Youtube
Recenze Desky
 
18.09.2011 14:17, Banan

P.R.O.B.L.E.M.S. - Buzz Off / I Don´t Have to be Like This

P.R.O.B.L.E.M.S. - Buzz Off / I Don´t Have to be Like This (Rock´n´roll Disgrace)

Vím, že se to někomu bude zdát málo, ale já jsem za to vděčnej. Jsem vděčnej, že na tomhle posranym světě zůstavá pár jistot. Jednou z nich je, že v Portlandu je nevyčerpatelná zásoba skvělých a inspirativních kapel, kterým se daří vyjímečným způsobem spojovat dohromady parádní muziku a s ní spojenej životní postoj. Není to totiž zas taková samozřejmost, jak by se na první pohled mohlo zdát a právě proto, to pro mě znamená mnohem víc než jen rock´n´roll. I když jeho současnou hlučnou mutaci zvládají zrovna P.R.O.B.L.E.M.S. s takovým přehledem, že vám to rozdrnčí příbory v šuplíku.
 
Reakce (6) Zobrazit článek ...

14.09.2011 11:34, Saman

Paperplanecrash - Tour CD

Paperplanecrash - Tour CD K téhle kapele zjevně inspirované kapelama jako Jawbreaker, Hüsker Dü a zároveň devadesátkovým emem mě poutají osobní sympatie, takže i jejich hudbu patrně vnímám jinak. Nicméně nové čtyřskladbové CD, které si Paperplanecrash připravili na právě probíhající skoro třítýdenní evropské turné, mě rozbilo svojí silnou atmosférou přesně zapadající do období končícího léta. Nemohl jsem si pomoct se o svoje pocity nepodělit, takže tady je recenze.
 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

11.09.2011 15:24, Petr Šmíd

Enablers - Blown Realms and Stalled Explosions

Enablers - Blown Realms and Stalled Explosions

(Exile on Mainstream)

Když kapela vydá novou desku je to vždycky problém. Musíte ji pořád konfrontovat se starším materiálem, který už znáte z paměti a zbožňujete ho. Songy z nový desky mají velký handicap, protože je ještě neznáte notu od noty a nic jste s nimi neprožili, takže sentiment hraje pro starý pecky.


 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

10.09.2011 23:12, Samuel

DOUBLED OVER / ROSKOPP - split

DOUBLED OVER / ROSKOPP - split

7“EP (Psychocontrol Records + více)

Roskopp + Doubled Over = grindcore, špinavé - syrové riffy, neuchopitelný prasácký zvuk a negativní grind přístup k věci – děkovačka Roskopp mluví za vše – FUCK YOU ALL.


Počet obrázků: 3
 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

03.09.2011 21:34, Banan

CAREER SUICIDE - Cherry Beach

CAREER SUICIDE - Cherry Beach (Dirtnap Records)

Je to už docela dávno, co jsem poprvé zaregistroval Career Suicide. Byl to takovej zvláštní čas přelomu tisíciletí, spousta věcí se změnila, kámoši teprve začínali používat mobily, pořád se ještě dost volalo z budky a psali dopisy. Já jezdil hodně stopem a lidi mě většinou stavěli, protože jsme neměl kérky a vousy a naopak jsem měl vlasy. Na jednom ze svých výletů jsem skončil ve Strakonicích a odjel sem odtamatud ze singlem Fucked Up - "Police" a kazetovým demem Career Suicide nahraným na šumící kazetě, kterou jsem vytáhl z walkmana a neváhal ji přehrát. A od té doby jsem zamilovanej. 
Reakce (2) Zobrazit článek ...

31.08.2011 11:09, Banan

PETTYBONE - From Desperate Times Comes Radical Minds

PETTYBONE - From Desperate Times Comes Radical Minds (Damage Done)

Těšil jsem se na velkou desku Pettybone od chvíle, kdy jsem se dozvěděl, že tahle kapela vznikla. A říkal jsem si, že jestli se v nahrávce alespoň z části odrazí zarputilost s jakou byla tahle kapela vydupaná z prachu a špíny Londýna, tak mi bude běhat mráz po zádech od první do poslední vteřiny. Tahle parta holek si totiž rozhodně vybrala tu složitější cestu životem a teď to všechno přetavily do "From Desperate Times Comes Radical Minds" s takovou silou a přesvědčivostí, které nedosáhne spousta hard core kapel za dlouhé roky fungování. 
Reakce (3) Zobrazit článek ...

31.08.2011 10:00, Samuel

The Afternoon Gentleman / OSK – split

The Afternoon Gentleman / OSK – split

7“EP (Dead Heroes Records + více)

The Afternoon Gentleman (Leeds, UK) + OSK (Vancouver) = GRIND GRIND GRIND & Play Fast Or Don´t na společném split singlu.


Počet obrázků: 4
 
Reakce (1) Zobrazit článek ...

29.08.2011 06:53, Samuel

Remek - s/t

Remek - s/t

7"EP (Dog Lovers Records)

Kto sú Remek? Marek, Simona, Juraj a Honza. Sú z Prahy a všetci pôsobili či pôsobia v rôznych kapelach. Namatkovo asi najpodstatnejšie boli či sú Gattaca alebo Jednota. Remek to pre mňa vracia späť tam kam by sa to malo vrátiť, do našich rúk. Nie agentúr a veľkých festivalov. Späť medzi decká, ktorým ide o zachovanie tradícii a hodnôt a nie slepé následovanie toho čo je momentálne in. Autor: Roman Lariš aka xJesusx - laris.roman@btinternet.com.


 
Reakce (5) Zobrazit článek ...

23.08.2011 13:13, Marek Rybenský

DCOI - When history repeats... LP

DCOI - When history repeats... LP

(Voltage Records)

Občas zmatené seznamování se se světem Voltage records můžu pokládat za velký osobní přínos. Objevovat svět, který znáte je nádherný, zvláště když si uvědomíte, že to co máte za sebou tak máte minimálně ještě tak dvakrát před sebou. Snad se pak chytíte za vlastní nesrovnalosti, předsudky nebo třeba jen špatný náhled na věc. Ale dost přemítání, na gramci se mi točí 12" na 45rpm a z repráků na mě řve pořádně naštvaná muzika.


 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

21.08.2011 21:01, Banan

REMEK - flexi ep

REMEK - flexi ep (Revolution Summer / DIY)

Úplně si pamatuju, jak Marek s Šamanem plánovali novou kapelu. Měli od začátku jasno v tom, koho oslovit a mě to přišlo fakt hrozně vtipný. Bral jsem to jako takový tlachání a sám pro sebe si říkal, že jsem zvědavej, kde ty spoluhráče nakonec seženou. Ostatně nakonec jsme se tomu všichni docela zasmáli a šli si dát kafe nebo pivo nebo něco podobnýho. 
Reakce (3) Zobrazit článek ...

21.08.2011 11:53, DIY

Danava - UnonoU

Danava - UnonoU (Kemado Records)

Všechny možný formy špinavýho rocku jsou poslední roky opět na vzestupu. Ať už jde o psychedelickej, prog, garážovej, pivní motorkářskej atd., labely jako Tee Pee, Kemado nebo Alive chrlí jeden rockovej titul za druhým a často jeden vážně lepší než ten druhej. Některý kapely týhle vlny se dočkaly i relativně slušnejch komerčních ohlasů (např. The Sword), většina samozřejmě neúnavně jezdí bez ohledu na momentální okolnosti a fanouškovský klima.

 
Reakce (3) Zobrazit článek ...

18.08.2011 08:13, Samuel

Sheeva Yoga - Svět ten čert vem

Sheeva Yoga - Svět ten čert vem

LP (Dead Heroes Records + více)

Na playfastu 2011 vyšel po dlouhé době nový počin SHEEVA YOGA “Svět ten čert vem” (12"LP) a po letech existence se jedná o první velkou desku SHEEVA YOGA. Na vydání se podílelo 15 velkých - malých, nadnárodních - separatistických, nezávislých - závislých a jiných labelů. Na vinylu o rychlosti 45rpm najdete 20 songů o celkové stopáži něco kolem 17 minut. Vyšlo v nákladu 625 ks.


Počet obrázků: 2
 
Reakce (3) Zobrazit článek ...

15.08.2011 10:35, Samuel

Telefon - Smysl malých činů

Telefon - Smysl malých činů

LP (Papagájův Hlasatel)

„Rožnovská scéna byla vždycky originální a kapely z oblasti rožnovska většinou rozeznáte na první poslech. U zrodu fenoménu „rožnovská scéna“ stála mimo jiné důležité party taky skupina TELEFON.“ Album „Smysl malých činů“ vyšlo na vinylu, už to bude rok? Za tu dobu se zajisté mnohým zařezalo do mozkových závitů jejich 16 skladeb jejich energického punku.


Počet obrázků: 1
 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

13.08.2011 10:44, Jirzophone

REMEK - Demo EP

REMEK  - Demo EP

(Dog Lovers records)

Milovníci pejsků a vinylů přichází se svým vydavatelským štěkotem číslo 3. Pokud sami bojujete se steskem po „starých dobrých časech“, tento počin vám rozhodně s ním nepomůže. Ať už jde o provedení či samotnou hudbu.

Počet obrázků: 4
 
Reakce (13) Zobrazit článek ...

08.08.2011 10:00, Petr Šmíd

Poino - Moan Loose

Poino - Moan Loose (Horse Arm Records)

Poino jsou z Londýna a loni jim vyšla famózní deska "MOAN LOOSE" (mix Unwound, Drive Like Jehu a kapel z AmRepu). Představí se 17.9. v klubu 007 na Strahově. Společníky jim bude dělat božská Lyssa.

 
Reakce (1) Zobrazit článek ...

07.08.2011 17:48, Aran

EFRIM MANUEL MENUCK plays „High Gospel“

EFRIM MANUEL MENUCK plays „High Gospel“

(Constellation / Day After)

 

Skvělý loňský album „Kollaps Tradixionales“ se Silver Mt. Zion, pak comeback Godspeed You! Black Emperor, a teď sólová deska – Efrim Menuck rozhodně nestojí na jednom místě. „High Gospel“ je přitom ze všech tří projektů nejzvláštnější nahrávka. Podvědomě jsem očekával spíš „písničkový“ album, postavený na Efrimově naléhavým, vysoko postaveným hlasu, ale je to přesně naopak. Zpívá se zhruba na polovině desky – a to jen tehdy, když se hlas osvobodí z kytarovejch vln a potemnělejch riffů.


 
Reakce (1) Zobrazit článek ...

05.08.2011 08:26, Samuel

PRÜGELKNABE / VOCATIO INTERNA - split

PRÜGELKNABE / VOCATIO INTERNA - split

7"EP (Dead Heroes + více)

PRÜGELKNABE: „Minimalistický fastcore/power violence. Již v roce 2006 nám bylo jasné, že hospodářský růst Číny se nedá dohnat jinak než personálními škrty. Ekonomika dominuje i hardcore scéně a personální restrukturalizace je nezbytným předpokladem pro silné a výkonné sypačky. Rozmařilé pětičlenné grindcorové smečky západního světa ztrácejí konkurenceschopnost. Proto vznikl PRÜGELKNABE. Protlučeme se i jako duo!”. VOCATIO INTERNA: „ Narodili sme sa zacali zrat hlinu a pocuvat power violence. Boli sme traja. Neskor sa pridal Kaw pak emigroval. Pak prisiel Skulda. Drti s nama na basu dodnes. Navzdy. Porodili sme nase prve kinder. Mame radi vsetko neesteticke a zvratene. chces so mnou chodit?”.


Počet obrázků: 4
 
Reakce (3) Zobrazit článek ...

01.08.2011 21:56, Banan

FEAR OF EXTINCTION - s/t

FEAR OF EXTINCTION - s/t (Phobia, ABC, Riotstarter, Fear of Extinction)

Ty krávo, tak tohle jsem nečekal. V záplavě desek z poslední doby zůstal tenhle singl zapadlej až na dně haldy, ale ke slovu se dostal přesně v tu pravou chvíli (deštivé nedělní odpoledne) a hlavně mě okamžitě sejmul. Obal jsem sice odzíval jako ne úplně nápaditej, nicméně všechno do sebe mělo teprve zapadnout a taky se to hned záhy stalo. 
Reakce (4) Zobrazit článek ...

31.07.2011 14:47, marek

PEU ETRE - 10

PEU ETRE - 10

(Pure heart records)

Peu Etre byla kapela, co ve Francii v první půlce 90. let odstartovala vlnu kraválovýho emo hardcore. Smutný melodie, rychlý bicí, uvřískanej vokál, ultra politický texty. Jen málo slov zní tak sexy jako slovo svoboda. A zkus to říct francouzsky.


 
Reakce (3) Zobrazit článek ...

28.07.2011 17:25, Banan

GRIDE - Záškuby Chaosu

GRIDE - Záškuby Chaosu (Insane Society / Obscene Prod.)

Dát desce takovýhle název může jen Iny. Už podle něj je pak úplně jasné, že ani tentokrát to nebude s Gride jednoduchý. Ba co víc, asi to bude dokonce složitější než kdy jindy. Nicméně vyšlapávat cestu nikdy nebyla vděčná úloha, zvláště když většině stáda zmizíte za horizentem (událostí) a navíc se moc neohlížíte ani nalevo ani napravo. Pak se může stát, že většina odpadne. Já nechci tvrdit, že chápu a stíhám úplně každý krok, nicméně vím zcela jistě, že to co vidím a slyším je naprosto vyjímečná věc.

 
Reakce (0) Zobrazit článek ...Zobrazena stránka 31 z 101 (celkem 2011 záznamů)
Jít na stránku: 1 .. 10 .. 20 .. 29 30 31 32 33 .. 40 .. 50 .. 60 .. 70 .. 80 .. 90 .. 100 .. 101
   
PŘIHLÁŠENÍ

 

Registrovat uživatele
Zapomenuté heslo

Vstup do administrace
GDPR

 
HLEDÁNÍ A MAIL LIST

search
mailing list


 
HEY I NEED YOUR HELP!

Virhe & Steriili Tila

21.08.2024
All booking...
 
AKCE
underdogsprague.org
underdogsprague.org 25.06.2024 - 25.06.2024 ( 20:00 - 22:00 )
Praha, Underdogs Více informací ...
Arrogant Twins + Slut + Katastr
Arrogant Twins + Slut + Katastr 26.06.2024 - 26.06.2024 ( 18:30 - 22:00 )
Praha, Výstaviště / Stromovka Více informací ...
BIB & Mindz Eye & Swell & Scoop Ⓤ Underdogs'
BIB & Mindz Eye & Swell & Scoop Ⓤ Underdogs' 26.06.2024 - 26.06.2024 ( 19:00 - 22:00 )
Praha Underdogs Více informací ...
CHOROBOPOP // HRANICE // BROUK
CHOROBOPOP // HRANICE // BROUK 27.06.2024 - 27.06.2024 ( 18:00 - 22:00 )
Olomouc, SF MINI Více informací ...
CELESTE (FR) + Slať (CZ)
CELESTE (FR) + Slať (CZ) 27.06.2024 - 27.06.2024 ( 20:00 - 22:00 )
Brno Kabinet Múz Více informací ...
Mighty Sounds 2024
Mighty Sounds 2024 28.06.2024 - 30.06.2024
Tábor, Letiště Více informací ...
Time X Heist (USA) / Remain (DE) / Druhá (CZ)
Time X Heist (USA) / Remain (DE) / Druhá (CZ) 28.06.2024 - 28.06.2024 ( 19:00 - 22:00 )
Praha Eternia Více informací ...
Zobrazit všechny akce
 
POSLEDNÍ GALERIE
HASSELHOFF MESSERSCHMITT, Zruč nad Sázavou - Pallasit fest, 15.6.24
19.06.2024 20:51, Siki


DEZINFEKCE, Zruč nad Sázavou - Pallasit fest, 15.6.24
19.06.2024 20:50, Siki


BOTULISM, Zruč nad Sázavou - Pallasit fest, 15.6.24
19.06.2024 20:48, Siki


SANKO SAKUSEN, Zruč nad Sázavou - Pallasit fest, 15.6.24
19.06.2024 20:47, Siki


TREMORE, Zruč nad Sázavou - Pallasit fest, 15.6.24
19.06.2024 20:46, Siki


FACEPALM NATION, Zruč nad Sázavou - Pallasit fest, 15.6.24
19.06.2024 20:45, Siki


NEEDFUL THINGS, Zruč nad Sázavou - Pallasit fest, 15.6.24
19.06.2024 20:44, Siki


 
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
VINYL RULEZ | 07/2023 - 12/2023 (296)
Bratislavské Dievčatá - s/t (285)
Rozhovor s Alešem Medunou (275)
V.O.H. - Cesta bez konce (274)
Hippie Chippies - Double Trouble (274)
Testimony – Of Life And Death (242)
Pivnica / Active Minds - split (231)
NEJOBLÍBEĚJŠÍ ČLÁNKY
Cock Sparrer - Hand On Heart
Earth Crust Displacement - Under The Surface
Antisocial Skills - Low Expectations
Rozhovor s Alešem Medunou
DEATH CULTURE DEPRIVATION – PAST
Moral Hangover - Mizérie EP
Mordloch - s/t
 
POSLEDNÍ REAKCE
 
SOUTĚŽ
V tuto chvíli není vypsaná soutěž.
 

TOPlist
   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes 007 strahov malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast Periferia

© 2024 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.pro-neziskovky.cz) | Design concept by Max

Souhlas s cookies

Používáme pouze "funkční" cookies nutné pro provoz webu.

Více o GDPR.