Youtube
Recenze Desky
 
31.08.2011 11:09, Banan

PETTYBONE - From Desperate Times Comes Radical Minds

PETTYBONE - From Desperate Times Comes Radical Minds (Damage Done)

Těšil jsem se na velkou desku Pettybone od chvíle, kdy jsem se dozvěděl, že tahle kapela vznikla. A říkal jsem si, že jestli se v nahrávce alespoň z části odrazí zarputilost s jakou byla tahle kapela vydupaná z prachu a špíny Londýna, tak mi bude běhat mráz po zádech od první do poslední vteřiny. Tahle parta holek si totiž rozhodně vybrala tu složitější cestu životem a teď to všechno přetavily do "From Desperate Times Comes Radical Minds" s takovou silou a přesvědčivostí, které nedosáhne spousta hard core kapel za dlouhé roky fungování. 
Reakce (3) Zobrazit článek ...

31.08.2011 10:00, Samuel

The Afternoon Gentleman / OSK – split

The Afternoon Gentleman / OSK – split

7“EP (Dead Heroes Records + více)

The Afternoon Gentleman (Leeds, UK) + OSK (Vancouver) = GRIND GRIND GRIND & Play Fast Or Don´t na společném split singlu.


Počet obrázků: 4
 
Reakce (1) Zobrazit článek ...

29.08.2011 06:53, Samuel

Remek - s/t

Remek - s/t

7"EP (Dog Lovers Records)

Kto sú Remek? Marek, Simona, Juraj a Honza. Sú z Prahy a všetci pôsobili či pôsobia v rôznych kapelach. Namatkovo asi najpodstatnejšie boli či sú Gattaca alebo Jednota. Remek to pre mňa vracia späť tam kam by sa to malo vrátiť, do našich rúk. Nie agentúr a veľkých festivalov. Späť medzi decká, ktorým ide o zachovanie tradícii a hodnôt a nie slepé následovanie toho čo je momentálne in. Autor: Roman Lariš aka xJesusx - laris.roman@btinternet.com.


 
Reakce (5) Zobrazit článek ...

23.08.2011 13:13, Marek Rybenský

DCOI - When history repeats... LP

DCOI - When history repeats... LP

(Voltage Records)

Občas zmatené seznamování se se světem Voltage records můžu pokládat za velký osobní přínos. Objevovat svět, který znáte je nádherný, zvláště když si uvědomíte, že to co máte za sebou tak máte minimálně ještě tak dvakrát před sebou. Snad se pak chytíte za vlastní nesrovnalosti, předsudky nebo třeba jen špatný náhled na věc. Ale dost přemítání, na gramci se mi točí 12" na 45rpm a z repráků na mě řve pořádně naštvaná muzika.


 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

21.08.2011 21:01, Banan

REMEK - flexi ep

REMEK - flexi ep (Revolution Summer / DIY)

Úplně si pamatuju, jak Marek s Šamanem plánovali novou kapelu. Měli od začátku jasno v tom, koho oslovit a mě to přišlo fakt hrozně vtipný. Bral jsem to jako takový tlachání a sám pro sebe si říkal, že jsem zvědavej, kde ty spoluhráče nakonec seženou. Ostatně nakonec jsme se tomu všichni docela zasmáli a šli si dát kafe nebo pivo nebo něco podobnýho. 
Reakce (3) Zobrazit článek ...

21.08.2011 11:53, DIY

Danava - UnonoU

Danava - UnonoU (Kemado Records)

Všechny možný formy špinavýho rocku jsou poslední roky opět na vzestupu. Ať už jde o psychedelickej, prog, garážovej, pivní motorkářskej atd., labely jako Tee Pee, Kemado nebo Alive chrlí jeden rockovej titul za druhým a často jeden vážně lepší než ten druhej. Některý kapely týhle vlny se dočkaly i relativně slušnejch komerčních ohlasů (např. The Sword), většina samozřejmě neúnavně jezdí bez ohledu na momentální okolnosti a fanouškovský klima.

 
Reakce (3) Zobrazit článek ...

18.08.2011 08:13, Samuel

Sheeva Yoga - Svět ten čert vem

Sheeva Yoga - Svět ten čert vem

LP (Dead Heroes Records + více)

Na playfastu 2011 vyšel po dlouhé době nový počin SHEEVA YOGA “Svět ten čert vem” (12"LP) a po letech existence se jedná o první velkou desku SHEEVA YOGA. Na vydání se podílelo 15 velkých - malých, nadnárodních - separatistických, nezávislých - závislých a jiných labelů. Na vinylu o rychlosti 45rpm najdete 20 songů o celkové stopáži něco kolem 17 minut. Vyšlo v nákladu 625 ks.


Počet obrázků: 2
 
Reakce (3) Zobrazit článek ...

15.08.2011 10:35, Samuel

Telefon - Smysl malých činů

Telefon - Smysl malých činů

LP (Papagájův Hlasatel)

„Rožnovská scéna byla vždycky originální a kapely z oblasti rožnovska většinou rozeznáte na první poslech. U zrodu fenoménu „rožnovská scéna“ stála mimo jiné důležité party taky skupina TELEFON.“ Album „Smysl malých činů“ vyšlo na vinylu, už to bude rok? Za tu dobu se zajisté mnohým zařezalo do mozkových závitů jejich 16 skladeb jejich energického punku.


Počet obrázků: 1
 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

13.08.2011 10:44, Jirzophone

REMEK - Demo EP

REMEK  - Demo EP

(Dog Lovers records)

Milovníci pejsků a vinylů přichází se svým vydavatelským štěkotem číslo 3. Pokud sami bojujete se steskem po „starých dobrých časech“, tento počin vám rozhodně s ním nepomůže. Ať už jde o provedení či samotnou hudbu.

Počet obrázků: 4
 
Reakce (13) Zobrazit článek ...

08.08.2011 10:00, Petr Šmíd

Poino - Moan Loose

Poino - Moan Loose (Horse Arm Records)

Poino jsou z Londýna a loni jim vyšla famózní deska "MOAN LOOSE" (mix Unwound, Drive Like Jehu a kapel z AmRepu). Představí se 17.9. v klubu 007 na Strahově. Společníky jim bude dělat božská Lyssa.

 
Reakce (1) Zobrazit článek ...

07.08.2011 17:48, Aran

EFRIM MANUEL MENUCK plays „High Gospel“

EFRIM MANUEL MENUCK plays „High Gospel“

(Constellation / Day After)

 

Skvělý loňský album „Kollaps Tradixionales“ se Silver Mt. Zion, pak comeback Godspeed You! Black Emperor, a teď sólová deska – Efrim Menuck rozhodně nestojí na jednom místě. „High Gospel“ je přitom ze všech tří projektů nejzvláštnější nahrávka. Podvědomě jsem očekával spíš „písničkový“ album, postavený na Efrimově naléhavým, vysoko postaveným hlasu, ale je to přesně naopak. Zpívá se zhruba na polovině desky – a to jen tehdy, když se hlas osvobodí z kytarovejch vln a potemnělejch riffů.


 
Reakce (1) Zobrazit článek ...

05.08.2011 08:26, Samuel

PRÜGELKNABE / VOCATIO INTERNA - split

PRÜGELKNABE / VOCATIO INTERNA - split

7"EP (Dead Heroes + více)

PRÜGELKNABE: „Minimalistický fastcore/power violence. Již v roce 2006 nám bylo jasné, že hospodářský růst Číny se nedá dohnat jinak než personálními škrty. Ekonomika dominuje i hardcore scéně a personální restrukturalizace je nezbytným předpokladem pro silné a výkonné sypačky. Rozmařilé pětičlenné grindcorové smečky západního světa ztrácejí konkurenceschopnost. Proto vznikl PRÜGELKNABE. Protlučeme se i jako duo!”. VOCATIO INTERNA: „ Narodili sme sa zacali zrat hlinu a pocuvat power violence. Boli sme traja. Neskor sa pridal Kaw pak emigroval. Pak prisiel Skulda. Drti s nama na basu dodnes. Navzdy. Porodili sme nase prve kinder. Mame radi vsetko neesteticke a zvratene. chces so mnou chodit?”.


Počet obrázků: 4
 
Reakce (3) Zobrazit článek ...

01.08.2011 21:56, Banan

FEAR OF EXTINCTION - s/t

FEAR OF EXTINCTION - s/t (Phobia, ABC, Riotstarter, Fear of Extinction)

Ty krávo, tak tohle jsem nečekal. V záplavě desek z poslední doby zůstal tenhle singl zapadlej až na dně haldy, ale ke slovu se dostal přesně v tu pravou chvíli (deštivé nedělní odpoledne) a hlavně mě okamžitě sejmul. Obal jsem sice odzíval jako ne úplně nápaditej, nicméně všechno do sebe mělo teprve zapadnout a taky se to hned záhy stalo. 
Reakce (4) Zobrazit článek ...

31.07.2011 14:47, marek

PEU ETRE - 10

PEU ETRE - 10

(Pure heart records)

Peu Etre byla kapela, co ve Francii v první půlce 90. let odstartovala vlnu kraválovýho emo hardcore. Smutný melodie, rychlý bicí, uvřískanej vokál, ultra politický texty. Jen málo slov zní tak sexy jako slovo svoboda. A zkus to říct francouzsky.


 
Reakce (3) Zobrazit článek ...

28.07.2011 17:25, Banan

GRIDE - Záškuby Chaosu

GRIDE - Záškuby Chaosu (Insane Society / Obscene Prod.)

Dát desce takovýhle název může jen Iny. Už podle něj je pak úplně jasné, že ani tentokrát to nebude s Gride jednoduchý. Ba co víc, asi to bude dokonce složitější než kdy jindy. Nicméně vyšlapávat cestu nikdy nebyla vděčná úloha, zvláště když většině stáda zmizíte za horizentem (událostí) a navíc se moc neohlížíte ani nalevo ani napravo. Pak se může stát, že většina odpadne. Já nechci tvrdit, že chápu a stíhám úplně každý krok, nicméně vím zcela jistě, že to co vidím a slyším je naprosto vyjímečná věc.

 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

27.07.2011 22:51, Radek

JACK AND THE BEARDED FISHERMEN -

JACK AND THE BEARDED FISHERMEN -

Seznamte se - tohle jsou JACK & THE BEARDED FISHERMEN z Francie. Těžkotonážní stoner hardcore s klávesami a především s vlastním ksichtem. Jejich aktuální deska "Places To Hide" je hlučná, neotesaná, překypuje nápady, je také žánrově nezařaditelná a především těžce návyková. Ostatně už 4. srpna se o tom můžete přesvědčit sami na vlastní kůži.


 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

27.07.2011 22:08, Banan

GO FILTH GO / ELECTRIC FUNERAL - split 7ep

GO FILTH GO / ELECTRIC FUNERAL - split 7ep (Phobia Records)

Jedna věc je na punku fakt naprosto úžasná. A to ta, že rozhodně není nutné být nějaký virtuóz nebo superintelektuál, abyste někomu řádně rozčísli pěšinku. To bylo první, co mě napadlo, když jsem si pustil tohle splitko dvou spřátelených spolků, které spojila dohromady láska ke klasickému d-taktu a Mirek Phobia. 
Reakce (2) Zobrazit článek ...

27.07.2011 12:59, Marek Rybenský

DESTRUCT - New American Nightmare LP

DESTRUCT  - New American Nightmare LP

(Voltage Records)

V prvé řadě, u téhle nahrávky netřeba šetřit hlasitost, klidně to vypalte na maximum. Nejlepší ukazatel budou vybrující okna, ale to je u punk rocku zbytečné zmiňovat :) Když jsem si desku pustil poprvé, intro ve mě ihned evokovalo jednu nejmenovanou Portlandskou partičku, která svojí deskou No Future No Hope vrátila punk rock zpět na můj gramofon. Ok, ono to ale s tím punk rockem nebude zase tak jednoduché.


 
Reakce (1) Zobrazit článek ...

27.07.2011 10:07, Samuel

Audiocæneat! – Red Session

Audiocæneat! – Red Session

LPgatefold (D.I.Y./W.I.F.A.G.E.N.A. Records)

Audiocæneat! vznikli v roce 2009 a lokalizováni jsou v Drážďanech. Po roce hraní si svépomocně vydali své debutní album. „Red Session“ vyšlo jako krásný vinyl s otevíracím gatefold obalem a rudým vinylem ukrytým v černém sáčku. Ikdyž je na obalu špinavý sporák, neumyté hrnce, tak z něj dýchne jistá intimní atmosféra, která v pokoji zůstane i po vypnutí desky.


Počet obrázků: 3
 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

18.07.2011 23:09, Samuel

The Restarts - Slumworld

The Restarts  - Slumworld

12”LP (Papagájův Hlasatel Records)

DIY politický punk rock pro 21 století. NO pop, NO emo, NO spolupráce s hudebním průmyslem … jen čistý PUNK ROCK” – to je přibližně slogan, kterým The Restars vystihují podstatu svého fungování na punkové scéně. Kapela je z Londýna a s občasnými změnami v sestavě hraje od roku 1995. Není potřeba je dlouze představovat, za dobu své existenci si získali určitě hodně přiznivců po celém světě. Stačilo by snad jen napsat „Papagájův Hlasatel znovu vydává The Restarts album „Slumworld”, což je skvělý!”.


Počet obrázků: 2
 
Reakce (2) Zobrazit článek ...Zobrazena stránka 30 z 100 (celkem 1986 záznamů)
Jít na stránku: 1 .. 10 .. 20 .. 28 29 30 31 32 .. 40 .. 50 .. 60 .. 70 .. 80 .. 90 .. 100
   
PŘIHLÁŠENÍ

 

Registrovat uživatele
Zapomenuté heslo

Vstup do administrace
GDPR

 
HLEDÁNÍ A MAIL LIST

search
mailing list


 
HEY I NEED YOUR HELP!
All booking...
 
AKCE
Čertovská Chilli Party a Unleashed Fury tour brazilských VALVERA
Čertovská Chilli Party a Unleashed Fury tour brazilských VALVERA 06.12.2023 - 06.12.2023 ( 19:30 - 22:00 )
Praha, Balada bar Více informací ...
Rotten Sound (FIN) + Warfuck (FR) + Gride (CZ)
Rotten Sound (FIN) + Warfuck (FR) + Gride (CZ) 07.12.2023 - 07.12.2023 ( 19:00 - 23:00 )
České Budějovice, MC Fabrika Více informací ...
SCOOP / HEVER / HYACINTH / G.U.T.S
SCOOP / HEVER / HYACINTH / G.U.T.S 08.12.2023 - 08.12.2023 ( 18:00 - 22:00 )
Brno, Sibiř Více informací ...
Brigada Flores Magon (fr), Fontanelle (de)
Brigada Flores Magon (fr), Fontanelle (de) 08.12.2023 - 08.12.2023 ( 19:00 - 22:00 )
Praha 007 Více informací ...
Vopičárna na Žižkově
Vopičárna na Žižkově 09.12.2023 ( 19:30 - 22:00 )
Praha, Hospůdka Nad Viktorkou Více informací ...
The Last Mile (CAN) + Lucifer Efekt
12.12.2023 ( 19:00 - 22:00 )
Orlová Futra Více informací ...
INGROWING / IMPULSEALER / IDIOCRACY
INGROWING / IMPULSEALER / IDIOCRACY 15.12.2023 - 15.12.2023 ( 18:00 - 22:00 )
České Budějovice, Rockle Klub Více informací ...
Zobrazit všechny akce
 
POSLEDNÍ GALERIE
DĚTI DEŠTĚ, Točník - Bárka, 1.12.23
02.12.2023 20:04, Siki


OTK, Točník - Bárka, 1.12.23
02.12.2023 20:03, Siki


WHORESNATION, Plzeň - Družba, 18.11.23
19.11.2023 13:44, Siki


CONVULSIONS, Plzeň - Družba, 18.11.23
19.11.2023 13:43, Siki


ČLOVĚK V PLÍSNI, Plzeň - Družba, 18.11.23
19.11.2023 13:42, Siki


ROŽAVA, Točník - Bárka, 11.11.23
12.11.2023 11:57, Siki


DEZINFEKCE, Točník - Bárka, 11.11.23
12.11.2023 11:56, Siki


 
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
Risposta - Náruč plná nářků (288)
Tomáš Palucha - Rauš (188)
The Unmarked (Berlin, Germany) (167)
Neuro Bats | rozhovor (160)
Adacta - Dno (142)
BFD - In Ruinis Urbium - V Troskách Měst (133)
ARANANAR – Domov, Co Nebyl (123)
NEJOBLÍBEĚJŠÍ ČLÁNKY
ARANANAR – Domov, Co Nebyl
Neuro Bats | rozhovor
Adacta - Dno
The Drowns / Wonk Unit - split
Přišel podzim 2023 a do ČR míří La Casa Fantom
Hoover – The Lurid Traversal Of Route 7
Sleaford Mods - UK Grim
 
POSLEDNÍ REAKCE
 
SOUTĚŽ
V tuto chvíli není vypsaná soutěž.
 

TOPlist
   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes 007 strahov malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast Periferia

© 2023 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.pro-neziskovky.cz) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.