Youtube
Recenze Desky
 
16.11.2009 09:10, Samuel

Troy Von Balthazar „The TVB LP“

Troy Von Balthazar  „The TVB LP“

Z Havaje až na Stříbrnou raketu! Tomu se říká kariéra! Troyovy skladby se tetelí jako vzduch, pálí jako značkovací železo a hladí jako ruka tajný milenky. Žádnej digitál, jen krásně se lesknoucí černej asfalt a v něm vyražený osudový slova a tóny. Ohebnej hlas, kterej se nikdy neskloní, nikdy nepřestane stoupat. (Text Silver Rocket)


 
Reakce (1) Zobrazit článek ...

13.11.2009 09:02, Banan

RISE AND FALL – Our Circle is Vicious

RISE AND FALL – Our Circle is Vicious

(Deathwish)

Přiznám se, že jsem měl velké dilema, jestli napsat recenzi na novou desku Converge, Doomriders nebo Rise and Fall. Od všech jsem očekával hodně a ani jedna mě nezklamala, ale nakonec vyhráli belgičtí bijci. Když jsem se totiž u všech zmíněných nahrávek dostal trochu více pod povrch, zjistil jsem, že Rise and Fall tnuli nejhlouběji. A že to bolí.


 
Reakce (2) Zobrazit článek ...

11.11.2009 16:21, Paaya

HOW LONG? / ROXOR split LP

HOW LONG? / ROXOR split LP (Malarie)

Zpráva o vydání téhle desky se ke mně dostala jako blesk z čistýho nebe, jen pár dní před vydáním. O to větší radost mi ale udělala, protože demo ROXOR pro mě osobně představuje jednu z nejpovedenějších nahrávek československýho hardcoru za poslední dobu a představa jeho převydání na vinylu se mi víc než zamlouvala. Začnu proto stranou východniarov…


 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

10.11.2009 08:09, Banan

SEX / VID - Communal Living 12ep

SEX / VID - Communal Living  12ep (Dom America)

Sex/Vid jsou z Olympie a vždy byli tak trochu  obskurní a utajenou kapelou. Nicméně v poslední době je o nich slyšet čím dál častěji a po debutním singlu přišel na řadu dvanácti palec, který vás rozmačká jak prázdnou plechovku od piva. Na úvod iritující vazba, která se rozjede do totálního nářezu přesně ve chvíli, kdy vás začne totálně srát. 

 
Reakce (5) Zobrazit článek ...

09.11.2009 08:21, Samuel

Chuck Damage “s/t”

Chuck Damage “s/t” Německý label Hardware Records má úspěšný rok a vydává jednu skvělou nahrávku za druhou. V reedici vydal debutní singl Idle Hands, který byl téměř ihned vyprodaný, v zápětí následovaly velké desky Iddle Hands a Short Fuse. Obě fošny jsou naprosto skvělé a na paty jim šlapalo debutní album Chuck Damage, kapely z Münsteru/Dolmenu. Potvrzují pravidlo “do třetice všeho dobrého”.
 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

07.11.2009 11:46, Jirzophone

GOVERMENT FLU – Fuck Poetics + demo

GOVERMENT FLU – Fuck Poetics + demo

(Refuse/Nikt Nic Nie Wie)

Bezvadně zvolenej název pro kapelu do dnešních dnů a ke všemu po válu od Dead Kennedys, tak to je práce životně ani rok žijící kapely z Varšavy. Sešli se tady prověřené tváře ze spolků KNIFE IN THE LEG, SIX PACK, GAS CHAMBER MELODIES, BOLD & THE BEAUTIFUL, THE BLACK TAPES, FALL BEHIND, BURST IN, DAYMARES a tedy i SUNRISE.

Počet obrázků: 2
 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

03.11.2009 13:48, Aran

Matteah Baim – Laughing Boy

Matteah Baim – Laughing Boy

Na úplným konci světa by měla hrát tahle deska. Až to tady vyčistí nějaká pandemie nebo libovolná katastrofa monumentálních rozměrů, až bude země zase úplně prázdná a připravená na restart, měl by do toho nebeskýho klidu znít hlas a kytara Matteah Baim. To jsou ideální kulisy pro „Laughing Boy“.


 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

31.10.2009 21:00, Cvalda

ARABROT – I Rove MCD

ARABROT – I Rove MCD

(Fysisk Format)

“I Slept With Faith and Found Corpse In My Arms On Awakening”. Todle na vás vyhukne, když nakouknete do zbrusu nového mini od norských Arabrot.


 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

29.10.2009 08:05, Jirzophone

CLOAK/DAGGER – Lost Art

CLOAK/DAGGER – Lost Art

(Jade Tree)

Vydavatelství Jade Tree má své zlaté roky už dávno za sebou. Oba šéfové dali přednost před labelem, rozrůstajícím se rodinám a učitelským profesím. O to s větší pozorností je dobré nepropásnout nový titul, když už něco tedy výjimečně vyjde. Jako třeba po neuvěřitelně dlouhé době nový zářez v podobě desky Cloak/Dagger.

Počet obrázků: 2
 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

28.10.2009 18:40, Aran

Nudge – As Good As Gone

Nudge – As Good As Gone

(Kranky)

Únik. Aspoň na chvíli. Pryč od starostí, tlaků, průserů, podrazů, keců. Zavřít se do „As Good As Gone“, proplouvat tou zvláštní zvukovou stavbou, levitovat někde na pomezí dvou světů, odpojit se. Nudge jsou jako výlet do cizí země.


 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

28.10.2009 10:19, Banan

SOCIAL CIRCKLE - City Shock 12ep

SOCIAL CIRCKLE - City Shock 12ep

(No Way Records / Hardware Records)

 

Ok sráči! Social Circkle mě kdysi totálně rozstříleli svými skladbami na No Bullshit vol. 2 kompilaci a také jejich samostatný singl byl jízda jak hovado. I proto jsem nejen já očekával jejich první velkou desku s velkou netrpělivostí. Je to totiž přesně ta kapela, která se v dnešní lehce komplikované době nebojí jít přímo k věci a to navíc se smrtící přímočarostí. Ono je totiž opravdu zbytečné to nějak moc komplikovat a zkoušet neustále vymýšlet nějaké triky jak zaujmout, když víte, že to co milujete nejvíc je přímočarý, rychlý hc/punk.

Počet obrázků: 2
 
Reakce (6) Zobrazit článek ...

25.10.2009 21:58, Jirzophone

ANALENA – Inconstantionopolis

ANALENA – Inconstantionopolis

(Moonlee records)

 

Zprávu o znovuobživnutí Chorvatsko/Slovinské Analeny uvítalo s nadšením nemálo fandů živelného emocoru. Kapela jenž je u nás hodně oblíbená, přinejmenším díky spoustě vydařeným koncertům. Letošní comeback v podobě vystoupení na Fluffu jsem nějak zas tak nedocenil, důvod byl jednoduchý, až moc jsem očekával starou Analenu a namísto toho přišli zbrusu nové skladby, které mě zaskočili totálně nepřipraveného. O to s větším nadšením jsem čekal na balíček ze Slovinska, který by to měl rozseknout.

Počet obrázků: 3
 
Reakce (1) Zobrazit článek ...

21.10.2009 14:23, Aran

Haymarket Riot – Endless Bummer

Haymarket Riot – Endless Bummer

Haymarket Riot – Endless Bummer

 

Tohle je přesně pro mě. Klasická „kovová“ muzika made in Chicago, čtyři obyčejný chlápci ve středních letech, na kytaru tu hraje génius Chris Daly z nezapomenutelnejch Sweep The Leg Johnny – co víc si přát? Kdyby byla polovina 90. let a Touch and Go by chrlili jednu krásnou desku plnou kytarovýho bordelu za druhou, jsem si jistej, že Haymarket Riot by se vedle Tar, The Jesus Lizard a podobnejch úchylů vyjímali moc hezky.


 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

19.10.2009 20:49, sinner

HEARTBEAT - demo 09

HEARTBEAT - demo 09 ...pokaždé mě dokáže potěšit, když někdo dokáže uchopit metal, hardcore, punk, skloubit je v jeden celek a dát tomu své vlastní pojetí...
 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

18.10.2009 16:43, Banan

THE ROBOCOP KRAUS - Metabolismusmaximus

THE ROBOCOP KRAUS - Metabolismusmaximus

(Altin Village)

Robos jsou zpátky! Chvilku to už vypadalo, že zmizeli v propadlišti dějin, ale teď točím na gramofonu jejich novou nahrávku a znovu mi dochází, proč mám tuhle kapelu po celou tu dobu tak strašně rád.Metabolismusmaximus vyšlo tentokráte na německém labelu Altin Village a není to vlastně úplně regulérní nové album. Na straně A jsou čtyři nové skladby a na straně B pak najdeme 4 remixy.


 
Reakce (2) Zobrazit článek ...

17.10.2009 12:26, Jirzophone

CAPSULA – Rising Mountains

CAPSULA  – Rising Mountains

(B Core)

Na první pohled by se mohlo zdát, že Capsula se svým původem – Buenos Aires, lehce špiní více méně španělsky orientované vydavatelství B Core. Pravda je však zase trošku jinde, protože novým domovem této kapely s 12cti letou historií se stalo nově a stylově Španělsko, tedy vše je jak má být.

Počet obrázků: 3
 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

15.10.2009 16:09, Banan

ROXOR / HOW LONG? - split LP

ROXOR / HOW LONG? - split LP (Malárie)

Občas už skoro zapomínám, že by hc/punk měl bejt rychlej, tvrdej a nasranej. Ano, sofistikovanost a hudební umění jsou mnohdy skutečně uchu lahodící, ale pak je tady ještě srdce a mozek a jelikož se tahle společnost řítí definitivně do prdele a spousta lidí si to uvědomuje, vznikají naštěstí ještě desky, které jsou naprosto upřímným soundtrackem k apocalypse. Tohle je rozhodně jedna z nich.

 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

14.10.2009 11:56, Aran

The Paper Chase - Some Day This Could Be All Yours Vol. 1

The Paper Chase - Some Day This Could Be All Yours Vol. 1

(Kill Rock Stars)

Posledních pár měsíců na mě The Paper Chase číhají všude. Kouknu se pod polštář – jsou tam. Říkám si, že jsem konečně sám někde na baru – blbost, na druhým konci sedí Congleton a spol. Pronásledujou mě v ulicích, hrajou mi ve sluchátkách, i když je zrovna nechci. Komentujou můj život a všechen ten bordel s tím spojenej. Čím jsem si tuhle pozornost zasloužil? Nevím. Nechtěl jsem to ale náhodou přesně takhle?


 
Reakce (1) Zobrazit článek ...

07.10.2009 15:35, Aran

POLITE SLEEPER - Lake Effect

POLITE SLEEPER - Lake Effect

(Expect Candy)

Ne, tohle není fér. Totální podzimní heartbreak jsem si letos schovával jen pro nový Black Heart Procession (BHP nezklamali: „Jsem lapen,“ jak psával Míra Pátý ve svejch legendárních minirecenzích), ale nečekal jsem, že mě do kolen dostanou ještě další dvě desky: „Lake Effect“ od Polite Sleeper a „Laughing Boy“ od Matteah Baim. Jak se mám teď vší tou melancholií brodit, když mám před sebou několik měsíců totálního nasazení?


 
Reakce (4) Zobrazit článek ...

06.10.2009 08:16, Samuel

Aran Epochal / Eddie Sedwick „split“

Aran Epochal / Eddie Sedwick „split“

(Silver Rocket)

Tlustej temnej funk, upírskej tanec v černým parku. Edie Sedgwick dodal magicky hravou věc, která je nebezpečně svůdná a plyšově ostrá, Aran Epochal překvapil kosmickým beatem. Tohle spojení je pro parket, na kterým se odehrává celej váš život. Tik, tak, tak jako písek. Nechtěj vědět, kdo je za těma dveřma. 


 
Reakce (0) Zobrazit článek ...Zobrazena stránka 40 z 100 (celkem 1986 záznamů)
Jít na stránku: 1 .. 10 .. 20 .. 30 .. 38 39 40 41 42 .. 50 .. 60 .. 70 .. 80 .. 90 .. 100
   
PŘIHLÁŠENÍ

 

Registrovat uživatele
Zapomenuté heslo

Vstup do administrace
GDPR

 
HLEDÁNÍ A MAIL LIST

search
mailing list


 
HEY I NEED YOUR HELP!
All booking...
 
AKCE
Čertovská Chilli Party a Unleashed Fury tour brazilských VALVERA
Čertovská Chilli Party a Unleashed Fury tour brazilských VALVERA 06.12.2023 - 06.12.2023 ( 19:30 - 22:00 )
Praha, Balada bar Více informací ...
Rotten Sound (FIN) + Warfuck (FR) + Gride (CZ)
Rotten Sound (FIN) + Warfuck (FR) + Gride (CZ) 07.12.2023 - 07.12.2023 ( 19:00 - 23:00 )
České Budějovice, MC Fabrika Více informací ...
SCOOP / HEVER / HYACINTH / G.U.T.S
SCOOP / HEVER / HYACINTH / G.U.T.S 08.12.2023 - 08.12.2023 ( 18:00 - 22:00 )
Brno, Sibiř Více informací ...
Brigada Flores Magon (fr), Fontanelle (de)
Brigada Flores Magon (fr), Fontanelle (de) 08.12.2023 - 08.12.2023 ( 19:00 - 22:00 )
Praha 007 Více informací ...
Vopičárna na Žižkově
Vopičárna na Žižkově 09.12.2023 ( 19:30 - 22:00 )
Praha, Hospůdka Nad Viktorkou Více informací ...
The Last Mile (CAN) + Lucifer Efekt
12.12.2023 ( 19:00 - 22:00 )
Orlová Futra Více informací ...
INGROWING / IMPULSEALER / IDIOCRACY
INGROWING / IMPULSEALER / IDIOCRACY 15.12.2023 - 15.12.2023 ( 18:00 - 22:00 )
České Budějovice, Rockle Klub Více informací ...
Zobrazit všechny akce
 
POSLEDNÍ GALERIE
DĚTI DEŠTĚ, Točník - Bárka, 1.12.23
02.12.2023 20:04, Siki


OTK, Točník - Bárka, 1.12.23
02.12.2023 20:03, Siki


WHORESNATION, Plzeň - Družba, 18.11.23
19.11.2023 13:44, Siki


CONVULSIONS, Plzeň - Družba, 18.11.23
19.11.2023 13:43, Siki


ČLOVĚK V PLÍSNI, Plzeň - Družba, 18.11.23
19.11.2023 13:42, Siki


ROŽAVA, Točník - Bárka, 11.11.23
12.11.2023 11:57, Siki


DEZINFEKCE, Točník - Bárka, 11.11.23
12.11.2023 11:56, Siki


 
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
Risposta - Náruč plná nářků (288)
Tomáš Palucha - Rauš (188)
The Unmarked (Berlin, Germany) (167)
Neuro Bats | rozhovor (160)
Adacta - Dno (142)
BFD - In Ruinis Urbium - V Troskách Měst (133)
ARANANAR – Domov, Co Nebyl (123)
NEJOBLÍBEĚJŠÍ ČLÁNKY
The Drowns / Wonk Unit - split
Přišel podzim 2023 a do ČR míří La Casa Fantom
Hoover – The Lurid Traversal Of Route 7
Sleaford Mods - UK Grim
Garlands – Ztracená místa
Malignant Tumour - In Full Swing
Serotonin Zero - Broken worlds
 
POSLEDNÍ REAKCE
 
SOUTĚŽ
V tuto chvíli není vypsaná soutěž.
 

TOPlist
   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes 007 strahov malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast Periferia

© 2023 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.pro-neziskovky.cz) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.