Youtube
Recenze Desky
 
30.01.2010 00:09, Aran

OM – GOD IS GOOD

OM – GOD IS GOOD

(Drag City / Day After)

Tyhle chlápci dali světu výpověď. Zatáhli to tady. Teď se vznášejí na tónech a vibracích, nehmotný těla v hlubokým zvuku. Přiznávám bez mučení: mám rád strašnou spoustu muziky, která opisuje už několikrát řečený, o to víc ale dokážu ocenit kapelu, která si stvoří vlastní, specifickej jazyk. Om jsou přesně tenhle případ. V jejich zvuku je všechno stráááááááááášně pomalý a rozlezlý, ale není to žádnej bezcílnej, chytře se tvářící experiment. Om kontrolujou každou vteřinu svejch skladeb, má to neskutečný napětí. A když se pak rozhodnou nechat muziku ovládnout čas a prostor, aby to řídila po svým, stojí to za to.


 
Reakce (3) Zobrazit článek ...

28.01.2010 07:46, Samuel

Lost Boys - Work. Life. Regret.

Lost Boys - Work. Life. Regret.

Ep (Thrashbastard)

„Ztracení hoši“ jsou kapelou z francouzského Lyonu. Hrají hardcore/punk středního tempa ovlivněný ANGRY SAMOANS, CIRCLE JERKS, snad i BLACK FLAG. Osobně neznám žádnou jinou jim stylově podobnou francouzskou kapelu ...


Počet obrázků: 1
 
Reakce (1) Zobrazit článek ...

26.01.2010 16:55, Banan

N/N - Pasivos...Muertos 7ep

N/N - Pasivos...Muertos  7ep

(Lengua Armada)

Tak pozor! Jelikož jsou členové Limp Wrist rozeseti po celých Státech a Needles (skvělá parta, kde najdete ještě členy Talk is Poison nebo LBAL) Martinovi evidentně nestačí, rozjel novou kapelu s trochu netradičním názvem. Jinak je ale vše při starém a tenhle jejich singl, který vyšel, jak jinak, na Lengua Armada, je opět čistokrevná smaženice s vokálem ve španělštine a zabijáckým tahem na branku.


 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

25.01.2010 14:06, Samuel

Pissed Jeans - No Hope For Men

Pissed Jeans - No Hope For Men (SubPop)

Skvělej název pro kapelu - a jestli ještě někdy budu mít skupinu - přál bych si, aby se jmenovala podobně ujetě. Nehledám, jestli my, chlapi, máme nějakou naději, nehledám nové album, které budu chtít poslouchat každej den, nehledám již možná nic…

 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

24.01.2010 10:52, Banan

VIOLENT ARREST - Criminal Record 2x7ep

VIOLENT ARREST - Criminal Record  2x7ep  (No Way / Grave Mistake)

Jo! Nevím sice jak je to možný, ale členové takových kapel jako Ripcord nebo Heresy, zcela evidentně neztratili vůbec nic z toho, co v sobě měli před pětadvaceti lety a tohle je kurva důkaz.
Nejnovější nahrávka Violent Arrest prostě zabíjí a to ji mají na svědomí borci, kteří by mohli být pro spoustu současných punx z fleku prarodiči. 

Počet obrázků: 2
 
Reakce (6) Zobrazit článek ...

22.01.2010 17:22, Jirzophone

PG.LOST – In Never Out

PG.LOST – In Never Out (Black Star Foundation)

Vyplatí se dát na rady zkušenějších a tak i pravidlo „dobrého poskrovnu“ v post-rockové sféře platí dvojnásob. Může se stát, že se tímto hudebním stylem, kde se toho moc nenamluví, se rázem přejíte a další sousto navíc je už jenom na obtíž. S druhou velkou deskou (do celkového skóre je ještě nutné připočítat povedené debutové malé CD) švédské party Pg.Lost to je však jako se schytanou fackou za kterou rádi poděkujete.

Počet obrázků: 2
 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

21.01.2010 12:57, sinner

RISPOSTA - Schválen byl nový řád

RISPOSTA - Schválen byl nový řád (Insane Society records   )

   Tahle kapela má obrovský potenciál, aby se stala ukázkovým zbožím labelu Insane Society records. Jejich nová deska, zde vydaná, je toho jasným důkazem. Klidně bych si dovolil i prorokovat, že po Malignant Tumour, kteří nabrali jiný kurz, zaberou jejich místo. Naprosto suverénní práce odvedená ve studiu a zvěčněná na tomhle kusu asfaltu dává zapomenout na tituly minulosti a ukazuje, že tenhle styl netrpí degenerací.

 
Reakce (1) Zobrazit článek ...

19.01.2010 16:42, Aran

LUSHLIFE - CASSETTE CITY

LUSHLIFE - CASSETTE CITY

Rapster Rec.

 

Přesně si pamatuju na chvíli, kdy jsem „Cassette City“ slyšel poprvý. Do MP3 přehrávače jsem si naládoval poslední zásilku od Bonuse, listoval seznamem a zalíbil se mi název „Cassette City“ od úplně neznámý kapely s názvem Lushlife. Klik, jedeme – a PRÁSK. A byl jsem, jak říká M5, „lapen“. Okamžitě. Celý město se rozsvítilo, najednou mi šla karta, a taky jsem si automaticky vzpomněl na legendární debut A Tribe Called Quest a na první desku Digable Planets, který měly v první polovině 90. let na určitou část pražský nezávislý scény obrovskej vliv.


 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

19.01.2010 08:02, Banan

TRUST – s/t 7ep

TRUST – s/t  7ep (Red Tape)

Mám pro kapely z Dánska slabost a každým rokem se zvětšuje. Ať to je tzv.“druhá vlna“, která vychází z klasického hc/punku jak textově, tak hudebně, nebo několik méně tradičních kapel v čele s Obstacles, které na to jdou z té inovátorské strany. Do té druhé skupiny pak patří i nová a velice zajímavá kapela jménem Trust, jejíž singl bych vám teď chtěl trochu přiblížit.

 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

18.01.2010 04:48, Pavel

UNVEIL / DEADVERSE split CD

UNVEIL / DEADVERSE split CD (diy)

O hardcore kapelách ze Švýcarska se toho nikdy moc nenamluvilo a člověk tak měl tendence předpokládat že hc scéna tam jede asi tak jako vegan straight edge v Prostějově... Určitou vyjímku tvořili svýho času Cataract a poněkud nepříjemně vyhlížející parta hardlinerů co se občas objevila na Fluffu, ale jelikož šlo oboje vždycky úplně mimo mě, tak trvalo docela dlouho než
jsem si i v týhle zemi našel svá želízka v ohni - UNVEIL a DEADVERSE

 
Reakce (5) Zobrazit článek ...

17.01.2010 11:37, Jirzophone

MELEEH – To Live and die alone

MELEEH – To Live and die alone (Black Star Foundation)

Mladá krev ze švédského města Gävle přichází s novým albem, kterým jednoznačně píše novou kapitolu ve své 6ti leté existenci. Možná díky stejné lokaci byli Meleeh vždy silně cítit šmakem Children Of Fall. S novým albem nastává velký obrat s typickým soundem, kdy rozjetý ansábl valící zvukovou stěnu je veden ku předu melodickým výjezdem kytary.

Počet obrázků: 2
 
Reakce (2) Zobrazit článek ...

12.01.2010 08:24, Banan

SCOTT KELLY – The Wake

SCOTT KELLY – The Wake (Neurot Recordings)

Ze Scotta Kellyho sálala vždycky divná energie. Už když si vezmete první desku Neurosis, tak ji tam cítíte, i když je to vlastně přímočará hc/punková deska. Někde vespod jsou ale emoce, který ji zřetelně odlišujou od všech ostatních desek, které tenkrát v polovině 80. let vyšly. Další krok v podobě „The Word as Law“ už byl pak jasnou a otevřenou vizí, která předznamenala cestu do míst odkud není návratu.

Počet obrázků: 1
 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

10.01.2010 12:56, Jirzophone

CHRIS WOLLARD & THE SHIP THIEVES / DRAG THE RIVER – split 7“

CHRIS WOLLARD & THE SHIP THIEVES / DRAG THE RIVER – split 7“ (Hometown Caravan)

Německé vydavatelství Hometown Caravan se za roky své činnosti jasně vyprofilovalo v podnik ve kterém se nemůžete splést. A tak zatím poslední vydavatelský počin, o kterém je právě řeč, udělá dobře všem milovníkům brnkálistů, kteří mají silnou punkovou minulost a jen na stará kolena přezbrojili z elektrické na akustickou kytaru a prosvítající pleš maskují kovbojským kloboukem.

Počet obrázků: 2
 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

08.01.2010 08:33, Samuel

In-Sane - Trust These Hands … Are Worthless

In-Sane  - Trust These Hands …  Are Worthless (Moonlee Records)

In-Sane je trojlístek ze slovinského města Gornja Radgona. Vznikli v roce 1997 a po různých změnách v sestavě, několika demo nahrávkách a debutním albu se propracovali k nové desce s názvem „Trust These Hands …  Are Worthless“. Vyšla koncem loňského roku na slovinském vydavatelství Mirana z Analeny - Moonlee Records.

Počet obrázků: 1
 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

29.12.2009 09:58, Ivan

HEARTSOUNDS - Until We Surrender

HEARTSOUNDS - Until We Surrender (Creator-Destructor Records)

Miloval jsem Light This City, kapelu z Kalifornie, která existovala 6 let, vydala 4 alba a hrála pravý Švédsko, posazený do Bay Area - legendární to thrash oblasti. Jak jinak. Striktní hudební dojem podporovala frontmanka Laura Nichol - žena vlastnící jeden z nejagresivnějších vokálů na týhle planetě a autorka textů, ze kterejch jde mráz po zádech. Jedna kapitola končí a druhá začíná.

Počet obrázků: 4
 
Reakce (1) Zobrazit článek ...

27.12.2009 18:22, marek

DAITRO - Y

DAITRO - Y

(PurePainInSugar records)

Je jen pár kapel co tohle dokážou. I s volume dole hrát nahlas. Temný podvečery v divnym bezčasí, krátce po slunovratu, nanicovatý počasí, pseudosváteční atmosféra a nicneříkající tradice. Týhle desce to nevadí.


 
Reakce (5) Zobrazit článek ...

27.12.2009 13:00, Jirzophone

THE MOOD / MY DEAD CAT – split 7“

THE MOOD / MY DEAD CAT – split 7“ (DIY, Samuel records, HAND)

Splitka mají tu kouzelnou moc, že dokážou spojit dlouholetá nejen hudební přátelství v jeden celek nebo chcete-li společný produkt. Jako je to právě v tomto případě. Dvě kapely, které se k sobě hudebně hodí jako žádné jiné, spolu pojí navíc velké přátelství. Sedmipalec oblečen do hábitu z rukou juniorského brněnského artisty v sobě nese nálož po dvou skladbách od každé z part. Trochu na pováženou je, že pro obě to znamená první dotyk s vinylem. 

Počet obrázků: 2
 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

27.12.2009 10:20, Banan

VIC CHESNUTT – At the Cut

VIC CHESNUTT – At the Cut (Constellation Records)

Je to zvláštní. Když jsem se včera pozdě v noci vracel z Lipska z koncertu Heaven Shall Burn, v hlavě mi celou cestu zněla skladba Coward z nové desky Vica Chesnutta. A to přesto, že se z rádia linuly stupidní „hity“ a v podstatě celou cestu jsme si s mým kamarádem povídali. Ale v momentech, kdy vítr doslova bičoval hřebeny Krušných Hor, nebo kdy se v údolí objevilo noční Ústí nad Labem a my mlčeli, bylo to jasné a zcela zřetelné. Když jsem pak ve 4 hodiny ráno zapnul počítač, dozvěděl jsem se, že Vic Chesnutt umřel.


 
Reakce (2) Zobrazit článek ...

25.12.2009 23:22, Ivan

RUINER - HELL IS EMPTY LP

RUINER - HELL IS EMPTY LP (Bridge Nine)

Ruiner poctivě sleduju od singlu "What Could Possibly Go Right?" (Firestarter/Grave Mistake Records) a nepřekvapuje mě, že pořád hrajou ve stejnejch obývácích, squatech a malejch klubech. Nikdy totiž nepolíbili tu správnou řiť a nedostali se na žádný větší turné, který by z nich udělalo sezónní trhák.

Počet obrázků: 2
 
Reakce (3) Zobrazit článek ...

20.12.2009 11:19, Jirzophone

AUSTIN LUCAS – Somebody loves you

AUSTIN LUCAS – Somebody loves you (Suburban home records)

Austina Lucase není třeba v naších končinách sálo dlouze představovat. Do podvědomí se dostal díky kapele The K10 Prospect a hlavně desce, kterou před lety vydali mimo jiné Samuel/Pohoda records. Po technickém punku přichází crustová parta Guided Cradle a sní i roky strávené v Praze. Se čtvrtou “sólo” deskou se Austin vrátil zpět do Ameriky a připravil pro nás chod o 11 kouscích.

Počet obrázků: 2
 
Reakce (0) Zobrazit článek ...Zobrazena stránka 34 z 95 (celkem 1894 záznamů)
Jít na stránku: 1 .. 10 .. 20 .. 30 .. 32 33 34 35 36 .. 40 .. 50 .. 60 .. 70 .. 80 .. 90 .. 95
   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2021 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.