Youtube
Recenze Desky
 
20.03.2011 20:17, Jirzophone

YERSINIA – Ester oss syndafloden

YERSINIA – Ester oss syndafloden

(Black Star Foundation)

Yersinia je mladá švédská krev, která po dvou singlech přichází se svojí první velkou deskou o kterou se postaral známý spojenec. Odpálením prvního zářezu z celkového 11 skladbového alba, dostávám slušnou ránu do nastražených sluchovodů s nulovou absencí na zotavení.

Počet obrázků: 2
 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

17.03.2011 13:30, Samuel

Bee Control - s/t

Bee Control - s/t

EP (Revolution Summer)

Bezejmenný čtyř písničkový debutní singl kapely Bee Control je na světě. Kapela je trojlístek složený ze členů - Dave Laney (Milemarker, Auxes, Challenger), Trevor de Brauw (Pelican, Tusk, Chord) a Theo Katsaounis (Joan of Arc, Locks, Hey Tonal). Bee Control jsou skuteční a jejich debutní singl je na světě. Nahrál ho Dave Laney ve zkušebně! Na vydání se podílel i český label Revolution Summer.


Počet obrázků: 1
 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

16.03.2011 21:44, David

Lahar - Umění strachu

Lahar - Umění strachu

(Doomentia records)

Výborně!!! Přesně toto jsem si řekl, když jsem se dozvěděl, že Lahar mají vydávat novou desku. Tuhle jihočeskou sebranku snad představovat nemusím. Od podzimu, kdy už bylo jasné, že nový matroš je nahraný, jsem se nemohl dočkat, až to uslyším. Na živo jsem je znal dobře, ale z desky jsem Lahar znal jen se Samuelem a na Bánana jsem se přímo těšil. A koncem února jsem se také dočkal, deska byla venku (k dostání je samozřejmě jako LP obyč, limitka a CD verze). Jmenuje se Umění strachu, obsahuje 8 věcí, vyšla koncem února 2011 a s chutí se do ní můžeme pustit.


 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

16.03.2011 07:58, Ivan

POVERTY BAY SAINTS - s/t

POVERTY BAY SAINTS - s/t (Organized Crime Records) 7"

Tohle je vůně Seattle, Vancouveru, Tacomy a vůbec pomezí Britské Kolumbie a státu Washington. Zdejší scéna patří k mým nejoblíbenějším a aby ne, když disponují jmény jako Undertow, Strain, Trial, By A Thread, Go It Alone, Botch, Get the Most, Harkonen, Burden, Champion a Grave Maker. Právě poslední dvě jména spojují tuhle recenzi.

Počet obrázků: 1
 
Reakce (1) Zobrazit článek ...

12.03.2011 22:27, Banan

FESTA DESPERATO - Psi Vatikánu

FESTA DESPERATO - Psi Vatikánu Už jsem skoro přestával doufat, ale nakonec to klaplo. Legie prokletých přeci jen udeřila v plné síle a vyslala jasný signál, že punk umře na tomhle posranym světě až jako poslední. A já jsem to věděl a i proto jsem se nemohl dočkat až tahle deska vyjde a měl jsem podobný mrazení v zátylku, jako když mi bylo 16 a pošťačka mi přinesla balík z novejma deskama a já se ten den ulil ze školy, abych si ho mohl převzít a nemusel jsem až druhý den na poštu do vedlejší vesnice.
 
Reakce (4) Zobrazit článek ...

11.03.2011 17:28, Aran

ALL IN THE GOLDEN AFTERNOON - Magic Lighthouse On The Infinite Sea

ALL IN THE GOLDEN AFTERNOON - Magic Lighthouse On The Infinite Sea

(DIY)

 

Tuhle kapelu jsem loni objevil úplnou náhodou a okamžitě mi ukradla srdce. V hlavě jsem si je už dávno zabookoval na svůj vysněnej psychedelickej festival v lese, kde budou hrát na hlavní stejdži v exkluzivním čase. Existujou totiž dny, kdy neposlouchám nic jinýho, než All In The Golden Afternoon. Furt dokola, horem dolem, zleva zprava. Jejich muzika je jako rozvícená lampa v temným pokoji a já jsem můra, která se slepě vrhá za světlem a nic ji nezastaví. A během týhle zimy jsem svojí dávku světla potřeboval fakt hodně často.


 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

08.03.2011 12:26, Samuel

Sonic Avenues/Steve Adamyk Band - Euro tour 2011

Sonic Avenues/Steve Adamyk Band - Euro tour 2011

(P.Trash records)

Sonic Avenues, Montreal power pop punk parta vs Steve Adamy Band, kteří jsou rovněž z Kanady. Na německém labelu P.Trash Records vychází pro společné EURO turné Sonic Avenues / Steve Adamy Band společný „tour“ singl. Obě kapely jsou pop i punk v jednom a buďte si jistí, že pražská zastávka obou kapel, v rámci jejich evropského turné bude stát za pozornost.


Počet obrázků: 2
 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

07.03.2011 13:49, Samuel

Bangers - Dudes Trip

Bangers - Dudes Trip

(Flix Records)

Bangers jsou melodičtí hardcore/punks z anglického Cornwallu. Mají split Ep s amíky Dirty Tactics, se kterými jeli v loňském roce i evropské turné. „Dudes Trip“ je kompilační CD se  všemi doposud vydanými Bangers nahrávkami a vyšlo na sympatickém „one man“ DIY labelu Flix Records.


Počet obrázků: 1
 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

04.03.2011 11:56, Marek Rybenský

MAD PIGS – W.W.B.L.O. LP

MAD PIGS – W.W.B.L.O. LP (Voltage records) 

Nějakou dobu jsem konzumoval a nějakou dobu trávil. Ono samo dospívání Mad Pigs nemělo žádného krátkého trvání, tak snad mi bude i odpuštěno, že jsem dva měsíce nenapsal ani řádku kritiky ohledně tohoto vinylového nosiče, který mi pan vydavatel a zpěvák Mad Pigs v jedný osobě, věnoval už na Killed by Brno v prosinci 2010.
K Mad Pigs jsem vždy přistupoval poněkud opatrněji, jednak nejsem velkým obdivovatelem stylu, který tahle kapela „zastupovala“ a ani na živo jsem se nedokázal zbavit dojmu téměř nulového náboje. Zjednodušeně mi Mad Pigs hudebně neměli co nabídnout.


 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

03.03.2011 17:35, Aran

GRAILS - Deep Politics

GRAILS - Deep Politics

(Temporary Residence / Day After)

 

Grails. Kapela, která vychrlí snad každej rok aspoň jednu fantastickou nahrávku. Jak říká @Sadamek_ „K tomuhle neumím bejt kritickej.“ Ani já ne. Grails jsou z mýho pohledu naprostej zvukovej unikát. Zatímco většina ostatních kapel svůj sound postupně buduje a rozvíjí (v ideálním případě), Grails jako by pokaždý začínali s úplně čistým stolem. Vždycky jim z toho vyjde něco trochu jinýho, ale taky je vždycky poznáte po několika úvodních vteřinách. Fakt teď nedovedu jmenovat žádnou druhou kapelu, která se na svejch deskách pokaždý posune o tolik světelnejch let dopředu.


 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

23.02.2011 11:34, Samuel

Feastem - World Delirium

Feastem - World Delirium

(Obscene)

Feastem jsou pro mě naprosto neznámá kapela. Pocházejí z Finska a ve spojení s Obscene jsem si je zařadil do sekce GRIND. Nepletl jsem se! Před lety Obscene, v našich končinách, zviditelnil Splitter a podobný „majstrštyk“ se mu nyní povedl s Feastem. Jsou pekelná grindová rubanice a mají ambice oslovit široké spektrum fanoušků extrémní hudby - od grinderů, přes metalisty, hardcoristy, až po punx.


Počet obrázků: 3
 
Reakce (2) Zobrazit článek ...

11.02.2011 18:22, Samuel

Needful Things - Tentacles Of Influence

Needful Things - Tentacles Of Influence (Obscene)

Obscene Production pojal začátek letošního roku ve velkém stylu a servíruje posluchačům extrémní muziky jednu lepší věc za druhou. Právě u Obscene nedávno vyšlo v pořadí druhé album pardubických Needful Things „Tentacles Of Influence“. Čerstvá novinka, která kapelu řadí do TOP10 světového grindcore. Aktuálně album vychází jako CD, ale i vinyl maniaci by se měli dočkat svého oblíbeného analogového formátu. Anonce na novinku může znít věcně a stroze - GRIND GRIND GRIND!!!

Počet obrázků: 2
 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

10.02.2011 18:27, Aran

JASON SIMON – s/t

JASON SIMON – s/t

(Tee Pee / Day After)

 

Tak i Tee Pee už mají svýho chlapa s kytarou. Sakra! Kde je na tomhle světě nějaká jistota? Folk na Tee Pee? Imaad Wasif je aspoň trochu jako Led Zeppelin, ale tohle už je čistej one-man pičus se vším všudy. Ale předsudky stranou: je to skvělý album!


 
Reakce (3) Zobrazit článek ...

08.02.2011 10:16, Samuel

Esa z lesa - Chtěl bych vidět svět dětskýma očima

Esa z lesa - Chtěl bych vidět svět dětskýma očima

(Pure Heart Records)

Po velice zdařilém debutním desetipalci, přicházejí Esa z lesa s novým singlem. Kapelu musel zaregistrovat snad každý, kdo sleduje dění na hardcore/punk scéně nebo se minimálně zajímá o české vinyly. Nový singl se jmenuje „Chtěl bych vidět svět dětskýma očima“ a přináší dvě písničky, „Papírový pouta“ a „Němý chlapec“. Nahrané byly ve studiu Ondřeje Ježka (Jámor).


Počet obrázků: 1
 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

03.02.2011 13:46, Samuel

Austin Lucas / Cory Branan - split

Austin Lucas / Cory Branan - split

(Hometown Caravan Records)

Singl vyšel u příležitosti společného evropského turné Austina Lucase, Cory Branana, Drag The River a vydal ho Hometown Caravan, jako svůj 30cátý titul. Vyšel ve stejný čas jako Austinovo kompilační LP „Collection“ a oboje spatřilo světlo světa se singlem „EP“ na Dog Lovers. Představovat Austina Lucase je nejspíš zbytečné. Kdo by neznal sympatického chlapíka s velkým srdcem a skvělým hlasem, že? Cory Branan je americký písničkář, který v současné době žije Texasu, Austinu.


Počet obrázků: 3
 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

31.01.2011 20:31, Jirzophone

ESKORBUTO – Anti Todo

ESKORBUTO  – Anti Todo

(B Core)

Další procházka do minulosti. B Core už nejednou šáhl po starých deskách španělského punku. Tentokrát si vzal na mušku kapelu Eskorbuto a je jich nejvíc ceněnou deskou Anti Todo (anti-všechno), která patří dle znalců k tomu nejlepšímu co stačila tato trojka úřadující v letech 1980 až 98 natočit.


Počet obrázků: 2
 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

30.01.2011 22:00, Samuel

Le Scrawl - Snowblind

Le Scrawl - Snowblind

(Obscene)

Jak jste na tom s kombinováním hudebních stylů? Já s tím nemám problém. Před lety se ke mně dostalo kompilační CD „Rotten Fake“ s Agathocles, Scrawl a 7 Minutes Of Nausea. Zaujali mě tam Scrawl. Nechápal jsem, že by nějaká grindová parta mohla hrát předělávky od De La Sould, The Exploited, Lalo Schifrina, Terrorizer a Chic. Navíc s přehledem a tak chytlavým způsobem jakým to zvládli Scrawl. Právě oni propojují zdánlivě neslučitelné hudební styly, jako je grind s jazzem, ska a deathmetalem. Zahrané chytlavě, precizní technikou a s nadhledem. Místy melodičtí, přesto se ani náhodou nedají označit jako „stravitelná“ kapela. Časem se Scrawl přejmenovali na Le Scrawl a jejich dá se říct první „velká“ (má 21 minut) deska „Snowblind“ vychází po letech hraní na českém grindcore labelu Obscene.Počet obrázků: 1
 
Reakce (2) Zobrazit článek ...

30.01.2011 15:04, Banan

TELEFON - Smysl Malých Činů

TELEFON - Smysl Malých Činů (PHR)

Tak starý páky za to po letech zase vzaly. A zase všem ukázaly, že punk rock nemusí být jen bezpohlavní podbízivá blbost snažící se procpat do lifestylových "punkových" magazínů. V záplavě podobných hoven by člověk skoro zapoměl, že punk by měl umět i kousat a nutit vás přemýšlet (což opravdu nutně neznamená vychovávat) a v neposlední řadě by vám měl jít trochu po krku svou samotnou podstatou. 
Reakce (30) Zobrazit článek ...

28.01.2011 19:53, Jirzophone

VISTALEGRE – s/t

VISTALEGRE  – s/t

(B Core)

Nevím jak to máte hozený vy, ale mě se při poslechu oblíbených desek vybaví příběhy, který ať už blíž či naprosto nesmyslně se pojí s určitou nahrávkou. Naprosté překopání osobní sbírky nahrávek, mě naštěstí donutil poslouchat věci na která jsem již léta nešáhl, samozřejmě pro neustálý příval nové hudby.


Počet obrázků: 2
 
Reakce (1) Zobrazit článek ...

25.01.2011 22:42, Samuel

DRAG THE RIVER - 2010 Demo(n)s

DRAG THE RIVER - 2010 Demo(n)s

(Hometown Caravan Records)

Drag The River jsou to dva stárnoucí punx, kteří si své odehráli v různých punk/rockových kapelách a jejich současná tvorba je zcela lo-fi country (punk). Silné písničky, které vznikají s kytarou v ruce. Jsou z Colorada (U.S.A.) a Ti dva chlápci jsou Chad Price a Jon Snodgrass. Někdy hrají jen sami dva, jindy se obklopí dalšími muzikanty a pokud Vám něco říkají jména Tim Barry, Austin Lucas, Josh Small, Digger Barnes, Chuck Ragan, jsou pro Vás Drag The River správná volba. „2010 Demo(n)s“ lze brát jako "demo" nahrávka pro připravovanou novou desku.


Počet obrázků: 1
 
Reakce (1) Zobrazit článek ...Zobrazena stránka 29 z 96 (celkem 1920 záznamů)
Jít na stránku: 1 .. 10 .. 20 .. 27 28 29 30 31 .. 40 .. 50 .. 60 .. 70 .. 80 .. 90 .. 96
   
PŘIHLÁŠENÍ

 

Registrovat uživatele
Zapomenuté heslo

Vstup do administrace
GDPR

 
HLEDÁNÍ A MAIL LIST

search
mailing list


 
HEY I NEED YOUR HELP!

Clutch At Straws

10.06.2022 10.06.2022 12.06.2022 12.06.2022 16.06.2022 17.06.2022 17.06.2022 19.06.2022 19.06.2022
All booking...
 
AKCE
G.B.H koncert!
G.B.H koncert! 27.05.2022 - 27.04.2022 ( 19:30 - 22:00 )
Praha 007 Více informací ...
NAG (USA) + VOLE + BAHRATAL
31.05.2022 - 31.05.2022 ( 20:00 - 23:30 )
Brno Kabinet Múz Více informací ...
FRUSTRATION (FR) + SINKS
01.06.2022 - 01.06.2022 ( 20:00 - 23:30 )
Brno Kabinet Múz Více informací ...
SABOTAGE NIGHT /Keep it alive/Kronstadt/Izurewara/
03.06.2022 ( 19:30 - 23:00 )
Praha Eternia Více informací ...
Rock koncert
Rock koncert 03.06.2022 - 03.06.2022 ( 20:00 - 23:59 )
Havlíčkův Brod | Klub Oko Více informací ...
Make Love Or Die
04.06.2022 - 05.06.2022 ( 16:00 - 23:00 )
Černá u Bohdanče Více informací ...
THE PACK A.D. (CAN) + E (US)
08.06.2022 - 08.06.2022 ( 20:00 - 23:00 )
Brno Kabinet Múz Více informací ...
Zobrazit všechny akce
 
POSLEDNÍ GALERIE
PORAJMOS, Plzeň - Belfeast, 6.5.22
10.05.2022 07:18, Siki


CLOUD RAT, Praha - Underdogs, 27.4.22
28.04.2022 20:56, Siki


LEECHFEAST, Praha - Underdogs, 27.4.22
28.04.2022 20:54, Siki


INTERPUNKCE, Točník - Bárka, 22.4.22
24.04.2022 21:48, Siki


ANTISOCIAL SKILLS, Točník - Bárka, 22.3.22
24.04.2022 21:42, Siki


GNU, Praha - 007, 7.4.22
09.04.2022 11:33, Siki


WOLLONGONG, Praha - 007, 7.4.22
09.04.2022 11:29, Siki


 
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
RADEK PAVLOVIČ l Rozhovor (371)
VOLE - Tohle není prdel (369)
Help needed ... (253)
JUST WAR / CALL THE COPS - At War With Cops (191)
FPB - Rockfest live 1986 (166)
DEZINFEKCE – Předstírat štěstí chce trochu cviku (162)
VINYL RULEZ | 07/2021 - 12/2021 (151)
NEJOBLÍBEĚJŠÍ ČLÁNKY
STALINOVY OBĚTI - s/t
Human Fault - No Není Tady Krásně? / Poslední Propadne Peklu
BLITZ - The Killing Dream
CJ Ramone - Last Chance To Dance
The Drowns – Lunatics
DEZINFEKCE – Předstírat štěstí chce trochu cviku
Help needed ...
 
POSLEDNÍ REAKCE
 
SOUTĚŽ
V tuto chvíli není vypsaná soutěž.
 

TOPlist
   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2022 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.