Youtube
Recenze Desky
 
03.03.2011 17:35, Aran

GRAILS - Deep Politics

GRAILS - Deep Politics

(Temporary Residence / Day After)

 

Grails. Kapela, která vychrlí snad každej rok aspoň jednu fantastickou nahrávku. Jak říká @Sadamek_ „K tomuhle neumím bejt kritickej.“ Ani já ne. Grails jsou z mýho pohledu naprostej zvukovej unikát. Zatímco většina ostatních kapel svůj sound postupně buduje a rozvíjí (v ideálním případě), Grails jako by pokaždý začínali s úplně čistým stolem. Vždycky jim z toho vyjde něco trochu jinýho, ale taky je vždycky poznáte po několika úvodních vteřinách. Fakt teď nedovedu jmenovat žádnou druhou kapelu, která se na svejch deskách pokaždý posune o tolik světelnejch let dopředu.


 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

23.02.2011 11:34, Samuel

Feastem - World Delirium

Feastem - World Delirium

(Obscene)

Feastem jsou pro mě naprosto neznámá kapela. Pocházejí z Finska a ve spojení s Obscene jsem si je zařadil do sekce GRIND. Nepletl jsem se! Před lety Obscene, v našich končinách, zviditelnil Splitter a podobný „majstrštyk“ se mu nyní povedl s Feastem. Jsou pekelná grindová rubanice a mají ambice oslovit široké spektrum fanoušků extrémní hudby - od grinderů, přes metalisty, hardcoristy, až po punx.


Počet obrázků: 3
 
Reakce (2) Zobrazit článek ...

11.02.2011 18:22, Samuel

Needful Things - Tentacles Of Influence

Needful Things - Tentacles Of Influence (Obscene)

Obscene Production pojal začátek letošního roku ve velkém stylu a servíruje posluchačům extrémní muziky jednu lepší věc za druhou. Právě u Obscene nedávno vyšlo v pořadí druhé album pardubických Needful Things „Tentacles Of Influence“. Čerstvá novinka, která kapelu řadí do TOP10 světového grindcore. Aktuálně album vychází jako CD, ale i vinyl maniaci by se měli dočkat svého oblíbeného analogového formátu. Anonce na novinku může znít věcně a stroze - GRIND GRIND GRIND!!!

Počet obrázků: 2
 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

10.02.2011 18:27, Aran

JASON SIMON – s/t

JASON SIMON – s/t

(Tee Pee / Day After)

 

Tak i Tee Pee už mají svýho chlapa s kytarou. Sakra! Kde je na tomhle světě nějaká jistota? Folk na Tee Pee? Imaad Wasif je aspoň trochu jako Led Zeppelin, ale tohle už je čistej one-man pičus se vším všudy. Ale předsudky stranou: je to skvělý album!


 
Reakce (3) Zobrazit článek ...

08.02.2011 10:16, Samuel

Esa z lesa - Chtěl bych vidět svět dětskýma očima

Esa z lesa - Chtěl bych vidět svět dětskýma očima

(Pure Heart Records)

Po velice zdařilém debutním desetipalci, přicházejí Esa z lesa s novým singlem. Kapelu musel zaregistrovat snad každý, kdo sleduje dění na hardcore/punk scéně nebo se minimálně zajímá o české vinyly. Nový singl se jmenuje „Chtěl bych vidět svět dětskýma očima“ a přináší dvě písničky, „Papírový pouta“ a „Němý chlapec“. Nahrané byly ve studiu Ondřeje Ježka (Jámor).


Počet obrázků: 1
 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

03.02.2011 13:46, Samuel

Austin Lucas / Cory Branan - split

Austin Lucas / Cory Branan - split

(Hometown Caravan Records)

Singl vyšel u příležitosti společného evropského turné Austina Lucase, Cory Branana, Drag The River a vydal ho Hometown Caravan, jako svůj 30cátý titul. Vyšel ve stejný čas jako Austinovo kompilační LP „Collection“ a oboje spatřilo světlo světa se singlem „EP“ na Dog Lovers. Představovat Austina Lucase je nejspíš zbytečné. Kdo by neznal sympatického chlapíka s velkým srdcem a skvělým hlasem, že? Cory Branan je americký písničkář, který v současné době žije Texasu, Austinu.


Počet obrázků: 3
 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

31.01.2011 20:31, Jirzophone

ESKORBUTO – Anti Todo

ESKORBUTO  – Anti Todo

(B Core)

Další procházka do minulosti. B Core už nejednou šáhl po starých deskách španělského punku. Tentokrát si vzal na mušku kapelu Eskorbuto a je jich nejvíc ceněnou deskou Anti Todo (anti-všechno), která patří dle znalců k tomu nejlepšímu co stačila tato trojka úřadující v letech 1980 až 98 natočit.


Počet obrázků: 2
 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

30.01.2011 22:00, Samuel

Le Scrawl - Snowblind

Le Scrawl - Snowblind

(Obscene)

Jak jste na tom s kombinováním hudebních stylů? Já s tím nemám problém. Před lety se ke mně dostalo kompilační CD „Rotten Fake“ s Agathocles, Scrawl a 7 Minutes Of Nausea. Zaujali mě tam Scrawl. Nechápal jsem, že by nějaká grindová parta mohla hrát předělávky od De La Sould, The Exploited, Lalo Schifrina, Terrorizer a Chic. Navíc s přehledem a tak chytlavým způsobem jakým to zvládli Scrawl. Právě oni propojují zdánlivě neslučitelné hudební styly, jako je grind s jazzem, ska a deathmetalem. Zahrané chytlavě, precizní technikou a s nadhledem. Místy melodičtí, přesto se ani náhodou nedají označit jako „stravitelná“ kapela. Časem se Scrawl přejmenovali na Le Scrawl a jejich dá se říct první „velká“ (má 21 minut) deska „Snowblind“ vychází po letech hraní na českém grindcore labelu Obscene.Počet obrázků: 1
 
Reakce (2) Zobrazit článek ...

30.01.2011 15:04, Banan

TELEFON - Smysl Malých Činů

TELEFON - Smysl Malých Činů (PHR)

Tak starý páky za to po letech zase vzaly. A zase všem ukázaly, že punk rock nemusí být jen bezpohlavní podbízivá blbost snažící se procpat do lifestylových "punkových" magazínů. V záplavě podobných hoven by člověk skoro zapoměl, že punk by měl umět i kousat a nutit vás přemýšlet (což opravdu nutně neznamená vychovávat) a v neposlední řadě by vám měl jít trochu po krku svou samotnou podstatou. 
Reakce (30) Zobrazit článek ...

28.01.2011 19:53, Jirzophone

VISTALEGRE – s/t

VISTALEGRE  – s/t

(B Core)

Nevím jak to máte hozený vy, ale mě se při poslechu oblíbených desek vybaví příběhy, který ať už blíž či naprosto nesmyslně se pojí s určitou nahrávkou. Naprosté překopání osobní sbírky nahrávek, mě naštěstí donutil poslouchat věci na která jsem již léta nešáhl, samozřejmě pro neustálý příval nové hudby.


Počet obrázků: 2
 
Reakce (1) Zobrazit článek ...

25.01.2011 22:42, Samuel

DRAG THE RIVER - 2010 Demo(n)s

DRAG THE RIVER - 2010 Demo(n)s

(Hometown Caravan Records)

Drag The River jsou to dva stárnoucí punx, kteří si své odehráli v různých punk/rockových kapelách a jejich současná tvorba je zcela lo-fi country (punk). Silné písničky, které vznikají s kytarou v ruce. Jsou z Colorada (U.S.A.) a Ti dva chlápci jsou Chad Price a Jon Snodgrass. Někdy hrají jen sami dva, jindy se obklopí dalšími muzikanty a pokud Vám něco říkají jména Tim Barry, Austin Lucas, Josh Small, Digger Barnes, Chuck Ragan, jsou pro Vás Drag The River správná volba. „2010 Demo(n)s“ lze brát jako "demo" nahrávka pro připravovanou novou desku.


Počet obrázků: 1
 
Reakce (1) Zobrazit článek ...

20.01.2011 22:45, Samuel

BEYOND TERROR BEYOND GRACE - Our Ashes Built Mountains

BEYOND TERROR BEYOND GRACE - Our Ashes Built Mountains

(Obscene)

BEYOND TERROR BEYOND GRACE jsou z Austrálie? Tušíte správně a jejich album „Our Ashes Built Mountains“ vychází podobně jako deska grinderů Captain Cleanof na českém grind labelu Obscene. Jestli máš rád GRIND (psanej velkejma písmenama), jsi na správné adrese. Obě kapely jsou totiž nemilosrdná rubanice. Nechytej se však jen slova grind, z BEYOND TERROR BEYOND GRACE se Ti zatočí hlava a poslech Ti na duševní rovnováze nepřidá! 


Počet obrázků: 1
 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

20.01.2011 04:13, Saman

Vaccine - Crimes in Blood 5inch

Vaccine - Crimes in Blood 5inch (Painkiller records)

Jsou situace, kdy už to prostě nejde dál, kdy člověk naprosto nechápe věci, který se okolo dějou, a potřebuje vypnout, jinak by to mohlo dopadnout špatně. Často pomůžou dobrý desky. Jako třeba VACCINE.

 
Reakce (8) Zobrazit článek ...

18.01.2011 21:10, Samuel

STEVE ADAMYK BAND - Same

STEVE ADAMYK BAND - Same

(P.Trash Records)

Pánové a dámy, máme tady další kapelu ze zástupu, řekl bych, nové vlny power pop punku a jejich debutní deska nevychází nikde jinde než na německém labelu P.Trash records. Steve Adamyk Band jsou Kanady a původně je založil Steve Adamyk (Sedatives) jako svůj sólový projekt. V současné podobě s ním hraje i Dave s Emmanuelem (oba Sedatives). Retro PUNK ala 70. léta udělaný v novém tisíciletí nebo „Beatles pouštěný na 75 RPM“?


Počet obrázků: 2
 
Reakce (1) Zobrazit článek ...

11.01.2011 10:40, Samuel

New Idea Society - Somehow Disappearing

New Idea Society - Somehow Disappearing „Somehow Disappearing“ je moc příjemný album. Nejvíc jsem jeho kvality docenil se sluchátkama v uších. Jak by řekla jedna má kamarádka z mladých let, „tohle je sluchátková kapela“. Na ujíždějící vlak se Ti s ní asi nebude utíkat nejlíp, ale když zafuněnej dosedneš do sedla a pustíš si je do hlavy, můžeš pocítit pocit úlevy. New Idea Society jsou charismatičtí, ale rozhodně nejsou vlezlí. Máš příležitost posoudit sám, koncem ledna zahrají s The Mood  tři české koncerty.
Počet obrázků: 1
 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

09.01.2011 14:04, Banan

OBSTACLES - Dividual

OBSTACLES - Dividual (Play/Rec)

Mnozí z vás si toho určitě všimnou. Píšu o Obstacles už po několikáté. Ale teď mi dochází, že je to poprvé, kdy píšu o jejich nahrávce. Šetřil jsem si to na tuhle desku. Byla by totiž fakt obrovská škoda kdyby nějakým způsobem zapadla, protože se jedná o jednu z nejzajímavějších nahrávek roku 2010. Tak si kurva tuhle recenzi aspon přečtěte, když už je smysluplné diskutování o muzice zřejmě navždy pohřbeno pod hromadou komentů stupidních fotek na Facebooku.

 
Reakce (1) Zobrazit článek ...

02.01.2011 11:35, sinner

EVIDENCE SMRTI – DEMO 2008 LP

EVIDENCE SMRTI – DEMO 2008 LP (Insane Society records)

Jsou prostě kapely, ke kterým se musíte nějak propracovat. Ač se snažíte sebevíc a nebo to necháváte na náhodě, ne a ne se vaše dráhy protnout. Nějaké podobné namlouvání jsem absolvoval s Evidencí Smrti.

 
Reakce (4) Zobrazit článek ...

26.12.2010 12:22, Ivan

THE CARRIER - Blind To What's Right

THE CARRIER - Blind To What's Right

(Deathwish Inc.)

Je čas, kterej ve vás vyvolává vnitřního herce. Síla anděla opatrovníka a Samsona s bedry schopnými unést i rozpadající se osudy svého okolí, padá s krátkým dnem, mrazivým dechem a neúspěšným vzpíráním se vlastnímu osudu. Éra chátrání duše i těla, éra herce, který se nesvěřuje a když to udělá, hledá střepy zrcadel. V pozadí zní hlásná trouba lhářů senátu a hlas tržiště bez pravidel, které bere síly těm, kdo by za zvuku hmyzu a ve svitu delších dní podali ruku hercům, jejichž tváře zdobí pouze make up, ne masky.

Počet obrázků: 2
 
Reakce (2) Zobrazit článek ...

20.12.2010 16:00, Aran

TRAVELS – Robber On The Run

TRAVELS – Robber On The Run

(Own Records)

 

Victory At Sea byla kapela, kterou jsem měl strašně rád. Spolu s June of 44, Shipping News, Hoover, Karate, Regulator Watts nebo Seam se ve druhý polovině 90. let zcela neočekávaně zjevili a odkryli úplně nový možnosti, jak přistupovat ke zvuku. Vůbec jsem nevěděl, že kytaristka a zpěvačka Mona Elliott po rozpadu Victory At Sea někde hraje, takže moje shledání s Travels bylo o to radostnější. Mona tvoří duo Travels spolu s kytaristou Anarem Badalovem z Metal Hearts a na jejich nový desce „Robber On The Run“ samozřejmě najdete podobný odstíny tý stísněný nálady, kterou tak geniálně dokázali zachytit právě Victory At Sea. To ale není všechno.


 
Reakce (1) Zobrazit článek ...

15.12.2010 22:09, sinner

MOTHER – Through This Disappearing Land LP

MOTHER – Through This Disappearing Land LP (Insane Society records)

               Když začali na povrch prosakovat zprávy o tom, že zdravé jádro Thema Eleven za to zase vzalo a rýsuje se nový projekt, mnohým z nás zaplesalo srdéčko. Poté, možná pro některé mučivá, ale nutná, nastala doba, kdy nezbývalo než čekat na nějaký koncert či nahrávku. Netrvalo to zas tak dlouho a v krátkém časovém odstupu bylo obojí.

 
Reakce (6) Zobrazit článek ...Zobrazena stránka 30 z 97 (celkem 1931 záznamů)
Jít na stránku: 1 .. 10 .. 20 .. 28 29 30 31 32 .. 40 .. 50 .. 60 .. 70 .. 80 .. 90 .. 97
   
PŘIHLÁŠENÍ

 

Registrovat uživatele
Zapomenuté heslo

Vstup do administrace
GDPR

 
HLEDÁNÍ A MAIL LIST

search
mailing list


 
HEY I NEED YOUR HELP!
All booking...
 
AKCE
Kanäl # 5
Kanäl # 5 03.12.2022 - 03.12.2022 ( 17:00 - 23:59 )
Žamberk | Žamberecký Kanec pivovar - restaurace a kavárna Více informací ...
Killed By Brno vol.18
Killed By Brno vol.18 03.12.2022 - 03.12.2022 ( 19:00 - 23:59 )
Brno Yacht Více informací ...
Pushteek Fest IV.
Pushteek Fest  IV. 04.12.2022 - 04.12.2022 ( 19:00 - 23:00 )
Brno Kabinet Múz Více informací ...
SILVERSTEIN ★ COMEBACK KID ★ SENSES FAIL ★ KOYO
SILVERSTEIN ★ COMEBACK KID ★ SENSES FAIL ★ KOYO 05.12.2022 - 05.12.2022 ( 20:00 - 23:00 )
MeetFactory, Ke Sklárně 3213/15, Praha 5 Více informací ...
LAST MINUTE SKATE JAM: HEIHAIZI (HR) ≋ DIPTYCH (SK)
LAST MINUTE SKATE JAM: HEIHAIZI (HR) ≋ DIPTYCH (SK) 07.12.2022 - 07.12.2022 ( 18:00 - 22:00 )
Olomouc, SF MINI Více informací ...
The Casualties (USA), N.V.Ú., Just War
The Casualties (USA), N.V.Ú., Just War 09.12.2022 - 09.12.2022 ( 18:00 - 23:59 )
Pardubice | ABC Klub (L-Klub) Více informací ...
SUFFER - 25th Anniversary show
SUFFER - 25th Anniversary show 10.12.2022 - 10.12.2022 ( 20:00 - 23:00 )
Praha 007 Více informací ...
Zobrazit všechny akce
 
POSLEDNÍ GALERIE
FUCK IT... I QUIT!, Praha - Eternia, 1.12.22
02.12.2022 22:32, Siki


LADY GAZA, Praha - Eternia, 1.12.22
02.12.2022 22:30, Siki


TERMINATOR X, Sušice - U Chovatelů, 19.11.22
20.11.2022 19:05, Siki


INTERPUNKCE, Sušice - U Chovatelů, 9.11.22
20.11.2022 19:04, Siki


PORAJMOS, Sušice - U Chovatelů, 19.11.22
20.11.2022 19:02, Siki


LILIXELBE, Sušice - U Chovatelů, 19.11.22
20.11.2022 19:00, Siki


MALIGNANT TUMOUR, Kladno - Auto Da Fé, 16.11.22
17.11.2022 13:58, Siki


 
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
BURNING FLAG - Matador (214)
PRŮMYSLOVÁ SMRT - Pedagogika poražených (198)
ZIMMER FREI - Odsouzen k nedůvěře LP (197)
EXPLOATÖR - Avgrundens Brant (161)
Booze & Glory - Raising The Roof (128)
Selene - s/t (97)
CHARGER - WARHORSE (65)
NEJOBLÍBEĚJŠÍ ČLÁNKY
Grade 2 – Graveyard Island: Acoustic Sessions
Mace Head
War//Plague - Manifest Ruination
STOP AND GO! Festival 2022
CHARGER - WARHORSE
DEGRADACE - Last Soul
The Drowns “Know Who You Are”
 
POSLEDNÍ REAKCE
 
SOUTĚŽ
V tuto chvíli není vypsaná soutěž.
 

TOPlist
   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2022 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.