Youtube
Recenze Desky
 
02.01.2014 09:29, Samuel

Epidemics – s/t

Epidemics – s/t

12“LP (Troglodyte Records)

Novinka od švédských „Umeå punx“ EPIDEMICS je venku. Kapela hraje melodický punkrock s charizmatickou zpěvačkou Emmou za mikrofonem. Jejich bezejmenná dlouhohrající deska, je v pořadí druhá, a oproti debutu „Waking Up The Dead“ je více vypilovaná (vyhraná), s větším „tahem na branku“. Myslím si, že mohu s klidným svědomím říct, že zde hit následuje hit - tohle je nadupaný punk rock (chápej PUNK i ROCK) v „rockovém hávu“.


Počet obrázků: 1
 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

27.12.2013 07:00, Samuel

Cirguz – Konec Punku

Cirguz – Konec Punku

7“EP (DIY)

Cirguz je česká punková kapela, lokalizace - Mělník City Punx. "Konec Punku" je sedmipalcové EP, které si kluci loni (2012) vydali vlastním nákladem. Ve hře je PUNK, skvělej frackovitej punk.


Počet obrázků: 1
 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

16.12.2013 13:12, Samuel

GRIDE / ABORTION – split

GRIDE / ABORTION – split

7“EP (Totalitarianism still continues)

„Split snů“. Není o něm potřeba psát naprosto nic.


 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

11.12.2013 20:39, Aran

CORRECTIONS HOUSE - Last City Zero

CORRECTIONS HOUSE - Last City Zero

(Neurot Recordings)

Konec roku, jedeš už jen ze setrvačnosti. Máš pocit, že sračky za celejch těch dvanáct měsíců už ti kapou z uší. Venku žádný nebe, jen šedá deka nad městem. Potřeboval bys hodně spát, ale máš tolik práce, povinností a závazků, že si to nemůžeš dovolit. Nechceš zklamat lidi kolem sebe, to jediný tě drží na nohou. Jeden den tě bolej záda, druhej den za krkem, třetí den a pak až do konce tejdne tě bolí celej svět. Hluboká tma už ve tři odpoledne, ale co taky čekat od tohohle postindustriálního Mordoru: dejcháš prach, sám jseš prach. A Corrections House je poslední útočiště, kde ti někdo rozumí. Tady odměřujou každýmu rovným dílem.


 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

05.12.2013 16:06, Banan

THE BROOD - If Tomorrow Comes

THE BROOD - If Tomorrow Comes

(DIY)

 

Hard core takový jaký byl a proč mě strhl! Přesně tahle věta, kterou kdysi napsal Bobík do jedné recenze ve fanzinu Diffrent Life, mě napadla po prvních pár vteřinách, které THE BROOD vysmažili na úvod první skladby "Closed Doors". Kdybych nevěděl jakou kapelu poslouchám, skoro bych se vsadil, že se Deathreat přeci jen nakonec dokopali k nějaké nové nahrávce - ano tak dobré to je. Neotesaný a řádně nasraný US hard core s punkovým feelingem v té nejlepší tradici tohoto stylu.


 
Reakce (2) Zobrazit článek ...

04.12.2013 11:24, Samuel

Smalltown - Square One

Smalltown - Square One

7“EP (Pirates Press)

Letos na jaře vyšla u Pirates Press nová Smalltown nahrávka pojmenovaná „XII”. Nějaký čas utekl a jak je vidět, majitel Pirates Press má Smalltown v oblibě. Jako další sousto předkládá singl "Square One“ - čtyři „šuplíkové písničky“.


 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

30.11.2013 08:12, Ivan

All Pigs Must Die - Nothing Violates This Nature

All Pigs Must Die - Nothing Violates This Nature

(Southern Lord)

Trvanlivost domněle stabilních pilířů končí. Vše zakrývá mlha těkavejch, sezoních kýčů, který proplouvají smyslama nás všech. Zevšední na pár podzimů na talířích těch, co teprve ochutnávají radosti a strasti materiální iluze a vyvolávají nevolnost v útrobách těch, kteří tuší svojí roli ve hře, která nemá vítěze; bez ohledu na kastu. O to radostněji působí tóny plný bolesti a hněvu k krevním oběhu, kterej už poznal všechny chutě železa.


Počet obrázků: 1
 
Reakce (4) Zobrazit článek ...

28.11.2013 16:47, Aran

GIRLS AGAINST BOYS - The Ghost List EP

GIRLS AGAINST BOYS - The Ghost List EP

(Epitonic / Day After)

Tyvole měl jsem obavy, proč to nepřiznat. Pokaždý, když se vrací nějaká vaše oblíbená kapela (a od posledního alba Girls Against Boys uplynulo dlouhejch 11 let, je to vůbec možný?), tak se človek aspoň trochu podvědomě bojí, že to buď

a) bude stát za hovno kompletně
b) nebo že to bude až příliš ve starejch kolejích
No a musím upřímně říct, že když jsem poprvý slyšel „It´s A Diamond Life“ z pětiskladbovýho EP „The Ghost List,“ tak jsem se zhrozil, že nastala možnost b). Tenhle track je totiž čistou definicí zvuku GvsB: mocnej basovej riff, typickej nástup bicích, dokonale „sexy“ refrén – prostě „Venus Luxury No. 1 Baby Revisited". Naštěstí to ale celý dostalo mnohem větší smysl v kontextu všech pěti skladeb na novým EP.


 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

25.11.2013 13:12, Samuel

CJ RAMONE – Reconquista

CJ RAMONE – Reconquista

CD/DVD (C.J. Ramone Self-released) / Picture 12“/LP (Pirates Press)

V roce 1974 vznikla jedna velice výrazná americká punk rocková skupina. Zrodili se v New Yorku a působili do roku 1996. Chlapík jménem Christopher Joseph Ward s nimi hrál v závěrečných letech 1989–96. Album „Reconquista“ je jeho debutní album …


Počet obrázků: 1
 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

13.11.2013 09:57, Samuel

Rank/Xerox - S/T

Rank/Xerox - S/T

12”LP (Sabotage Records)

Rank/Xerox je poměrně neznámé jméno k prozkoumání. Pocházejí ze San Franciska a evropský press jejich debutního „s/t“ alba vyšel nedávno na Sabotage Records. Kráčejí v rytmu krkolomných, i poklidnějších oscilací a temných nálad. Během poslechu se mi vybavila spousta různých skupin. Co se mi nepovedlo? Nudit se …


Počet obrázků: 2
 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

08.11.2013 11:40, Banan

FESTA DESPERATO - Alergie

FESTA DESPERATO - Alergie

(vydáno kapelou)

 

V příboji žabomyších válek a zákopové taktiky, kdy je nejsilnější municí vlastní ego smíchané s pseudosarkasmem a kde jde hlavně o to, neposlouchat, co se snaží sdělit ostatní, přichází na řadu terapie hlučným destruktivním hard core/punkem. Ano, i on má síru na jazyku a ští plameny, nesnaží se však touto cestou jen křečovitě bránit vlastní pozice, ale naopak burcuje k aktivitě na obranu těch, kteří jinak nemají téměř žádné zastání. Tohle je nesilnější odkaz, který jsem si z poslechu "Alergie" odnesl. Odkaz, který se z hc/punku pomalu vytrácí a FESTA DESPERATO ho vrací do hry, byť je to v jejich případě bohužel post mortem. Na síle to tomuhle vražednému singlu ale nijak neubírá, spíš možná naopak.


 
Reakce (5) Zobrazit článek ...

06.11.2013 15:58, Aran

RICKOLUS - Troubadour

RICKOLUS - Troubadour

(Circle Into Square)

Je to paradoxní: když si v hlavě pomalu rovnám žebříčky za rok 2013, tahle deska Rickoluse v nich zatím nefiguruje. Zároveň ale musím přiznat, že spolu s „Between Dog And Wolf“ od New Model Army je „Troubadour“ mým bezkonkurenčně nejposlouchanějším albem druhý poloviny roku. Tak jak je to možný? Jako by se člověk někdy styděl přiznat, že poslouchá úplně obyčejný věci a ne furt jen nějakou třeskutou alternativu. Rickolusova muzika je totiž krásně „obyčejná“ po všech stránkách. A hezká tyvole... TAK hezká!


 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

05.11.2013 10:46, Banan

THE BREED - Zeď

THE BREED - Zeď

(Aback)

 

Kdybych měl vybrat největší letošní překvapení české punkové scény, rozhodl bych se asi nakonec pro THE BREED. A to hlavně proto, že až do září jsem o téhle kapele nikdy neslyšel a na jejich desku jsem tak klasicky pohlížel s lehkou nedůvěrou. Tu upřímě řečeno trochu prohluboval i obal, který má sice sympatický nápad, ale to je tak všechno. Jedním dechem je ale nutné dodat, že tím v podstatě veškeré výtky z mé strany končí, protože "Zeď" je dalším pádným důkazem, že to s domácím punkem rozhodně není tak špatné, jak to občas vypadá.


 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

31.10.2013 09:13, Samuel

The Bellicose Minds – The Spine

The Bellicose Minds – The Spine

12“LP (Sabotage Records)

Černí jezdci, kteří povstali ze šedých dní, plných prázdnoty. Tíseň a chlad je jejich hymnou, denním chlebem. The Bellicose Minds nás podobně jako The Estranged vracejí do dob Joy Division, Warsaw, Wipers, a samozřejmě The Cure. Temný post punk? Evropský press “The Spine”, jejich debutní dlouhohrající desky, vyšel nedávno na Sabotage Records …


Počet obrázků: 1
 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

17.10.2013 21:49, Samuel

POODLE HAIR - Dont Lick The Cover

POODLE HAIR - Dont Lick The Cover

anti 7"EP

(Dog Bless You Records)

 

Ticho nás spojuje. Mlčíme stejně jako tohle EP.


 
Reakce (1) Zobrazit článek ...

14.10.2013 11:36, Banan

PASSIV DÖDSHJÄLP - Kollektiva Mönster

PASSIV DÖDSHJÄLP - Kollektiva Mönster

(Phobia Records)

 

Fůůůůůůůůů, ty vole, takovejhle nástup jsem teda fakt nečekal. Zlověstná vybrnkávačka, nějaký zaklínadlo ve švédštině a pak bum -  sound tvrdej jako prase, soustředěná sevřená palba, téměř žádný pauzy mezi skladbama, jen řezání do živého. PASSIV DÖDSHJÄLP opravdu stvořili monstrum řítící se na vlně extrémního rock´n´rollu, po kterém zůstávájí rýhy v zemi.


 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

09.10.2013 15:01:48, Kotrba Václav

SOFY MAJOR - IDOLIZE

SOFY MAJOR - IDOLIZE

(Solar Flare Records)

Francouzští Sofy Major cca před 10 lety naskočili do rozjetého vlaku s názvem New York HC. Zapomeňte ale na rychlost nebo macho pózu, tady převažuje sludge marast nasáklej hlukovým hardcorem ala Unsane.


 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

09.10.2013 09:10:13, Radek

PIGS - You Ruin Everything

PIGS - You Ruin Everything

(Solar Flare Recs)

Je to sice trapný, ale prostě se tomu nelze vyhnout. Takže….PIGS jsou nová kapela veterána Davea Currana. Lze tedy tušit, že tady půjde regulérně o kejhák. Protože co můžeš čekat od basáka Unsane, který si na krk pověsí hned šest strun a začne zpívat?!


 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

08.10.2013 14:25, Aran

NEW MODEL ARMY - Between Dog And Wolf

NEW MODEL ARMY - Between Dog And Wolf

(Attack Attack)

„Po delší době zase nějaká fakt konzistentně zarputilá a přitom odvážná deska – necejtim tam žádnou tzv. sázku na jistotu a to je úplně super.“ Přesně takhle popsal „Between Dog And Wolf“ Ondřej Ježek, kterej na rozdíl ode mě nikdy nepatřil k fanatickejm příznivcům New Model Army. Já na rozdíl od něj poslouchám tuhle kapelu už od roku 1990 a ještě mě nikdy nezklamala. A nová deska? I po třiatřiceti letech mají Justin Sullivan a spol. pořád co říct.


 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

02.10.2013 10:25, Banan

SIBERIAN MEAT GRINDER - Versus the World

SIBERIAN MEAT GRINDER - Versus the World

(vydáno kapelou)

 

Parta lidí okolo What We Feel a Moscow Death Brigade měla vždycky můj obrovský respekt a zdaleka se to netýká jen jejich fungování v těhle kapelách i když jak už to tak bývá, všechno souvisí se vším. Nastoupit v Rusku na cestu otevřeného antifašismu je v určitém ohledu sebevražedná mise a jít se svou kůží na trh tím, že budete roky hrát v kapelách, které se snaží vytvořit fungující, jasně vyhraněnou a aktivní hc/punk (potažmo celkově hudební) scénu, chce opravdu notnou dávku odvahy, osobní integrity a skutečného odhodlání, které se nerozplyne při prvním náznaku nebezpečí. Navíc potřebujete kapely, které budou i hudebně natolik silné, že bude jejich poselství uveřitelné a v neposlední řadě, potřebujete oslovit všechny, kdo jsou ochotni poslouchat. A proto je tady Sibiřský Mlýnek na Maso. Příhodnější jméno nemohl dostat.


 
Reakce (2) Zobrazit článek ...Zobrazena stránka 10 z 92 (celkem 1836 záznamů)
Jít na stránku: 1 .. 8 9 10 11 12 .. 20 .. 30 .. 40 .. 50 .. 60 .. 70 .. 80 .. 90 .. 92
   
PŘIHLÁŠENÍ

 

Registrovat uživatele
Zapomenuté heslo

Vstup do administrace
GDPR

 
HLEDÁNÍ A MAIL LIST

search
mailing list


 
HEY I NEED YOUR HELP!
All booking...
 
AKCE
50th birthday @ 007: Geld, Disguise, Vole
50th birthday @ 007: Geld, Disguise, Vole 21.02.2019 - 21.02.2019 ( 19:30 - 22:00 )
Praha 007 Více informací ...
Pushteek Fest
Pushteek Fest 23.02.2019 ( 16:00 )
Brno Kabinet Múz Více informací ...
Benefiční koncert: Scalp, Ginnungagap, Mörkhimmel, DIS-K47
Benefiční koncert: Scalp, Ginnungagap, Mörkhimmel, DIS-K47 23.02.2019 - 24.02.2019 ( 19:30 - 01:00 )
Přeborov (Milevsko) - U Jordyho - Více informací ...
Pallasit
23.02.2019 - 23.02.2019 ( 20:00 - 24:00 )
Pallasit, Zruč nad Sázavou Více informací ...
Vole,Aralkum,Kronstadt,Continua Recto
Vole,Aralkum,Kronstadt,Continua Recto 23.02.2019 ( 20:00 )
Prostějov - klub Echo Více informací ...
Black Tar Jesus (CZ) + Fotbal (CZ) + Swimming Sloth (CZ)
Black Tar Jesus (CZ) + Fotbal (CZ) + Swimming Sloth (CZ) 25.02.2019 - 25.02.2019 ( 19:00 - 22:00 )
Olomouc, SF MINI Více informací ...
DENVER BRONCOS UK (USA) + SEVERNÍ NÁSTUPIŠTĚ
DENVER BRONCOS UK (USA) + SEVERNÍ NÁSTUPIŠTĚ 26.02.2019 ( 20:00 )
Brno Kabinet Múz Více informací ...
Zobrazit všechny akce
 
POSLEDNÍ GALERIE
INTO SICKNESS, Praha - Balada, 9.2.19
11.02.2019 19:23, Siki


BOWEL FUCK, Praha - Balada, 9.2.19
11.02.2019 19:22, Siki


INSISTENT, Praha - Balada, 9.2.19
11.02.2019 19:20, Siki


INFEKCJA, Kolín - Bar Pod Hodinama, 25.1.19
29.01.2019 10:10, Siki


KIBERA, Kolín - Bar Pod Hodinama, 25.1.19
29.01.2019 10:09, Siki


KOMPLEX VINY, Kolín - Bar Pod Hodinama, 25.1.19
29.01.2019 10:08, Siki


KOSY GEN, Kolín - Bar Pod Hodinama, 25.1.19
29.01.2019 10:06, Siki


 
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
BALACLAVA | rozhovor (880)
DeeCracks - Sonic Delusions (510)
Lucifer Efekt | rozhovor (288)
PRŮMYSLOVÁ SMRT - ARMAGEDON E.P. (278)
LETO - Krok pro člověka (273)
Tomáš Ivan Mládek| rozhovor (253)
Dad Brains – I´m old (242)
NEJOBLÍBEĚJŠÍ ČLÁNKY
Lucifer Efekt | rozhovor
Tomáš Ivan Mládek| rozhovor
v/a One Family One Flag
VINYL RULEZ | 07/2018 - 12/2018
War//Plague – Into the Depths
AUTONOÉ - s/t
Territories – s/t
 
POSLEDNÍ REAKCE
 
SOUTĚŽ
V tuto chvíli není vypsaná soutěž.
 

TOPlist
   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2019 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.