Youtube
Recenze Desky
 
05.12.2013 16:06, Banan

THE BROOD - If Tomorrow Comes

THE BROOD - If Tomorrow Comes

(DIY)

 

Hard core takový jaký byl a proč mě strhl! Přesně tahle věta, kterou kdysi napsal Bobík do jedné recenze ve fanzinu Diffrent Life, mě napadla po prvních pár vteřinách, které THE BROOD vysmažili na úvod první skladby "Closed Doors". Kdybych nevěděl jakou kapelu poslouchám, skoro bych se vsadil, že se Deathreat přeci jen nakonec dokopali k nějaké nové nahrávce - ano tak dobré to je. Neotesaný a řádně nasraný US hard core s punkovým feelingem v té nejlepší tradici tohoto stylu.


 
Reakce (2) Zobrazit článek ...

04.12.2013 11:24, Samuel

Smalltown - Square One

Smalltown - Square One

7“EP (Pirates Press)

Letos na jaře vyšla u Pirates Press nová Smalltown nahrávka pojmenovaná „XII”. Nějaký čas utekl a jak je vidět, majitel Pirates Press má Smalltown v oblibě. Jako další sousto předkládá singl "Square One“ - čtyři „šuplíkové písničky“.


 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

30.11.2013 08:12, Ivan

All Pigs Must Die - Nothing Violates This Nature

All Pigs Must Die - Nothing Violates This Nature

(Southern Lord)

Trvanlivost domněle stabilních pilířů končí. Vše zakrývá mlha těkavejch, sezoních kýčů, který proplouvají smyslama nás všech. Zevšední na pár podzimů na talířích těch, co teprve ochutnávají radosti a strasti materiální iluze a vyvolávají nevolnost v útrobách těch, kteří tuší svojí roli ve hře, která nemá vítěze; bez ohledu na kastu. O to radostněji působí tóny plný bolesti a hněvu k krevním oběhu, kterej už poznal všechny chutě železa.


Počet obrázků: 1
 
Reakce (4) Zobrazit článek ...

28.11.2013 16:47, Aran

GIRLS AGAINST BOYS - The Ghost List EP

GIRLS AGAINST BOYS - The Ghost List EP

(Epitonic / Day After)

Tyvole měl jsem obavy, proč to nepřiznat. Pokaždý, když se vrací nějaká vaše oblíbená kapela (a od posledního alba Girls Against Boys uplynulo dlouhejch 11 let, je to vůbec možný?), tak se človek aspoň trochu podvědomě bojí, že to buď

a) bude stát za hovno kompletně
b) nebo že to bude až příliš ve starejch kolejích
No a musím upřímně říct, že když jsem poprvý slyšel „It´s A Diamond Life“ z pětiskladbovýho EP „The Ghost List,“ tak jsem se zhrozil, že nastala možnost b). Tenhle track je totiž čistou definicí zvuku GvsB: mocnej basovej riff, typickej nástup bicích, dokonale „sexy“ refrén – prostě „Venus Luxury No. 1 Baby Revisited". Naštěstí to ale celý dostalo mnohem větší smysl v kontextu všech pěti skladeb na novým EP.


 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

25.11.2013 13:12, Samuel

CJ RAMONE – Reconquista

CJ RAMONE – Reconquista

CD/DVD (C.J. Ramone Self-released) / Picture 12“/LP (Pirates Press)

V roce 1974 vznikla jedna velice výrazná americká punk rocková skupina. Zrodili se v New Yorku a působili do roku 1996. Chlapík jménem Christopher Joseph Ward s nimi hrál v závěrečných letech 1989–96. Album „Reconquista“ je jeho debutní album …


Počet obrázků: 1
 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

13.11.2013 09:57, Samuel

Rank/Xerox - S/T

Rank/Xerox - S/T

12”LP (Sabotage Records)

Rank/Xerox je poměrně neznámé jméno k prozkoumání. Pocházejí ze San Franciska a evropský press jejich debutního „s/t“ alba vyšel nedávno na Sabotage Records. Kráčejí v rytmu krkolomných, i poklidnějších oscilací a temných nálad. Během poslechu se mi vybavila spousta různých skupin. Co se mi nepovedlo? Nudit se …


Počet obrázků: 2
 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

08.11.2013 11:40, Banan

FESTA DESPERATO - Alergie

FESTA DESPERATO - Alergie

(vydáno kapelou)

 

V příboji žabomyších válek a zákopové taktiky, kdy je nejsilnější municí vlastní ego smíchané s pseudosarkasmem a kde jde hlavně o to, neposlouchat, co se snaží sdělit ostatní, přichází na řadu terapie hlučným destruktivním hard core/punkem. Ano, i on má síru na jazyku a ští plameny, nesnaží se však touto cestou jen křečovitě bránit vlastní pozice, ale naopak burcuje k aktivitě na obranu těch, kteří jinak nemají téměř žádné zastání. Tohle je nesilnější odkaz, který jsem si z poslechu "Alergie" odnesl. Odkaz, který se z hc/punku pomalu vytrácí a FESTA DESPERATO ho vrací do hry, byť je to v jejich případě bohužel post mortem. Na síle to tomuhle vražednému singlu ale nijak neubírá, spíš možná naopak.


 
Reakce (5) Zobrazit článek ...

06.11.2013 15:58, Aran

RICKOLUS - Troubadour

RICKOLUS - Troubadour

(Circle Into Square)

Je to paradoxní: když si v hlavě pomalu rovnám žebříčky za rok 2013, tahle deska Rickoluse v nich zatím nefiguruje. Zároveň ale musím přiznat, že spolu s „Between Dog And Wolf“ od New Model Army je „Troubadour“ mým bezkonkurenčně nejposlouchanějším albem druhý poloviny roku. Tak jak je to možný? Jako by se člověk někdy styděl přiznat, že poslouchá úplně obyčejný věci a ne furt jen nějakou třeskutou alternativu. Rickolusova muzika je totiž krásně „obyčejná“ po všech stránkách. A hezká tyvole... TAK hezká!


 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

05.11.2013 10:46, Banan

THE BREED - Zeď

THE BREED - Zeď

(Aback)

 

Kdybych měl vybrat největší letošní překvapení české punkové scény, rozhodl bych se asi nakonec pro THE BREED. A to hlavně proto, že až do září jsem o téhle kapele nikdy neslyšel a na jejich desku jsem tak klasicky pohlížel s lehkou nedůvěrou. Tu upřímě řečeno trochu prohluboval i obal, který má sice sympatický nápad, ale to je tak všechno. Jedním dechem je ale nutné dodat, že tím v podstatě veškeré výtky z mé strany končí, protože "Zeď" je dalším pádným důkazem, že to s domácím punkem rozhodně není tak špatné, jak to občas vypadá.


 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

31.10.2013 09:13, Samuel

The Bellicose Minds – The Spine

The Bellicose Minds – The Spine

12“LP (Sabotage Records)

Černí jezdci, kteří povstali ze šedých dní, plných prázdnoty. Tíseň a chlad je jejich hymnou, denním chlebem. The Bellicose Minds nás podobně jako The Estranged vracejí do dob Joy Division, Warsaw, Wipers, a samozřejmě The Cure. Temný post punk? Evropský press “The Spine”, jejich debutní dlouhohrající desky, vyšel nedávno na Sabotage Records …


Počet obrázků: 1
 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

17.10.2013 21:49, Samuel

POODLE HAIR - Dont Lick The Cover

POODLE HAIR - Dont Lick The Cover

anti 7"EP

(Dog Bless You Records)

 

Ticho nás spojuje. Mlčíme stejně jako tohle EP.


 
Reakce (1) Zobrazit článek ...

14.10.2013 11:36, Banan

PASSIV DÖDSHJÄLP - Kollektiva Mönster

PASSIV DÖDSHJÄLP - Kollektiva Mönster

(Phobia Records)

 

Fůůůůůůůůů, ty vole, takovejhle nástup jsem teda fakt nečekal. Zlověstná vybrnkávačka, nějaký zaklínadlo ve švédštině a pak bum -  sound tvrdej jako prase, soustředěná sevřená palba, téměř žádný pauzy mezi skladbama, jen řezání do živého. PASSIV DÖDSHJÄLP opravdu stvořili monstrum řítící se na vlně extrémního rock´n´rollu, po kterém zůstávájí rýhy v zemi.


 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

09.10.2013 15:01:48, Kotrba Václav

SOFY MAJOR - IDOLIZE

SOFY MAJOR - IDOLIZE

(Solar Flare Records)

Francouzští Sofy Major cca před 10 lety naskočili do rozjetého vlaku s názvem New York HC. Zapomeňte ale na rychlost nebo macho pózu, tady převažuje sludge marast nasáklej hlukovým hardcorem ala Unsane.


 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

09.10.2013 09:10:13, Radek

PIGS - You Ruin Everything

PIGS - You Ruin Everything

(Solar Flare Recs)

Je to sice trapný, ale prostě se tomu nelze vyhnout. Takže….PIGS jsou nová kapela veterána Davea Currana. Lze tedy tušit, že tady půjde regulérně o kejhák. Protože co můžeš čekat od basáka Unsane, který si na krk pověsí hned šest strun a začne zpívat?!


 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

08.10.2013 14:25, Aran

NEW MODEL ARMY - Between Dog And Wolf

NEW MODEL ARMY - Between Dog And Wolf

(Attack Attack)

„Po delší době zase nějaká fakt konzistentně zarputilá a přitom odvážná deska – necejtim tam žádnou tzv. sázku na jistotu a to je úplně super.“ Přesně takhle popsal „Between Dog And Wolf“ Ondřej Ježek, kterej na rozdíl ode mě nikdy nepatřil k fanatickejm příznivcům New Model Army. Já na rozdíl od něj poslouchám tuhle kapelu už od roku 1990 a ještě mě nikdy nezklamala. A nová deska? I po třiatřiceti letech mají Justin Sullivan a spol. pořád co říct.


 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

02.10.2013 10:25, Banan

SIBERIAN MEAT GRINDER - Versus the World

SIBERIAN MEAT GRINDER - Versus the World

(vydáno kapelou)

 

Parta lidí okolo What We Feel a Moscow Death Brigade měla vždycky můj obrovský respekt a zdaleka se to netýká jen jejich fungování v těhle kapelách i když jak už to tak bývá, všechno souvisí se vším. Nastoupit v Rusku na cestu otevřeného antifašismu je v určitém ohledu sebevražedná mise a jít se svou kůží na trh tím, že budete roky hrát v kapelách, které se snaží vytvořit fungující, jasně vyhraněnou a aktivní hc/punk (potažmo celkově hudební) scénu, chce opravdu notnou dávku odvahy, osobní integrity a skutečného odhodlání, které se nerozplyne při prvním náznaku nebezpečí. Navíc potřebujete kapely, které budou i hudebně natolik silné, že bude jejich poselství uveřitelné a v neposlední řadě, potřebujete oslovit všechny, kdo jsou ochotni poslouchat. A proto je tady Sibiřský Mlýnek na Maso. Příhodnější jméno nemohl dostat.


 
Reakce (2) Zobrazit článek ...

25.09.2013 23:46, Samuel

Uštkni ‎– Oči Šelem / Protijed

Uštkni ‎– Oči Šelem / Protijed

12“LP (Papagájův Hlasatel Records)

„… jednotlivé stromy tvoří les, do kterého se volá, aby se z něj něco mohlo ozývat …“ Pomyslný hudební „rožnovský“ les vypustil další novinku, nespoutanou, dravou a svéráznou desku Uštkni ‎– Oči Šelem / Protijed.


Počet obrázků: 1
 
Reakce (1) Zobrazit článek ...

23.09.2013 09:34:16, disstanda

FEAR OF EXTINCTION / MAKABERT FYND split EP

FEAR OF EXTINCTION / MAKABERT FYND split EP

(Phobia records a další)

Dlouhodobě opakuji, že moje období „aktivního“ muzikanta je pryč jako letošní festivalová sezona (tak co lidi, kde jste kdo byli? Playfast? Obscene? Fluff? Brutal? MightySounds? Odpovědi sypte do diskuze, hehe!!), ale pokud bych měl ještě někdy kapelu, tak bych chtěl, aby zněla a fungovala jako Fear of Extinction.


 
Reakce (2) Zobrazit článek ...

19.09.2013 16:05, Banan

BERNAYS PROPAGANDA / MODERN LOVE - Until All are Free

BERNAYS PROPAGANDA / MODERN LOVE - Until All are Free

(Napravi Zaedno, Stonehenge)

 

Singl, jehož tématika je věnována právům zvířat. To už jsem teda hodně dlouho neviděl, ale jsem opravdu rád, že má někdo pořád potřebu podobnou desku vydat. Moje radost je o to větší, že jednou z participujících kapel je Bernays Propaganda, moje velká láska posledních let. No a jelikož Modern Love jsem neznal, dostala celá záležitost i kouzlo poznávání dosud nepoznaného, což je vždycky super bonus.


 
Reakce (4) Zobrazit článek ...

19.09.2013 08:20, Samuel

Dave Hause ‎– Time Will Tell

Dave Hause ‎– Time Will Tell

7“EP (Chunksaah Records)

Dave Hause byl v 90 letech kytarista a zpěvák více hardcore punkových kapel, jako nejvýraznější beru nejspíš Paint It Black. Aktuální skupina, kde hraje na kytaru, a zpívá, se jmenuje The Loved Ones (Fat Wreck). Pod jménem Dave Hause zahájil svou sólovou dráhu …


 
Reakce (0) Zobrazit článek ...Zobrazena stránka 10 z 92 (celkem 1832 záznamů)
Jít na stránku: 1 .. 8 9 10 11 12 .. 20 .. 30 .. 40 .. 50 .. 60 .. 70 .. 80 .. 90 .. 92
   
PŘIHLÁŠENÍ

 

Registrovat uživatele
Zapomenuté heslo

Vstup do administrace
GDPR

 
HLEDÁNÍ A MAIL LIST

search
mailing list


 
HEY I NEED YOUR HELP!
All booking...
 
AKCE
AUSTIN LUCAS (usa) + WARSHY (uk)
AUSTIN LUCAS (usa) + WARSHY (uk) 12.12.2018 - 12.12.2018 ( 20:00 - 22:00 )
Praha 007 Více informací ...
Hardcore a punk kotví v Bajkazylu
Hardcore a punk kotví v Bajkazylu 14.12.2018 ( 20:00 )
Brno Bajkazyl Brno Více informací ...
Průmyslová smrt, Nulajednanulanula, Die Puppen Augen, Nicota, Lionel Dixit
Průmyslová smrt, Nulajednanulanula, Die Puppen Augen, Nicota, Lionel Dixit 14.12.2018 - 15.12.2018 ( 20:30 - 00:30 )
Kraft, Hradec Králové Více informací ...
Zero test vol. 13
Zero test vol. 13 15.12.2018 - 16.12.2018 ( 20:00 - 02:15 )
Vyškov- Bikroska Více informací ...
Spaghetti Is NOT Dead Gig!
Spaghetti Is NOT Dead Gig! 15.12.2018 - 15.12.2018 ( 20:00 )
Brno Vegalite Více informací ...
Lakka + Flummox + Inspiratio
Lakka + Flummox + Inspiratio 15.12.2018 ( 20:00 )
Děčín Klub Biograph Více informací ...
Storm(o) (IT) + Ichi Banzai (CZ)
Storm(o) (IT) + Ichi Banzai (CZ) 17.12.2018 - 17.12.2018 ( 20:00 - 22:00 )
Olomouc, SF MINI Více informací ...
Zobrazit všechny akce
 
POSLEDNÍ GALERIE
KLUVIM, Praha - Dejvická Klubovna, 5.12.18
06.12.2018 17:58, Siki


DOMLUVA, Praha - Dejvická Klubovna, 5.12.18
06.12.2018 17:56, Siki


KRAJNÉ ČIERNO, Praha - Dejvická Klubovna, 5.12.18
06.12.2018 17:55, Siki


PRŮMYSLOVÁ SMRT, Točník - Bárka, 1.12.18
02.12.2018 19:16, Siki


RABIES, Točník - Bárka, 1.12.18
02.12.2018 19:14, Siki


KOSY GEN, Točník - Bárka, 1.12.18
02.12.2018 19:11, Siki


RUINAS, Praha - Eternia, 15.11.18
19.11.2018 20:09, Siki


 
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
BALACLAVA | rozhovor (814)
S.H.I.T. - What do you Stand for? (507)
THE WAR GOES ON - s/t (507)
INNOXIA CORPORA | Rozhovor (492)
DeeCracks - Sonic Delusions (488)
Summer Emotion (362)
Roman xJesusx Láriš - WORLD WILD HARDCORE (303)
NEJOBLÍBEĚJŠÍ ČLÁNKY
NEEDFUL THINGS – Deception
Monster Squad – Depression
BALACLAVA | rozhovor
AUTONOÉ - s/t
SURRA | rozhovor
THE BAR STOOL PREACHERS – Trilogy
LETO - Krok pro člověka
 
POSLEDNÍ REAKCE
 
SOUTĚŽ
V tuto chvíli není vypsaná soutěž.
 

TOPlist
   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2018 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.