zářijovém koncertu The Fight, Just Went Black a Gattaca jsem od Kamila (The Fight, Knife in the Leg, All Day Hell) dostal malý dárkový balíček obsahující dva sedmipalce se strohými obaly z recyklovaného kartonu s černým sítotiskovým potiskem – splitko All Day Hell s Panacea a EP Drip of Lies. O Drip of Lies jsem věděl jen, že tam hraje kytarista The Fight. Teď už vím, že uměj pěkně sypat a že tradice polského těžkého temného nekompromisního crustcoru je zpět.


 
Reakce (7) Zobrazit článek ...

27.10.2010 20:15, Paaya

FATUM -

FATUM - Parta dredatých špinavců v Moskvě se shlídla v původní podobě žánru, vybrala ty nejosvědčenější zbraně z arzenálu 80. let, naostřila, ponechala trochu rzi pro efekt a a vyrazila do boje...
 
Reakce (2) Zobrazit článek ...

26.10.2010 16:55, Banan

BLACK BREATH - Heavy Breathing

BLACK BREATH - Heavy Breathing (Southern Lord)

Je sobota večer na Sedmičce. Bubeník z Weekend Nachos pobíhá po klubu s fixou v ruce a  s potutelným úsměvem píše vzkazy na plakáty Rise and Fall. Najednou se zastaví u plakátu Black Breath a s vážnou tváří mi oznámí, že tohle je současná nejlepší americká živá kapela, která to tady všechno smete a ať si rozhodně seženu jejich poslední desku. Pak se vrátí ke své původní činnosti a s vyplazeným jazykem, značícím velkou koncentraci, napíše na plakát Rise and Fall: "Vince is a pussy!". Strávil jsem s tímhle bláznem po koncertě celou noc debatováním o muzice a jelikož jsme se téměř na všem shodli, zaškrtávám si v diáři datum 11.11. a jdu shánět "Heavy Breathing". 
Reakce (9) Zobrazit článek ...

23.10.2010 12:56, Banan

THREE MILE PILOT - The Inevitable Past is the Future Forgotten

THREE MILE PILOT - The Inevitable Past is the Future Forgotten (Temporary Residence)

V poslední době vyšlo tolik skvělých desek, že jsem měl chvilku pocit, že mi jich spoustu proklouzne pod rukama. Uslyším je třeba jednou a už se k nim nikdy nevrátím. Tak jsem si udělal takový seznam těch, které by mě neměly minout a ke kterým bych se měl vrátit, kdyby se mi nepovedlo je plnohodnotně zaznamenat v těhle šílenejch dnech. Na tom seznamu jsou Torche, Harvey Milk, Envy, Blonde Redhead, Eric Chenaux, Black Mountain, Swans a mnoho dalších. Vlastně jen jednu desku z poslední doby jsem tam nenapsal. Stojí totiž úplně mimo jakýkoliv seznam a rozhodně tím nechci říct, že by ty kapely, co jsem před chvílí vyjmenoval byly špatné. Většinou jsou skvělé. Ale Three Mile Pilot jsou z jiné dimenze. 
Reakce (4) Zobrazit článek ...

21.10.2010 15:05, Banan

CHRIS BROKAW AND GEOFF FARINA - The Angel´s Message to Me

CHRIS BROKAW AND GEOFF FARINA - The Angel´s Message to Me (Capitan)

Byl jsem po delší době na návštěvě u rodičů. Vždycky když tam přijedu, tak zjistím, že tam není jediná deska, kterou bych si mohl pustit, a jelikož jsem si na to tentokráte vzpoměl, než jsem vyrazil, přibalil jsem si do batohu ještě Geoffa Farinu a Chrise Brokawa. Říkal jsem si, že by se to možná mohlo líbit i mému tátovi, když má tak rád Honzu Nedvěda. Když jsem pak v podvečer po lehké anabázi dorazil konečně do cíle, věděl jsem přesně, které dvě věci chci udělat jako první - uvařit si čaj a pustit si tuhle desku. Měl jsem pocit, že by to mohlu fungovat dobře dohromady.

 
Reakce (2) Zobrazit článek ...

20.10.2010 17:46, Paaya

DAŽD - LP

DAŽD - LP (Gaskmask records)

...tohle LP mě v kontrastu s ještě jakž takž stravitelnýma předchozíma nahrávkama znova utvrdilo v názoru, že DAŽD zkrátka nejsou kapelou pro každýho a ani jí zjevně být nechtějí. DAŽD jsou (nejen po hudební stránce) jakýmsi undergroundem undergroundu....

 
Reakce (8) Zobrazit článek ...Zobrazena stránka 30 z 96 (celkem 1912 záznamů)
Jít na stránku: 1 .. 10 .. 20 .. 28 29 30 31 32 .. 40 .. 50 .. 60 .. 70 .. 80 .. 90 .. 96
   
PŘIHLÁŠENÍ

 

Registrovat uživatele
Zapomenuté heslo

Vstup do administrace
GDPR

 
HLEDÁNÍ A MAIL LIST

search
mailing list


 
HEY I NEED YOUR HELP!
All booking...
 
AKCE
Kaosquad, Vole, Průmyslová Smrt, Commodore 64
Kaosquad, Vole, Průmyslová Smrt, Commodore 64 25.02.2022 - 25.02.2022 ( 20:00 - 23:00 )
Blatná, Hospoda u Datla Více informací ...
MORE NOISE FOR LIFE vol. 15
MORE NOISE FOR LIFE vol. 15 18.08.2022 - 21.08.2022 ( 17:00 - 12:00 )
Podbor - Fotbalové hřiště Více informací ...
Zobrazit všechny akce
 
POSLEDNÍ GALERIE
DEZINFEKCE, Tábor - U Lva, 8.1.22
09.01.2022 12:44, Siki


RABIES, Tábor - U Lva, 8.1.22
09.01.2022 12:43, Siki


ŁŪT, Tábor - U Lva, 8.1.22
09.01.2022 12:42, Siki


UNCLE GRASHA'S FLYING CIRCUS, Praha - Bohnická vyhlídka, 21.12.21
22.12.2021 19:52, Siki


KRONSTADT, Praha - Balada, 10.12.21
11.12.2021 20:43, Siki


DNO, Praha - Balada, 10.12.21
11.12.2021 20:41, Siki


NICOTA, Praha - Balada, 10.12.21
11.12.2021 20:40, Siki


 
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
VOLE - Tohle není prdel (274)
RADEK PAVLOVIČ l Rozhovor (257)
LAKKA & SAMORAST – split (250)
JUST WAR / CALL THE COPS - At War With Cops (137)
Confusion Master – Haunted (132)
FPB - Rockfest live 1986 (98)
TERLARANG – Forbidden (89)
NEJOBLÍBEĚJŠÍ ČLÁNKY
JUST WAR / CALL THE COPS - At War With Cops
Quicksand - Distant Populations
Ctib - Kampak?!
VINYL RULEZ | 07/2021 - 12/2021
TERLARANG – Forbidden
THE LAST WORDS - Animal World
V/A Demons Inside Us - 20 Years Of Phobia Records
 
POSLEDNÍ REAKCE
 
SOUTĚŽ
V tuto chvíli není vypsaná soutěž.
 

TOPlist
   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2022 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.